Abroš Abroš komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Po Zvuku slunečních hodin další KNIHA s příběhem z Baťova Zlína.SKVĚLÁ.A děkuji autorovi za konec jaký jsem si vždycky přál.Když to shrnu,H.Androníková Zvuk slunečních hodin,J.Pospíšil Hyeny,V.M.Havel Mé vzpomínky,P.Klabouchová U severní zdi,dohromady.Doporučuju,parádní práce.

17.04.2024 5 z 5

Kronika Libavska Kronika Libavska Jindřich Machala

Mám poslední vydání.Parádní kniha,kvalitně udělaná.Jak po technické,tak po informativní stránce.Mnoho se ví o vojenském prostoru Libavá,málo už o tom,že v oblasti zaniklo cca +- 20 vesnic,kde lidé žili po staletí.Kniha je právě o tom co bylo a je.Vivat LUBAVIA

13.04.2024 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Kniha dobře čtivá,až na konec přitažený za vlasy dobré.

05.04.2024 5 z 5

Vlastivěda moravská. II., Místopis Moravy. Díl III., Jičínský kraj. Čís. 20, Hranický okres Vlastivěda moravská. II., Místopis Moravy. Díl III., Jičínský kraj. Čís. 20, Hranický okres Vojtěch Bartovský

Po okresu Nový Jičín další studnice do historie.Oproti Novojičínskému okresu(vyšel cca 1930)je tato kniha ještě z dob RakouskoUherska a je ochuzena o podklady ze zčítání lidu 1921,1930.Jinak naprosto super.

03.04.2024 5 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Krásný příběh,na ktery si,ale udělejte čas.Kde by to jiný autor napsal na 150stran,tady se to vleče.Ale moc hezky.Příběh,co napsal život sám,i s prvky nadpřirozena.O síle lásky,přátelství,ryzího charakteru,čistého srdce...

01.04.2024 5 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Náročnější kniha s popisy pocitů,jak asi člověku je,když někoho ztratí navždy.Dobře se čte ve výsledku,pro mě pozitivní.

01.04.2024 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Jedna z nejlepších knih,co jsem za poslední roky četl.Hezké a zároveň drsné.Vyvolá emoce,o lásce i smrti, naději a štěstí.A to,když je,tak jde všechno nějak snáz.Skvělé dílo.

08.03.2024 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Krásná kniha.Začátek se táhne,ale pak už to jde.Takové pohádkové pohlazení.

03.03.2024 5 z 5

Vlastivěda moravská: Olomoucký kraj - Okres novojičínský Vlastivěda moravská: Olomoucký kraj - Okres novojičínský Augustín Kratochvíl

Skoro 100let stará kniha.Jsou v ní takové "špeky"k doplnění mozaiky historie,že jsem z toho byl místy na větvi.Myšleno tak,že spousta "věcí"zmizelo,vytratilo se,zapomělo,zahrnulo se nebo zarostlo,lidé pomřeli,doba se změnila.Tahle kniha je znovu vytáhla z propadliště dávných časů zpět na světlo a hlavně vytáhla na světlo věci,pro mě naprosto nové.Povinná četba všech regionálních patriotů se vztahem k místu.Skvělý zdroj v kostce.Pro mě naprostá bomba.

18.02.2024 5 z 5

Nezapomenutelné léto Nezapomenutelné léto Maeve Binchy

Taková oddechovka.Příjemný román z venkovského prostředí

08.02.2024 5 z 5

Na sudetských horách se nezpívá Na sudetských horách se nezpívá Pavel Šuba

Kniha,kde se místem moc nešetří,nicméně moc pěkně zpracovaná.Pro mě psáno takovou rychlou tužkou.Prostě příběh,málo hloubky.Ale zase velké poselství do budoucna.Mladší generaci by se to mohlo líbit,protože je to podáno tak nějak jinak (moderně?).V žádném případě,ale ne špatně.Naopak,čte se to velmi dobře.

21.01.2024 5 z 5

Krev a mlíko Krev a mlíko Mo Jen (p)

Příběh jedné velmi početné čínské rodiny ve víru dějin 20.století.Tragi a i komedie,kdy v každé kapitole někdo odpadl a někdo se přidal.Pro mě čtivé,absurdní,dojemné,hrůzné,divné.Název KREV A MLÍKO knihu úplně vystihuje.Čtení na dlouho.Myslel jsem,že se budu ztrácet v těch všech jménech a přezdívkách.Ale šlo to.Jsem zvědavý i na ostatní knihy od autora.

10.01.2024 5 z 5

Bílý pramen Bílý pramen Klára Teršová

No,nevím.Takové pro mě bez emocí.Nicméně dobře se to čte.Zbytečně rychlé.Čekal jsem víc.

17.11.2023 4 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

S každou stránkou lepší a lepší.Skvělá práce.

12.11.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Uf,drsné.Čtivé,smutné,k uzoufání při vcítění do postižených.Inspirováno skutečnými osudy.Znal jsem člověka,jehož bratr tam leží taky.

04.11.2023 5 z 5

Barevné podkolenky Barevné podkolenky Michal Novotný

Na tohle téma jsem přečetl dost knih a musím říct,tahle patří do celkového žebříčku žánru hodně nahoru.Škoda,že autor některé pasáže víc nerozepsal.Jinak čtivé,dobré.Můžu doporučit.Pozn.Trochu jiný styl psaní,v žádném případě ne špatný,prostě jiný.

01.11.2023 5 z 5

Tajemství Michaila Gorbačova: Jak se z obyčejného venkovského kluka stal státník, který změnil svět Tajemství Michaila Gorbačova: Jak se z obyčejného venkovského kluka stal státník, který změnil svět János Zolcer

Velmi zajímavá kniha.Portrét politika,kterému vděčíme za mnoho.Portét politika,člověka,který se vymykal do té doby zkostnatělému kremelskému aparátu.Jednou snad jeho činy budou doceněny.U mě kniha zodpověděla hodně otázek a jednu vyvolala.
Trochu rozporuplný dovětek knihy.

25.09.2023 5 z 5

Nedaleko od Norimberku Nedaleko od Norimberku Václav Jiřík

Poválečné zúčtování soudní cestou

20.09.2023 5 z 5

Paměti Paměti Edvard Beneš

Skvělá kniha

20.09.2023 5 z 5

Touha, chléb můj Touha, chléb můj Zdeněk Pluhař

Smutná kniha.Některé věty a myšlenky jsou moc hezké a zvláštně originálně napsané.Pro mě čtenářský zážitek.

01.09.2023 5 z 5