Ady_leni Ady_leni komentáře u knih

Wow, tohle bylo tak krásně napsané! Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Krásné fotky, plno nových zajímavých informací. Vůbec jsem nevěděla, čím vším si Tom Felton za svůj život prošel a bylo zajímavé nahlédnout do jeho světa. Doporučuju všem!

15.01.2024 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Přijde mi, že jsem četla jinou knihu než všichni ostatní. Autorčin styl psaní mi neseděl, chemii mezi postavami jsem vůbec necítila, nevěřila jsem ani přátelství Evy a Kate. Čekala jsem kavárnu jako ústřední prostředí, ale moc toho tam z kavárny nebylo a když už, necítila jsem tu správnou atmosféru. No… snad jiné knihy od autorky budou lepší.

04.10.2022 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Moc krásná kniha! Ani nevím, co vím bych k tomu dodala. Declana si člověk zamiluje hned po prvních stránkách, jeho příběh je silný a Juliet je zajímavá hrdinka. Líbilo se mi, jak mezi nimi pomalu vzkvétaly sympatie a je docela škoda, že v knize nebylo víc rozepsáno období, kdy už byli spolu. Ale celkově je knížka moc silná a hezká a já ji jednoznačně doporučuji.

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Super kniha! Prostředí koncertů moc příjemné, Saša i hlavní hrdinka sympatičtí, brácha mě moc nenadchl, nějak jsem ho chvílemi nemohla vystát, ale ostatní postavy byly fajn. Zapatin humor mi nepřišel přehnaný, naopak akorát. Co k tomu dodat, prostě doporučuju.

10.02.2022 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Jak jsem starší, tak mi vyhovuje číst o starších hrdinkách. Příběh mě asi tolik nezasáhl jako jiné od autorky, ale i tak dávám jednoznačně 5/5, protože autorka je prostě skvělá a své řemeslo dokonale ovládá!

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Musím velmi pochválit, jak je zpracované téma týrání dětí rodičem. Příběh Reva je velmi silný a jsem velmi ráda, že dostal prostor ve vlastní knížce. Ze začátku jsem byla docela skeptická, ale hned po prvních stránkách jsem se nechala vtáhnout do děje a knihu neodložila, dokud jsem ji nedočetla.

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Jedna z opravdu povedených knih z pera české autorky. Bavila mě ta romantika, české prostředí mi vlastně vůbec nevadilo, naopak úplně tam sedělo! Vůbec nechápu, proč jsem se tomu tak vyhýbala. Chvilkami jsem se smála, chvilkami jsem měla slzy v očích. Po dlouhé době jsem slupla knížku za jedno odpoledne a vlastně do teď nad ní musím přemýšlet. DOPORUČUJU!

08.11.2022 5 z 5

Pravidla pro holky Pravidla pro holky Candace Bushnell

Už dlouho jsem nečetla takhle blbou knihu (s prominutím). Hlavní hrdinka mě neskutečně vytáčela. Chovala se jako hrozná hysterka, přitom její kámoška měla mnohem větší právo se tak chovat. Nápad byl dobrý, ale pojetí hrozné. Mělo být od začátku víc jasné, jaký Bex je, takhle to zanechávalo hrozně špatný dojem. Kniha byla plná klišé, postavy naprosto nepropracovaný, ani Grey mě nebavil, choval se jako děsný podpantoflák, ale pochybuji, že to byl autorčin záměr. Feminismus je vážné téma, se kterým by se mělo nakládat opatrně, ale tahle kniha spíš přispívá k jeho negativnímu vnímání. Taky bylo úsměvné (nebo spíš nervy drásající), jak hlavní hrdinka byla ta, jež založila feministický kroužek a bouřila se proti celému školnímu systému a přitom se jí věčně dařilo vyslovit děsně stereotypní nebo sexistické komentáře.

18.05.2022 2 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Za mě teda docela smíšené pocity. Nápad skvělý, ale podání trochu pokulhávalo.

30.01.2022 4 z 5

Život za oceánem Život za oceánem Dominika Valentová

(SPOILER) Kde začít... Že bych se od knížky nedokázala odtrhnout se rozhodně říct nedá. Že měla hezké myšlenky? Ano, našly se. Autorce se podařilo popsat něco, čím si za svůj život projde skoro každý. To hodnotím pozitivně. Tři hvězdičky dávám hlavně kvůli konci, jinak bych zůstala u dvou. Možná bych dala víc, kdyby to skončilo tak, že (pozor spoiler) se se snoubencem rozejde, protože z jejích reakcích bylo víc než jasné, že ho nemiluje tak, jak by měla. Ale bohužel to vypadá, že se k němu hodlá vrátit.
Některé pasáže v knize byly naprosto zbytečné. Čekala jsem knihu o au pair, ale v Americe nakonec byla ani ne jednu třetinku knihy, navíc to byla ta nejnudnější pasáž z celé knihy! Líbila se mi ale role, jakou hrál v jejím životě Ben. Za to dávám jednoznačně plus. I když by i jejich příběh mohl být trošku víc rozebraný.
Celkový dojem je asi takový, že autorka měla skvělý nápad na knihu, ale nedokázala ho správně dotáhnout, což je fakt škoda. Navzdory tomu doporučuju k přečtení, úplná ztráta času to nebyla. Možná, že až se autorka trochu vypíše, napíše lepší knihy.

25.02.2022 3 z 5