Aaloha Aaloha komentáře u knih

Tři hříšná tajemství Tři hříšná tajemství Nikki Sloane

Tento díl je o trochu slabší než předešlé, ale konec se rozjel a nechybělo ani napětí. Regan jako postava mi nebyla moc sympatická.

05.11.2023 4 z 5

Zapomenutá tajemství Prahy Zapomenutá tajemství Prahy David Černý

Ani tentokrát autor nezklamal. Stále je v Praze co objevovat co se týče historie.

24.10.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Mám raději knihy s Erikou, ale i tentokrát to bylo opět super čtení. Napínavé jako vždy a žádná zbytečná omáčka kolem. Autor nikdy nezklamal. Těším se na další knihy.

23.10.2023 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Tak trochu jiný příběh z Osvětimi, ale opět to byla síla. I slza ukápla. A to jsem letos Osvětim navštívila, takže o to více si to umím představit. Strašné věci se tam děly. Kniha se krásně četla a konec byl napínavý.

13.10.2023 5 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Autorka opět nezklamala. Pěkné to bylo, sexu asi zase o trochu víc a tentokrát se kniha věnovala jiné dvojici než v předešlých dílech.

03.10.2023 4 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Až napsané, příběh měl spád, jen na můj vkus až moc postav, které byly různě zpřízněné a musela jsem si psát kdo je kdo.

23.09.2023 3 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Tentokrát to nějak nebylo ono. Spíše něž o humorný cestopis šlo o typy na výlety jako Toulavá kamera. Některá místa jsem znala, některá určitě budu chtít navštívit.

18.09.2023 3 z 5

Travis Travis Mia Sheridan

Příjemná oddechovka, čte se rychle. Archera jsem četla před pěti lety, takže už si moc na knihu nevzpominam.

11.09.2023 4 z 5

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Smutná kniha o zpěvačce mé oblíbené hudební skupiny Roxette. Neměla jednoduché dětství, pak se proslavila a užívala si slávu se vším všady a nakonec protrpěla několik let a prala se s nemocí. Při čtení jsem si pouštěla písničky z mého mládí.

07.09.2023 3 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Historické romány čtu velice zřídka a díky ČV jsem zvolila tuto knihu. Četla se jednoduše, děj sice předvídatelný, ale nechybělo napětí a láska a celkově se mi kniha líbila.

04.09.2023 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tak nějak nevím, jak knihu hodnotit. Asi jsem od ní čekala víc. Občas jsem se ztrácela v ději, postavy mi nebyly nijak sympatické, děj mě nevtáhl. Téma určitě zajímavé, ani jsem netušila, co se dělo v Brně po válce, na druhou stranu, jak se Němci chovali k Židům víme a že ani ti, co přežili koncentrační tábory neměli po válce snadný život. Knihu bych asi nedoporučila, takže dávám jen tři hvězdy.

27.08.2023 3 z 5

V šedých tónech (grafický román) V šedých tónech (grafický román) Andrew Donkin

Román jsem četla před dvěma roky a hodně se mi kniha líbila. Tak jsem se těšila i na komiksové vydání a opět kniha nezklamala. I když je děj trochu zjednodušený, což je pochopitelné.

27.08.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Poslední ze série, která mi chyběla přečíst, takže mám srovnání a určitě patří k těm lepším. Četla se snadno, děj nebyl přeslazený, postavy sympatické a je to prostě pozitivně naladěný příběh.

10.08.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Napínavé, čtivé, děj plyne, žádná hluchá a zbytečná místa. A prostředí vesnice mě prostě baví.

04.08.2023 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Čteno do čtenářské výzvy. Prostě klasika, od autorky jsem ještě nic nečetla. Na mě až zbytečně zdlouhavé a hodně postav vzájemně propletených. Zkusím ještě film.

01.08.2023 3 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

Ano, takové to tu bylo a pokud se necháme ovládat strachem, kterého politikové využijí proti nám a budou nám nařizovat nesmysly v náš prospěch, bude to tu zase. Tato kniha je smutné shrnutí doby doby covidové :-(

16.07.2023 5 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Tentokrát je hlavní postavou Payton. Tento díl je o trošku slabší než první, ale sexu je tam o něco víc a rozhodně jde o tvrdší sexuální hrátky. A co bude dál???

15.07.2023 4 z 5

Tomík opět na cestách: Na kole do Gruzie a zpět Tomík opět na cestách: Na kole do Gruzie a zpět Tomáš Vejmola

Pěkně sepsané zážitky z cesty do Gruzie. Některé jen stručně, některé podrobnější. Uvítala bych mapu, kudy Tomík jel.

14.07.2023 4 z 5

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Zajímavé vyprávění žen, které se narodily před 2.sv válkou. Měly toho hodně společného, podobné zážitky a přesto různé životy. Všechny se shodly na tom, že jsou šťastné, že se dožívají tak vysokého věku.

03.07.2023 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Příjemné čtení, Martina umí vyprávět a je to sympatická mladá dáma. Čekala jsem asi trochu víc osobních zážitků, pobavilo mě převlékání v taxíku. Pasáže citované z bible a kázání jsem ale přeskakovala.

26.06.2023 3 z 5