Kronika Libavska

Kronika Libavska https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325951/mid_kronika-libavska-tbW-325951.png 5 6 2

Páté doplněné vydání. Zřejmě jediná ucelená kniha - kronika o historii a současnosti území Vojenského výcvikového prostoru (VVP) Libavá. Autor se trvale věnuje shromažďování faktů, příběhů obyvatel z obcí, které zřízením VVP zanikly. Zejména se soustředí na původní německé obyvatelstvo a jejich život za první republiky až do jejich vyhnání 1945. Stručně se věnuje osudům území do roku 2015. Knihu doprovází bohatý faktografický materiál.... celý text

Abroš
13.04.2024 5 z 5

Mám poslední vydání.Parádní kniha,kvalitně udělaná.Jak po technické,tak po informativní stránce.Mnoho se ví o vojenském prostoru Libavá,málo už o tom,že v oblasti zaniklo cca +- 20 vesnic,kde lidé žili po staletí.Kniha je právě o tom co bylo a je.Vivat LUBAVIA

pavel64
26.12.2016 4 z 5

Zajímavé čtení o osudech rodin ze zaniklých vesnic území dnes známého jako VVP Libavá. Je potřeba ocenit 370 stran plných dobovými fotografiemi na kvalitním křídovém papíře. Záslužné dílo.

Jindřich Machala
česká, 1944