Sen

Sen https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14082/sen-14082.jpg 4 27 8

Kniha na rozhraní vzpomínek a vyprávění – formou „dokumentu pro děti“ – líčí události první republiky, druhé světové války a holocaustu pohledem dítěte. Příběh jednoduchou formou zachycuje období autorčina dětství, život rodiny v pražských Strašnicích na konci 30. let, dobu holocaustu, Terezín, Osvětim i zázračné zachránění na samém sklonku války.... celý text

Nofar197
28.06.2023 3 z 5

"Chtěla jsem tolik? ", ptá se na začátku jedné kapitoly autorka. Jak snadno přijímáme za samozřejmost pocit bezpečí.
A pak stačí tak málo a všechno je jinak.

Marta13
14.04.2020 5 z 5

Krásná kniha, která se čte s lehkostí, i když místy život k autorce byl hodně krutý.

Pechule
13.03.2019 5 z 5

Krásně napsaná kniha, četla se úplně jedním dechem. I o těžkých chvílích píše tak, že z řádků člověk cítí její sílu a optimismus. A souhlasím s agatha2 - knihu by si mohly přečíst i děti. Má jim co předat.

VladkaBU
07.07.2016 4 z 5

... o paní Erbenové jsem nedávno četla článek a zjistila jsem, že knihu už mám na nočním stolku připravenou ke čtení. Smutný příběh silné ženy

Knižní střípky
04.12.2015 3 z 5

Sen se mi velmi líbil, tuto knihu bych klidně doporučila i dětem, je tam velmi jemnou formou popsáno,co se dělo židovským rodinám, pěkná kniha a jsem moc ráda, že autorka přežila a své štěstí našla...

Ivana11
15.06.2015 5 z 5

Nádherně napsané, poučné.. doporučuji přečíst.

1v8na
05.08.2014 5 z 5

Nádherně popisuje a vystihuje atmosféru té doby. Je to velmi emotivní a poučné. Kniha je super. Velmi se mi to líbilo. Rozhodně to stojí za přečtení. Jen mi u té knihy bylo chvílemi smutno.

Pistácie
08.06.2014 5 z 5

Nádherně napsané. O to emotivnější, když víme, že se jedná o autobiografické vzpomínání na minulost. Bohužel na krutou minulost, spojenou s Němci, holocaustem, koncentráky s Židy a další hrůzy, které si lidé museli prožít. Hrůzy, na které autorka vzpomíná a které jako jedna z mála přežila. Rozhodně stojí za přečtení. Zvládla jsem jedním dechem a neustále jsem měla husí kůži.