Abroš Online Abroš komentáře u knih

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Každý svou lásku prožívá po svém.Příběh o lásce,naději,beznaději.I tohle je život.A může se zdát i nespravedlivý,ale pořád jde dál.Dobře čtivé,

21.12.2022 4 z 5

Dům ve Stecherově ulici Dům ve Stecherově ulici Hubert Sigmund

Takové rychlo vzpomínky.Autor nezabíhá moc do hloubky,děj kvapí a než se člověk naděje je kniha přečtená.Pak si položí otázku,zda-li nemohla být delší.Čekal jsem víc,ale na obranu autora musím říct,že byl v době kolem roku 1938 hodně malý.

20.12.2022 5 z 5

Vzpomínky, co neuletí Vzpomínky, co neuletí Hana Andronikova

Dobře čtivé.Krásný obal a ještě lepší obsah.Zajímavé povídky ze života a z vnímavého čtenáře se stane detektiv,aby si dal dohromady jejich propletenost.Jak jsem tuhle paní spisovatelku mohl míjet

19.12.2022 5 z 5

Polodrahokamy Polodrahokamy A. Vojnova

Na knihu jsem přišel náhodou,kdy na ni byla reklama v jedné vnitřní straně knižního obalu,z té doby.
Z literárního hlediska se sled vět knihy vydané v roce 1935 může zdát trochu problematický.Nad posloupností některých jsem musel trochu zbystřit.Jinak se kniha čte dobře.
Příběh nekomunisty-specialisty,neskutečného intrikána a egoisty,který se snaží vybraným zavděčit,mnohé ponížit a hlavně spolehlivě proplout náročnou dobou společenskou a osobní.Lásky,práce a intriky.Někdy mi z něho bylo na blití.
Děj odehrávající se 20-30letech minulého století za kruté vlády bolševiků,v době všudypřítomného stihomamu.
Není moc knih z téhle doby.V Rusku byla ve své době zakázaná.

16.12.2022 5 z 5

Kočičí stopa Kočičí stopa Dominik Dán

Pravda nebo lež.Výmysl nebo skutečnost.I s tímto se detektivové setkávají.Ale hlavně s tragédiemi

28.11.2022 5 z 5

Život si se mnou zahrává Život si se mnou zahrává David Grossman

Zvláštně psaná kniha se silným příběhem.Snaha o nápravu narušených vztahů matka-dcera.Kniha,kterou musí čtenář sledovat,jinak se ztratí.Není to jen klouzání po povrchu.Je to takové hutné čtení.

28.11.2022 5 z 5

Altvaterland Altvaterland Gustav Ulrich

Další skvělá kniha z regionální tématikou.Nádherné dobové fotografie míst,které vesměs dnes už vypadají jinak.Skvělá práce

21.11.2022 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Velmi čtivý,silný emotivní příběh o hledání spravedlnosti.Našel jsem v knize asi ***2 nebo 3 reálné nesmysly,ale autor na konci knihy píše,že se jedná o beletrii.
Jinak naprosto skvělá kniha na doplnění mosaiky téma HOLOKAUST.Čte se jedním dechem a nedá se odložit.
Doporučuji,a taky třeba knihu "Jménem mých blízkých"od Martina Graye

*1.Heydrich byl génius zla a své lidi měl důkladně prokleplé,takže jeho sekretářka by určitě neprošla se synem,kterého vychovává židovská rodina.
*2.Putování Bena tam a zase zpátky Polskem je taky nepravděpodobné.Ale možné.Byla válka.
*3.Americký důstojník dovezl Hannah džípem do chaty pod Tatrama a přejel přitom půl Německa a celé Polsko.

18.11.2022 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Doporučuji kombinovat s "Pochovaní zaživa".Další drsné případy mordparty.Čtivé,drsné

14.11.2022 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Jako bych se vrátil do dětství k babičce na venkov.
Nenáročné,příjemné,ale i smutné čtení o tom,co život může přinést.
Kniha s nádherným obalem..

07.11.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

V jednoduchosti je síla.
Popsaných stránek je v knize pomálu,ale co je nápsáno má velkou sílu.
A tu velkou sílu doplňují nádherné ilustrace a pro mě chuť na zákusek.

31.10.2022 5 z 5

Kůň Převalského Kůň Převalského Maja Lunde

Kniha se mi ve finále líbila více jak "Historie včel".V mládí jsem hltal v Ábécéčku články z Pražské ZOO o chovu koně Převalského,takže jsem tušil o čem to asi trochu bude.
3 čtivé příběhy z minulosti,současnosti,budoucnosti,o lidech,kteří mnohdy obětovali to nejdůležitější pro záchranu koní.
Čtivá,neodložitelná a hlavně velmi zajímavá kniha se silným závěrem.

31.10.2022 5 z 5

Dvě stě let pospolu. Díl 1, Dějiny rusko-židovských vztahů v letech 1795-1916 Dvě stě let pospolu. Díl 1, Dějiny rusko-židovských vztahů v letech 1795-1916 Alexandr Isajevič Solženicyn

O tomto etniku si nedělám iluze.Tahle kniha mi to jen potvrzuje.Údajně byl autor za tohle dílo obviněn z antisemitismu.
"Když oni říkají,je to názor,když ho řekneme my,je to antisemitismus."(z knihy).
Skvělé dílo poodhalující židovskou všehoschopnou přizpůsobivost, pospolitost a taky ruskou neschopnost.

22.10.2022 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Neskutečná kniha.A myslím,že nedoceněná.
Krásný a smutný příběh o velké lásce.
Nádherné myšlenky.Odzbrojující popis osudové lásky.
Čtivé,pochopitelné..Jsem na kusy...Uf..Nedostává se mi slov.Skvělé.
Tahle kniha by měla patřit do zlatého fondu

12.10.2022 5 z 5

Oppermannové Oppermannové Lion Feuchtwanger

Čte se mnohem líp než I.díl.Detailně popsaný vzestup nacismu v Německu roku 1933 a utahování šroubů neloajální společnosti a hlavně Židům.Téma ovládání bude vždy aktuální,i v dnešní době.Memento

30.09.2022 5 z 5

Skleněná dáma Skleněná dáma Zdeněk Pluhař

Zkoužka povah ve velmi náročné,vypjaté době.Dobře čtivé.

02.09.2022 4 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Skvěle napsaná kniha.Americký kapitalismus v praxi.Ponuré,místy až depresivní čtení o nuzném živobytí obyčejných amerických rodin,které chtěly jen normálně žít.První Steinbeck a jsem nadšen.DOPORUČUJI

01.08.2022 5 z 5

Krvavý podzim 1938 Krvavý podzim 1938 Jiří Padevět

K nastínění problematiky dostačující.Skvělá práce

21.07.2022 5 z 5

Učíme se včelařit Učíme se včelařit Karel Pinc

Skvělá kniha pro začínající včelaře,kde je vše dobře popsáno,tak jak jde včelařský rok.Vyšla v roce 1977,takže některé informace už nemusí být aktuální.Nápsáno pro včelařské kroužky a pěkně krok za krokem.Myslím,že každý si v ní najde své.Aspoň já ano.

16.07.2022 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Skvělá kniha,tří časových období,pojednávajících především o včelách a jejich lidech.Kdy první je o počátcích včelaření,druhý o intenzivním současném včelaření(myslím Ameriku) a třetí o možné chmurné budoucnosti bez včel.Vše se protne na konci.Čtivé,zajímavé.DoporučujiPřečtu si i Koně Převalského

26.06.2022 5 z 5