adrianna0305 Online adrianna0305 komentáře u knih

Mafiánovi Mafiánovi Tonino Benacquista

Než se mi dostala do rukou kniha, viděla jsem několikrát film a ten byl dle mého lepší. Kniha ke konci vázla, moc kecání a likvidační akce taková nezajímavá a nijaká. K filmu se ještě vrátím, ke knize už ne.

29.03.2020 2 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Dějově plochá sága o rodině Melzerů, která v prvním díle zahrnuje necelý rok, jejich života - což je fakt málo. Marie mi byla nesympatická od první stránky až do poslední, kdežto všechny postavy si ji oblíbily z ničeho nic - ušila pár šatů a byla populární, mrkla na pána co seděl v autě a šup láska jako hrom. Určitě ne bestseller.

06.03.2020 2 z 5

Tábor smrti Osvětim Tábor smrti Osvětim Ian Baxter

Kniha skvělá, málo čtení, hodně obrázků o době, na kterou by se nemělo zapomenout. Ubrala jsem hvězdu za až moc fotek oficírů při relaxaci a zbytečném pózování. Mohl se tam více zmínit doktor Mengele s jeho pokusy, objevil se jen při konci a to stručně.

04.03.2020 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Měla jsem tušení, že tenhle autor nebude můj favorit, předem jsem cítila nezáživné čtení a stalo se. Úvod ještě dobrý, dokonce i zábavný. Pak se to nějak rozvleklo do nudných končin, závěr jen spousta žvanění. Škoda papíru na tuhle knihu, ale když z ní vytrháte listy, můžete si postavit vlastní papírové městečko.

02.02.2020 1 z 5

Snaha, aby byla každá věta vtipná, vedla pouze k tomu, že to po pár větách bylo spíš trapné :-( kdyby to bylo normálněji napsané, mohla to být i skvělá kniha. Deníček moderního páru aneb tahle kniha je debil..

08.01.2020 1 z 5

Temnota Temnota Klára Janečková

Za mě tedy bída s hrůzou dohromady. Námět dobrý, ale nějak primitivně napsané i celkově zpracované. Podrobný popis věcí, které neměly na děj žádný vliv a samotný děj velmi plytce popsaný. Postavy toporné a nesympatické.

08.11.2019 1 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Knize jsem dala šanci, ale po přečtení šla ihned na rozpojení. Kdyby se to rozpojování týkalo všeobecně lidí, třeba jako trest místo pobytu ve vězení, tak by to mohlo být akční i dystopické, takhle mi to přišlo jen infantilní.

02.08.2019 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Co to bylo za blbý konec? Za něj jsem ubrala snad všechny hvězdičky. Vrah ve stylu "Deus ex machina" protože autor nevěděl, kdo má být vlastně pachatel. Kdyby to byl zahradník vyšlo by to nastejno, ten je vrahem vždy :)

05.07.2019 2 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Pokud se Man Bookerova cena uděluje za miš maš řazený děj několika postav, tak si ji tenhle pacient poctivě zasloužil :-) On to byl dobrý příběh, jen byl divně naporcovaný, blbě se četl a konec, jak kdo dopadl taky chyběl.

24.06.2019 2 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Kniha mě tedy uspávala dokonale, ten název se k ní hodí, ale jinak je to blbost. Tam měla jít do práce a ne se válet doma jak pecen chleba, hned by se jí vrátil spánek a neměla noční roupy.

30.03.2019 1 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

U mě bohužel vítězí film na plné čáře. Kniha je moc dětská, plná skřítků, jednorožců, mluvících jezevců?? a celkově taková nijaká. Nemělo to akci a vtip, který se mi líbil ve filmu. A ten konec? No tahle kniha se může klidně proměnit v prach, co se zamete pod koberec ;-)

25.03.2019 2 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Tahle kniha se už přiblížila hranici odpadu, jen z nostalgie k božské sérii jsem se slitovala. Autorky jsou literárně vyprchlé jak slépečky v zimě a už by si měly dát chvíli pohov, než je napadne něco více záživného.

29.01.2019 1 z 5

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Název knihy je značně zavádějící, asi se to mělo jmenovat Speditéři, Nákupčí, Obchodníci a nějak podobně. Podle 10 stran na kterých se bojovalo bych to nepojmenovala Žoldáci. Nic akčního, jen spousta detailního (nebojového) popisování, které nudilo :-(

11.07.2018 2 z 5

Slovácko sa nesúdí Slovácko sa nesúdí Zdeněk Galuška

Ač su robka ze Slovácka, tak mňa stařéček Pagáč zrovna moc nepobavil, byly použité vtipné přirovnání, ale asi bych mosela vyslopat demijón halúzkovej abych tomu dala lepší hodnocéní :-) tož tak.

04.03.2018 2 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Emilka to asi neměla v hlavě moc v pořádku, protože takový knižní svinčík se jen tak nevidí. Všechny postavy byly nějak bláznivé a zlé. Kniha plná podivností, domácího násilí, náznaku nekrofilie a sňatků mezi příbuznýma.

01.02.2018

Černý kocour super krutá povídka za 4* Jáma a kyvadlo + Skokan ucházející povídkové počiny za 3* ...noo ale ten zbytek totální slovní patlanina, co se špatně četla a nic moc neřekla.

21.10.2017 2 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Takový pokus o český "Tvajlajt" psaný stylem hatlama patlama. Chvíli si pobudeme v Praze, pak si poplujeme parníčkem po širém moři a budeme bojovat hlava nehlava, hlavně ať je mozek všude kolem. Tohle by se hodilo do nabídky Levných knih za 29 Kč :-)

16.07.2017 2 z 5

Podivná medicína Podivná medicína Nathan Belofsky

Podivná kniha :-( očekávala jsem lepší zpracování, nějaký popis vývoje od řeznického operování ve středověku po dnešní moderní postupy. No omyl, ale aspoň vím, že na všechny neduhy pomáhá pouštění žilou nebo obkládeček z žab, myší a nějakého kusu lejna :-)

05.07.2017 2 z 5

Beta Beta Jasinda Wilder

Obsahuje spoiler, možná i celý bojler :-) Noo Kyrie je hotový Rambo, kdy cesta do pekla a zpět je pro ni procházka růžovým sadem. S prostřeleným kolenem by dokázala i stepovat a pomocí svých tělesných tekutin dokaže zlikvidovat kdejakého hromotluka. Hmm mně se zdá úhel Beta úplně tupý :-(

25.06.2017 odpad!

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Takový primitivní příběh, který měl na pár stránkách cosi primitivně líbivého :-)

30.04.2017 2 z 5