Dračí dar

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dračí dar přináší čtyři okouzlující příběhy o Pernu v jednom svazku s uměleckými ilustracemi Toma Kidda. Povídka Nejmenší z dračích jezdců, je o nejmladším z kandidátů na dračí jezdce. Keevan je rozhodnut zasvětit se drakovi při příští líhni dráčků z vajíček a překvapivě se ukáže, že navzdory svému vzrůstu je on nejvhodnějším kandidátem. V povídce Dívka, která slyšela draky mladá dívka se vzácnou schopností komunikovat s draky uvede svou rodinu do nebezpečí a musí čelit tváří v tvář největší bázni – i svému nejtajnějšímu přání. Pernskou poselkyní je nazývána dívka jménem Tenna, která následuje rodinné tradice v doručování zpráv – a nalezne svůj osud v mechem porostlých stezkách, které Poslové pod draky přeplněným nebem po staletí používali. A konečně jeden velmi zvláštní dar: vzrušující nový příběh z Pernu Navždy dva, zde poprvé publikovaný a plný svěží imaginace Anne McCaffrey....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14496/draci-dar-14496.jpg 4.459
Série:

Drakeni z Pernu

Žánr:
Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Baronet
Orig. název:

A Gift of Dragons (2002)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Dračí dar

Přidat komentář
ludek.n
21.05.2018

Dračí dar je dárek pro všechny příznivce Drakenů z Pernu. Ukrývá v sobě čtyři povídky, které spojuje jeden společný prvek: jsou o pernských dětech a mladí čtenáři je proto také asi ocení spíše než dospělí. Koneckonců od pohádek je dělí snad jen nezvyklé prostředí Pernu. Není proto divu, že charakteristickými rysy všech čtyř příběhů jsou jednoduché nekomplikované motivy, uhlazenost a lehounká prostoduchost samotného vyprávění. To samozřejmě není nic špatného, jen to asi dospělí čtenáři příliš neocení. Pro ně bude Dračí dar nejspíš takový úsměvný, nostalgický zákuseček po nějakém opravdu interesantním čtení.

Aggie.
10.01.2016

Super poutavá knížka. Výdycky mi bylo líto, že krátká povídka končí, hlavní postavy jsem si totiž hned oblíbila. Prostě hezká dětská kniha.

HiNataLi
18.10.2013

Povídky z této knížky se krásně čtou, a to říkám nejen jako zaujatá osoba. Jde o náhled do dalších aspektů života dračích jezdců i ostatních obyvatel Pernu z úhlu, jaký v základní sérii není. Pohled na výcvik potenciálních drakenů. Na běžkyni z časů jiného Oběhu... Všechny čtyři příběhy jsou senzačně napsané a ráda se k nim vracím. :)

OctOpusDei
27.08.2012

Skvělé příběhy lidí a draků z planety Pern

sawaruna
07.02.2012

Zajímavé krátké příběhy z různých pohledů a vrstev lidí na Pernu.


Štítky

draci děti

Autor a jeho další knihy

Anne McCaffrey
americká, 1926 - 2011

všechny knihy autora

Kniha Dračí dar je:

v Právě čtených1x
v Přečtených108x
v Doporučených10x
v Knihotéce51x
v Chystám se číst25x
v Chci si koupit12x
v dalších seznamech1x