Knižní střípky Knižní střípky komentáře u knih

Šťastné a veselé Šťastné a veselé James Patterson

Wow, sice nemám tyto výkřiky moc ráda, ale nešlo mi, jej nepoužít....opět starý dobrý Alex Cross z páně Pattersonova pera, švih, spád, napětí, mrazení v zádech a až lehká psychická nevolnost při některých konkrétních částech, kterou zde záměrně nebudu prozrazovat, ale ta pro mě byla opravdu děsivá.....děj začíná na Štědrý den, všude sněhová kalamita a Alex musí opustit teplo rodinného krbu a opět bojovat proti zločincům, teroristům, vyšinutému bláznovi, který si jako rukojmí ve svém bývalém domově vzal svou ženu, jejich tři děti atd.....výborný thriller, i když já jsem možná ne příliš objektivní posuzovatel, neboť mám pro Alexe a jeho kolegu Sampsona velkou slabost, ale opravdu se mi tato kniha velmi líbila.

08.12.2015 5 z 5

Placená společnice Placená společnice Amanda Quick (p)

Stará, dobrá, historická Amanda Quick, ale přeci jen trošku slabší kousek dle mého názoru,umí psát větší pecky

04.12.2015 2 z 5

Sen Sen Eva Erbenová

Sen se mi velmi líbil, tuto knihu bych klidně doporučila i dětem, je tam velmi jemnou formou popsáno,co se dělo židovským rodinám, pěkná kniha a jsem moc ráda, že autorka přežila a své štěstí našla...

04.12.2015 3 z 5

Zakázaná láska Zakázaná láska Miloš Smetana

Líbilo, velmi pěkně vystižená atmosféra tehdejší doby, prostředí českých vlastenců nám velmi dobře známých z učebnic dějepisu.....Nemohu však říci, že by mi hlavní hrdinka Zdenka Havlíčková byla sympatická ve všech směrech. Bylo mi jí velmi líto, to je bez debat, její život rozhodně nebyl jednoduchý, nicméně si myslím, že mnohdy si ho komplikovala Zdenka sama, ale zase na druhou stranu je otázkou, jak dalece tímto byla ona sama vinna a do jaké míry se jednalo o genetické dědictví po jejím otci K.H.Borovském, který určitě rovněž neměl jednoduchou povahu.Každopádně se zde nabízí i otázka, do jaké míry je prospěšná veřejná sbírka pro člověka, na kterého se národ rozhodne vybrat mu " na věno"...přijde mi, že Zdenka byla najednou pod drobnohledem všech, kteří nějakou měrou přispěli v rámci veřejné sbírky a ti všichni přispěvatelé měli pocit, že Zdenka musí jednat dle jejich představ, jak by "dcera národa" jednat měla a zapomněli na to, že se jedná jen o mladé děvče, které má také právo na život, na svá vlastní rozhodnutí, na své vlastní karamboly a proč ona, jen proto, že je dcerou slavného otce a národ se jí složil na věno, nemůže prožít život s člověkem, kterého miluje...smutný osud to byl....a velmi pěkně toto vystihla na konci knihy citace J.Nerudy

04.12.2015 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Pro mě první setkání s touto autorkou a musím říci, že nebude dozajista poslední. Styl autorčina psaní je velmi čtivý, živý, kniha se velmi rychle čte. I přestože se autorka nezabývá moc popisy krajiny, povah hrdinů, prakticky tam tato složka vlastně úplně chybí, tak mi to vůbec nechybělo. A autorka i tak dokáže velmi sugestivně navodit atmosféru zimní zasněženého dne, kdy jsem úplně cítila, jak mě zebou nohy v mokrých botech stejně jako hrdiny románu, líbilo se mi to velmi, možná i proto, že sama jsem jedináček a bylo zajímavé nahlédnout pod pokličku vztahů tří dospělých sester. Nicméně mi z knihy bylo smutno, nemohu říci, že by se jednalo o milý, pozitivní, "sluníčkový" román, ale ano, kniha se mi líbila.

04.12.2015 3 z 5

Tajemství mluvících stromů Tajemství mluvících stromů Ana Galán

Opět další dětský titul, po které jsem ze zvědavosti sáhla, abych zjistila, zda jej mohu doporučit k přečtení své dcerce a ano, velmi ráda jí tuto knihu doporučím.....příběh je psán moc hezky, dobře se čte, hrdinové se svými draky jsou strašně fajn děti, které si pomohou vzájemně, když je to zapotřebí.....moc pěkné i poučné

31.10.2015 4 z 5

Velká zkouška Velká zkouška Ana Galán

31.10.2015 4 z 5

Pět báječných strýčků Pět báječných strýčků František Nepil

A toto byl velmi milý návrat do dětství, tím více, že jsem jej mohla prožít po boku své dcerky, které jsem tuto knihu četla, stejně jako před více než 10-ti lety, kdy jsem ji četla svému staršímu synovi....páně Nepilův vtip jsem si zamilovala již jako dítě a Pět báječných strýčků bylo vždy na špici pomyslných stupních vítězů. A jsem moc ráda, že i dcerce, byť je to již jiná generace, se kniha líbila

27.10.2015 5 z 5

Dávám 2 hvězdičky, ale pouze za to, že jsem se párkrát od srdce zasmála, a protože jsem právě prožívala období, kdy jsem byla za každý důvod ke smíchu vděčná, proto jsem se takto rozhodla, jinak asi není moc co dodat

27.10.2015 2 z 5

Šerif z Thunder Pointu Šerif z Thunder Pointu Robyn Carr

26.10.2015 2 z 5

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

Nebudu tvrdit, že se jedná o nějaký literární skvost, ale v době, kdy se mi dostal do rukou, mi sedl, dobře se mi četl, atmosféra malého přímořského amerického městečka byla milá, postavy rovněž, přečtu si i druhý díl, ať vím, kam se budou ubírat osudy postav

26.10.2015 2 z 5

Příběhy nestylový TV celebrity Příběhy nestylový TV celebrity Rachel Renée Russell

Rozhodně nejsem cílová skupina, pro kterou je kniha určena, ale jelikož mám dcerku, která za chvíli do oné cílové skupiny doroste, byla jsem na ni zvědavá a mohu říci, ano, klidně ji své dceři, až přijde čas, doporučím.....je to pěkné, milé, praštěné, zábavné, pěkně ilustrované...ráda si občas přečtu něco ze současné tvorby pro náctileté a tuto sérii řadím mezi ty povedenější počiny.....Nikki je strašně fajn holka a Mackenzie je fakt pěkná potvora, Brandon je moc milý kluk i Nikkiny "nejky" Chloe a Zoey jsou moc fajn žáby a velkou slabost mám pro Nikkinu mladší sestřičku Briannu, ta je opravdu dokonalá, i když někdy na zabití:-)

Příběhy nešťastný lásky Příběhy nešťastný lásky Rachel Renée Russell

Příběhy nerozumný poradkyně Příběhy nerozumný poradkyně Rachel Renée Russell

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Co dodat k této knize než jen, že to byl pěkný návrat do dětství, navíc, díky báječnému filmovému zpracování obou dílů, Vám kniha přímo ožívá před očima.....

21.10.2015 3 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

Past na bonzáky Past na bonzáky Alena Penzešová

Opravdu nejsem cílová skupina, pro kterou autorka tvoří, tuto sérii čteme s mou sedmiletou dcerkou, závodíme, která bude první:-)ale dcerce se zatím líbily všechny díly, první dva četla v první třídě a byly vždy přečteny velmi rychle....řekla bych sice, že knihy jsou určeny spíše pro třeťáky a výše, ale to nevadí, je to vtipně psané, kniha je provázena pěknými černobílými ilustracemi, které někdy působí až jako karikatury, ale moc pěkné, co dodat, těšíme se na další díl

10.10.2015 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Ed Kennedy, co dodat? Ano, poselství pro všechny....psáno lehkou formou, k četbě napříč generacemi, kniha se líbila mně, mé mamince i mému téměř osmnáctiletému synovi, doporučuji přečíst všem, spousta věcí může díky této knize tzv. docvaknout, navíc Ed byl pro mě velmi sympatickou literární postavou a myslím, že na něj dlouho nezapomenu, více takových Edů Kennedyů by bylo dobré míti na světě, ale proč? Vždyť to je přeci jen obyčejný lůzr, nebo ne? To pochopíte až v průběhu knihy

10.10.2015 4 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Dávám po dlouhé době knize pět hvězdiček, v tomto případě ne proto, že by se jednalo
o nějaký literární skvost, ale čistě pro její výpovědní hodnotu, mám Evu Urbaníkovou ráda, mám ráda i její knihy, zde se ale ani tak nejedná o spisovatelku, jako o to, co kniha přináší...přináší pohled a hlavně zkušenosti žen, které se provdaly za muslima, někdo níže zde měl pocit, jakoby se E.U. přiživovala na těchto ženách, nemyslím si to, to bychom v podstatě mohli jakéhokoliv novináře, jakékoliv médium, které informuje o určitých skutečnostech, o životech lidí, podezírat z téhož...ano, v mnohých případech je to bohužel pravda ( mám na mysli bulvár), toto ale není tento případ, jsem ráda za každou takovou knihu, která otevřeně popisuje různá palčivá témata....jednou budu ráda, když si tuto knihu přečte má dcerka, zatím je malá, ale při čtení těchto příběhů se mi svíralo srdce a měla jsem mnohdy slzy na krajíčku a knedlík v krku při představě, že by něco takového mohla někdy prožívat má malá holčička, která zatím sladce spí vedle v pokojíčku....doufám, že toto nikdy nezažiji...velmi mě z tohoto úhlu pohledu oslovil i příběh Renaty, který vyprávěla její matka Vlasta, úplně jsem cítila tu bezmoc matky dospělé dcery, která nezmůže nic, již vůbec nic, její dcera je dospělá žena a její matce zbydou jen oči pro pláč.....

10.10.2015 5 z 5

Cesta u řeky Cesta u řeky Amanda Quick (p)

Ano, přesně to, co jsem čekala, naštěstí, žádné zklamání se nekonalo, prostě stará dobrá Amanda Quick, začtení proběhlo okamžitě, děj plynul krásně, postavy sympatické, romantika, vraždičky, pěkné americké maloměsto, co více si přát na jedno pohodové sobotní odpoledne

03.10.2015 4 z 5