Dvě stě let pospolu. Díl 1, Dějiny rusko-židovských vztahů v letech 1795-1916

Dvě stě let pospolu. Díl 1, Dějiny rusko-židovských vztahů v letech 1795-1916 https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51037/bmid_dve-ste-let-pospolu-1-NEC-51037.jpg 4 17 4

Podtitul: Dějiny rusko-židovských vztahů v letech 1795-1916 Alexandr Solženicyn se ve své knize soustřeďuje na rusko-židovské vztahy, a to jen v rozmezí oněch dvou století, kdy Rusové a Židé žili v jednom společném státě. Největší důraz klade na soužití obou národů ve dvacátém století, tak významném a katastrofickém pro život obou národů. Solženicyn zkoumá látku z hlediska historických, politických, praktických a kulturních vztahů a snaží se rozptýlit mylná nepochopení a falešná obvinění. Židovská otázka byla podle jeho slov interpretována vždy zaujatě a v paměti obou národů je bohužel plno vzájemných křivd. Je tedy třeba porozumět oběma stranám, a proto se snaží události spíš pochopit, než aby se pouštěl do polemiky. Okruh zkoumaných problémů I. dílu je velmi rozsáhlý – od 18. století přes Alexandra I. a Mikuláše I. až po události 1. světové války.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Academia

Dvesti let vmeste. Časť 1, 1795-1916 , 1977

Igor1311
25.03.2023 4 z 5

napísať takéto dielo v dnešnej dobe by sa takmer rovnalo samovražde. Verím, že v dobe vydanie táto kniha vyvolala veľký rozruch.

Abroš
22.10.2022 5 z 5

O tomto etniku si nedělám iluze.Tahle kniha mi to jen potvrzuje.Údajně byl autor za tohle dílo obviněn z antisemitismu.
"Když oni říkají,je to názor,když ho řekneme my,je to antisemitismus."(z knihy).
Skvělé dílo poodhalující židovskou všehoschopnou přizpůsobivost, pospolitost a taky ruskou neschopnost.

white
28.09.2016 5 z 5

vzhledem k nesehnatelnosti uvádím cestu ke stažení v pdf : http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=node/534

white
23.05.2012 5 z 5

téměř nesehnatelná kniha, kterou mám elektronicky....kniha byla v důsledku pádem autora v nemilost.....pro pochopení doby a mentality popisovaného sporu rusů a židů není lepších pramenů..poctivá kniha o ožehavém tématu

Židé Rusko carské Rusko dějiny Židů 18.-20. století

2000  84%Jeden den Ivana Děnisoviče
2011  92%Souostroví Gulag: 1918–1956
1990  92%Souostroví Gulag - 1. díl
1991  89%Rakovina
2004  82%Dvě stě let pospolu. Díl 1, Dějiny rusko-židovských vztahů v letech 1795-1916

Kniha Dvě stě let pospolu. Díl 1, Dějiny rusko-židovských vztahů v letech 1795-1916 je v