adellk28 adellk28 komentáře u knih

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Tohle byla pecka. Rozhodně všem doporučuji. Docela jsem konec čekala, ale i tak jsem byla překvapená. Rozhodně se k této knize ještě vrátím

18.07.2019 5 z 5

Sedmý syn Sedmý syn Joseph Delaney

Tak tohle byla pecka. Kniha se mi od začátku do konce líbila a byla jsem docela napjatá. Jako horor bych to však nepovažovala. Nechápu, že 12/13 kluk je tak statečný. Já bych hned nohy vzala na ramena. Kniha se četla úplně sama a během pár dnů jsem ji měla přečtenou. Všem jednoznačně doporučuji.

26.05.2019 5 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Po přečtení druhého dílu jsem musela vědět, jak vše skončí. Rozjezd byl docela pomalejší, takže tomu bych dala mínus, ale jinak to bylo super. Podle mě to na druhý díl nemá, ale i tak jsem si to užila. Po přečtení jsem potřebovala si o tom s někým promluvit. O tom se prostě musí debatovat. Myslela jsem si, že vše skončí úplně jinak, ale konec mi nevadil. Nemyslím si, že si celou trilogii znovu přečtu, protože jsem z ní dostávala pocit toho, jak je svět krutý a ráda bych si přečetla něco pozitivního :D

21.05.2019 3 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Tak tohle bylo úžasný. Bylo to o hodně lepší než první díl a četlo se to velice lehce. Ten konec mě úplně dostal a nechápala jsem, co se děje. Hned se vrhnu do posledního dílu a doufám, že bude taky tak super. Pokud vás zklamal 1. díl, tak dejte ještě jednu šanci této knize a sami uvidíte.

20.05.2019 4 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Tuto knihu jsem dostala od kamarádky a velice jsem se na ní těšila. Je to zatím moje první kniha od Jenny Han. Kniha až do 100 stránky nebyla mov zajímavá a až pak se začalo něco dít. Z celé trilogie má tento díl nejnižší hodnocení, tak doufám, že ostatní budou lepší. Kniha mi jinak moc nevadila, ale musím uznat, že Reeve a Rennie se docela plete. Za mě 3/5 ale těším se na zbytek

18.05.2019

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Tak tohle bylo úžasný. Vůbec nevím, co k tomu říct. Knížka je krátká, takže se přečte hned, ale i tak obsahuje silný a neobvyklý příběh. Jako oddechovku bych ji ale naoznačovala. Nejedna slza ukápla. Čekala jsem, že knížka skončí úplně jinak a nakonec mě velice překvapila (dojala). Nemůžu nic jiného než doporučit. Rozhodně 5/5

14.05.2019 5 z 5

Virál Virál Helen FitzGerald

Knížka mě zaujala svoji nádherně barevnou obálkou. Nejsem zrovna cílová skupina, ale i tak jsem se do knihy pustila a nelituji toho. Kniha je o tom, jakou hodnotu mají naše rozhodnutí a co vše se díky nim může změnit. Rozhodně bychom si měli dávat pozor na to, co dáme na internet. Kniha mi přišla poučná a docela mě i bavila, ale není to zrovna můj šálek kávy.

12.05.2019 3 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Tuto knížku jsem si chtěla přečíst už hodně dlouho, ale nemohla jsem ji nikde najít. Viděla jsem nejdříve film a zamilovala si ho. Kniha je o zajímavém příběhu a nechápu, jak autorka dokázala z jednoho dne udělat několik různých příběhů. Čekala bych, že knížka bude krátká ale právě naopak. Každý den byl originální a jiný svým vlastním způsobem. Napravení zlé holky je docela časté téma, ale způsob podání je zajímavý. Kniha sama o sobě se mi velice pěkně četla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Rozhodně splnila vše, na co jsem tak dlouho čekala. Konec byl nečekaný a dočetla jsem knihu a říkala jsi, kde to pokračuje? Vždyť tak to nemůže končit.
Styl psaní autorky se mi též líbil a plánuji si od ní přečíst i další knížky. Všem rozhodně doporučuji.

09.05.2019 5 z 5

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

Od této autorky jsem si chtěla něco přečíst, když jsem zjistila, že bude na světě knihy. Vybrala jsem si tuhle knížku a byla úžasná. Jedná se o oddechovku a docela slaďárnu. Od začátku víte, jak kniha dopadne, ale i tak chcete číst dál. Příběh byl zajímavý a rozkošný. Nikdy jsem nečetla nic od české autorky a asi to napravím. Chtěla bych si přečíst i další knihy a všem zatím doporučuji

07.05.2019 5 z 5

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Tato kniha se mi z celé trilogie líbila nejvíc. Neustále v ní byla nějaká akce a nemohla jsem přestat číst. Kniha sama o sobě je docela obsáhlá a tak chvíli trvalo než jsem ji přečetla. Velice se mi líbilo, že kapitoly byly i z pohledu 1017 (Návratu). Přijde mi, že tato trilogie je každým dílem lepší a lepší. Konec byl pro mě docela nečekaný a přišel mi i neukončený. Jediný malý mínus bych dala, že se tam tak trochu objevoval milostný trojúhelník, který mi moc neseděl. Kniha se mi ze své stránky Sci-fi líbila, ale rozhodně jsem v ní nečekala nějakou love story, která tam však byla. I tak rozhodně všem doporučuji.

05.05.2019 4 z 5

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Tenhle díl se mi o mnoho procent více líbil než první. Přišlo mi, že v tomhle díle bylo více akce a Todd i Viola byli více dospělí. Líbilo se mi, že příběh byl vyprávěn Toddem i Violou. Kniha skončila s velikým otazníkem a těším se, až si přečtu třetí / poslední díl. Nemohla jsem odtrhnout oči od čtení. I když se mi kniha velice líbila, tak nepatří k mým nejoblíbenějším. Všem ale doporučuji.

27.04.2019 4 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Na knihu jsem slyšela mnoho chval a tím mě též zaujala. Říkala jsem si, že asi na ní něco je, když bude i film. Pro mě kniha nebyla až takový wow. Nenadchla mě ani mě nezklamala. Rozhodně byla velice napínavá a do poslední chvíle jsem nevěděla jak to skončí, ale samotný styl psaní mi přišel divný. Mluva Todda mi pořád neseděla a nikdy jsem se nesetkala s podobným způsobem psaní. Příběh sám o sobě je zajímavý. Nedokážu ani určit, pro jakou věkovou skupinu by měla být kniha. Příběhem spíš pro náctileté, ale vyjádřováním hl. postavy a jeho mluvou spíše pro děti. Asi si knihu znovu nepřečtu, ale už mám zakoupené i zbylé díly, tak jim dám šanci.

21.04.2019 3 z 5

Tak tahle kniha mě zprvu zaujala svým nádherným vzhledem. Slyšela jsem na ní neskutečné množství chval a rozhodně bylo odůvodněné. Nemám ráda moc psaní ve třetí osobě, ale tady mi to vůbec nevadilo. Celá knížka se četla úplně sama a protože mě vcelku větší písmena, přečetla se za chvilku. Životy všech žen byly zajímavé a do knihy vnesly smítko fantazie. Konec mi přišel moc uspěchaný. Vše se stalo v jedné kapitole a jen v pár větách. Podle mě se měl více rozvést. Knížku doporučuji, líbila se mi, ale k mým nejoblíbenějším bych ji nestavěla. 4/5*

19.04.2019 4 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Kniha byla velice pěkná i když asi nejsem cílová skupina. Kniha mi ze začátku přišla nudná, ale po chvíli se děj rozjel. Velice se mi líbil způsob psaní, který se četl úplně sám. Po polovině knížky jsem se nemohla odtrhnout a přestat číst. Od autorky jsem ještě nic jiného nečetla, ale přemýšlím o tom. Hned od začátku jsem nesnášela Michaela a jsem ráda, jak to skončilo. Hannah dostala to, co si zasloužila. Doporučuji, ale dávám 4/5 *

17.04.2019 4 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Po knize jsem sáhla díky nádherné obálce a taky autorce. Kniha se četla rychle, ale celou dobu jsem nemohla přijít všemu na chuť. Téma bylo zajímavé a děj pěkný, ale čekala jsem, že se v knize toho stane víc a bylo jasné jak vše skončí. Z jiného pohledu se mi kniha líbila, ale asi si ji znovu nepřečtu. Pro mě to bylo takové průměrné čtení a nijak mě nazaujala. 3/5

13.04.2019 2 z 5

Život na trampolíně Život na trampolíně Frances Whiting

Kniha byla velice oddychová a přenádherná. Hltala jsem každé slovo a nenapadá mě jediná námitka. Příběh byl nádherný a zajímavý. Nejvíce se mi asi líbila první část, ale všechny byly pěkné. Půlku knížky jsem si říkala, jak by to mohlo skončit a konec mě velice překvapil i rozesmutnil. Způsob psaní mi velice vyhovoval. Všem 100% doporučuji, pokud hledáte nenáročné čtení, které vás dojme i pobaví a něco vám v srdci zanechá.

09.04.2019 5 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Kde vůbec začít. Zajímalo mě jak tato trilogie skončí a byla lepší, než jsem očekávala. Oproti druhému dílu se zde neskutečné množství akce. Kniha může někomu připadat zdlouhavá, ale nedokážete se od ní odtrhnout. Chcete číst dál a dál. Pro mě byl závěr jeden velký otazník. Celou dobu jsem si říkala, jak by to mohlo skončit a skončilo to velice překvapivě. Dokonce jsem při konci knížky uronila slzu. Pořád se rozhoduji jestli byl lepší první nebo třetí díl a nedokážu se rozhodnout. Pokud Vás druhý díl odradil od dokončení této trilogie, tak dejte ji ještě jednu šanci, protože to si vážně zaslouží. Kniha měla nějaké nedostatky, ale ty jsou úplně zanedbatelné. Když knihu dokončíte, vůbec nebudete chápat, co se právě stalo a jak to mohlo takhle skončit. Přála bych si, aby vzniklo nějaké volné pokračování, ale to je asi marné. Z celého srdce doporučuji. ♥

05.04.2019 4 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Na knihu jsem se velmi těšila a nenadchla mě ani mě neurazila. Poměrně pěkně se četla, ale nemohla jsem se pořád začíst. Chvílemi mi vadilo opakované spojení „ nekonečné moře“. Líbí se mi, že příběh je vyprávěn více postavami. Doufám, že se vše rozlouskne v posledním dílu.

27.03.2019 3 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst hned, jak jsem viděla film, ale bohužel jsem ji nikde už nekoupila. Až teď jsem knihu našla v češtině a musela si koupit i zbylé díly. Protože jsem viděla nejdříve film, tak jsem věděla, co mám čekat, ale i tak mě kniha mile překvapila. Byla velice čtivá. Na začátku jsem si říkala, že se přes těch 91 kapitol nedostanu, ale zvládla jsem to. Moc se mi líbilo, že kniha byla vyprávěna všemi postavami, což jsem nečekala. Těším se na další díly i když prý nebyly až tak dobré. Celým srdcem doporučuji.

17.03.2019 4 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Kniha se mi velice líbila. Nikdy jsem se nesetkala s podobným způsobem psaní. Knihu jsem přečetla během dne i když je psaná malým písmem. Chvílemi mě nebavili dopisy, ve kterých psala přímo osobě a nebylo tam vyprávění příběhu. Příběh sám o sobě mě velice zaujal, ale místami měl pomalý spád. Hodně jsem se vcítila do Laurel, protože se taky lidem nesvěřuji a aspoň jsem viděla (přečetla) , jaké by to mohlo mít důsledky. Kniha má plusy i mínusy, ale spíše se nakláním k té pozitivní stránce. Velice se mi líbilo, že na konci jsou kontakty na různé pomocné linky. Myslím si, že kniha je spíše pro mladistvé. Pro starší čtenáře příběh ani styl psaní asi nebude moc zajímavý, ale je to věc názoru. Pokud jste přemýšleli o této knize tak bych po ní všema deseti hrábla a nenechala bych ji schovanou někde vzadu v knihovničce.

15.03.2019 4 z 5