adriane9 adriane9 komentáře u knih

Jestli mi uvěříš Jestli mi uvěříš Katarína Gillerová

Za mě zklamání. První kniha od této autorky a tuším, že poslední. Vzdala jsem to zhruba ve třetině, ty ženské drby v kanclíku, neustálé a zoufalé vzpomínání hlavní hrdinky už byly přes čáru.

03.02.2019 1 z 5

Brno nacistické - Průvodce městem Brno nacistické - Průvodce městem Michal Konečný

Přečíst a pak si projít Brno.. V tichu se v myšlenkách vrátit tam kde jsem nikdy nebyla a cítit tu otřesnost té doby. Uff.

30.01.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem Jáchymem díky bohu a byla to pecka, bavila jsem se i smutnila s ním. Chvílema mi přišel jak Forest Gump, ten taky uměl všechno a pracoval všude :-)) .. Každopádně se to četlo skvěle jako Víkend i Erotikon. Bohužel se to nedá říct o části s Veronikou, já prostě na ty babský tlachy, co spisovatelsky vymýšlí chlapi nejsem. Každopádně tři hvězdy za Jáchyma a těším se na setkání u další knihy!

21.01.2019 3 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Ale jo, pár citací by si nejedna žena mohla zapsat do deníčku, ale jinak je to nuda nuda a zase nuda. Nechápu jak někdo dokáže napsat celou jednu knihu jen o svém duševním rozpoložení, prostě tohle celé šlo nějak mimo mě.

17.01.2019 2 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Nepochybně výborně napsaná kniha, čtivé, svižné jen bohužel pro mě špatně vybrané téma - jsem posera, stačí mi už takhle málo. Držela jsem se zařazení do románu a pro ženy, takže měli dodat mysteriózní a možná horor k tomu :-) ... Přiznám se tedy, že jsem knihu přeskákala, přesto doporučím těm, co tento žánr mají rádi.

06.01.2019 3 z 5

Jak být šťastný Jak být šťastný Eva Woods (p)

Dojemný a krásný příběh doslova na život a na smrt. Umírání celkové moc nemusím kdo taky ano, i v knihách se tomu vyhýbám. Jenže tady čas plynul, život ukázal to dobré i zlé a je fajn občas v tom zlém čase najít někoho, kdo nás navede na to, jak být šťastný. Jediné, co vytýkám je volba obálky pro Česko, dokonce i v SK se drželi originálu, škoda.

04.01.2019 4 z 5

Adele - Příběh písní Adele - Příběh písní Caroline Sullivan

Ach bože... Když jsem v roce, co Adele vystoupila v Royal Albert Hall brečela nad tou sílou koncertu, nenapadlo mě, že jednou vyjde kniha, kterou jsem si už tehdy přála - poznat historii jednotlivých písní, vědět proč to tak bolelo, znát důvody toho a onoho. Adele musíte mít prostě rádi, aby se vám kniha líbila a musíte jí být tak trochu podobní v tom, jak dokáže milovat (zoufale, naštvaně, křičíc svou lásku muži do očí a nakonec upadnout, klečet a plakat do skonání světa).. Adele je jako kámoška od vedle o kterou se opřu, když potřebuju slyšet v hudbě to, co prožívám v životě. Knize tak odpouštím pár překlepů a děkuju. Za Adele, za texty, za fotky .. /doporučuji ke čtení pustit jednotlivé skladby, emočně to podtrhlo celý zážitek :)

30.12.2018 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Moje období slaďáren od Sophie mám za sebou :) ... Můj názor je, že to typická červená knihovna není, autorka hodně dbá na vykreslení hlavní postavy a ta je snad v každé knize slušný pako. Neříkám, že bych se smála nahlas, ale knihy jsou vtipné, čtivé a je to prostě Sophie.. Nejlepší je dle mého právě tato Dokážete udržet tajemství kdy jsem si knihu fakt užila a četla i tam kde se číst nemá :) hned v závěsu doporučuji Vzpomínáš si a pak už je to vše stejné a lehce zapomenutelné. Díky jejím knihám jsem líp zvládla smutnější období, kdy těžké knihy nebylo možné číst.

30.12.2018 4 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Přečten první díl ze série a nakonec i tento. Osobně těmhle "sladkostem" moc neholduju, ale musím to číst mezi těma těžkýma knihama, prostě knižně oddechnout a upřímně, je to blbost, ovšem tady se člověk fakt slušně vyřehtá a ve Svatbě víc než v Měsíci. Smát se v jednu ráno tomu, co ta holka mele, bylo fakt nadrámec, doporučím i těm, co tu romantiku neberou moc vážně.

24.11.2018 3 z 5

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Do háje. Jestli je to dobou nevím, ale nepamatuju kdy jsem něco tak šíleně obrečela a skončilo to panákem vodky. Anotace není vůbec dobrá, ta mě vlastně nezaujala ani ta sladká romantická obálka knihy. Ale samotný příběh vás sejme mnohem víc, než čekáte a jo jsem zase máslo, je to úžasný a znovu číst to už nedokážu...

22.11.2018 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Krásně strávenej čas s knihou. Postavy, příběh a vše kolem mi sedlo stejně jako v Erotikonu i když tady byl pro mě Hartl bohužel za většího slušňáka :-), oddechla jsem si od těžkých knih a doporučuju. Přesně takovej pro mě ten hnusnohezkej svět je..

13.11.2018 4 z 5

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

Krásná kniha plná historie a temných příběhů. V knize se dá lehce ztratit, je to vlastně o minulosti v minulosti a velmi by mi pomohl podrobný rodokmen rodiny, ale ke konci knihy mám jasno a rozhodně doporučuji, přečteno za dva dny.

04.11.2018 5 z 5

Světlo a tma Světlo a tma Danka Šárková

"Člověk se nezmění, pouze se vám vybarví." Další z knih, kdy jsem absolutně nic nečekala a přitom mě to citově položilo. Přečteno téměř na jeden zátah díky čtivému stylu i samotnému bolavému příběhu o těžké psychické nemoci. Doporučuji k přečtení./ Dodatek : před přečtením nečtěte komentáře níže, osobně mě to připravilo o ten silný zážitek z konce knihy.

22.10.2018 5 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Poutavý příběh Ráchel a protivná Ella. Ano přiznám se, někde jsem přeskočila v příběhu Elly, protože není nic horšího když vám nesedí hlavní postava. Ovšem zbytek knihy to naprosto vykompenzoval. Příběh dítěte a příběh ženy a matky mě velmi dojal a rozhodně doporučím.

11.10.2018 4 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Tady je zkrátka nutné milovat detailní popisy míst, kde se příběh nachází. Zamilovat si krajinu, kterou nikdy nepoznám, vidět ji před sebou a žít to společně s Elizabeth. Osobně jsem protivnou Morgan neřešila, líbil se mi svět dvojčat i celý jejich příběh a ačkoliv mě kniha nijak duševně nezasáhla, čtení to je krásné. Ať je to jakkoliv spojení dvojčat je pro mě srdcové a tohle se mi líbit prostě muselo :)

29.09.2018 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Upřímně, nemyslím si, že bych od této spisovatelky ještě někdy něco četla. Knihu jsem si vybrala z důvodu, že píše tak trochu o svém životě. A víte co? I když je kniha velice čtivá a Lily úžasná postava, strašně mě nudil ten vztah s Rylem, detailní popisy sexu a vůbec. Jenže! To hlavní, o co tu šlo mě sejmulo na kolena. Sejmulo mě to tak, že neřeším ten trapný konec, ale epilog spisovatelky. To její nahá pravda na konci je absolutní, je to síla a mě fakt tekly slzy po tváři..

24.09.2018 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Sedím tady a poslouchám Asleep a ten Charlie je prostě fakt divnej. Uvažovat odborněji, řeknu, že tam je kus aspergera, kus těžké podivnosti a kus traumatu co v sobě nesl. Ale ono to je vlastně úplně jedno, celý ten jeho příběh jsem dala téměr na jeden zátah, smála se a smutnila s ním. Kniha není pro všechny, spíš doporučuji těm, co mají fantazii, přemýšlí víc a někdy vůbec.. A myslím si, jo fakt si to myslím, že bejt divnej je lepší než bejt obyčejně normální./ Filmové zpracování je proti knize nuda.

23.09.2018 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Tak dlouho jsem nečetla dobrou knihu, že jsem přestala doufat. Ale příběh dvojčat? Pro mě velmi blízké téma a ano trefa do černého, úžasný příběh, co jsem četla jedním dechem. Skvěle popsaná láska ke knihám, zlehka o grafologii ale především psychologicky laděný román o spojení dvojčat.. Ač se to zdá neuvěřitelné opravdu tomu tak je i ve skutečnosti.

19.09.2018 5 z 5

Který nebyl Který nebyl Rafal Wojaczek

Něco mě láme, něco nebaví, něco bolí a něco mě doslova dokonalostí zlomilo. :

Mluvím k tobě tak tiše jako pták
za úsvitu slunce kane ti do očí
Mluvím tak tiše
jako slza vyrývající vrásku

Mluvím k tobě tak tiše
jako ty ke mě

06.09.2018 4 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Strašně moc jsem brečela.. Bože vždyť já vše beru s nadhledem, ale tohle mě tak emočně sejmulo, že nedokážu hodnotit, nedokážu napsat nic víc, než to, že smrt milovaného člověka měřím nevyčíslitelnou bolestí.

26.08.2018