21olaf 21olaf komentáře u knih

Boží mlýny Boží mlýny Pavel Hrdlička

Příběhy pana Hrdličky budou chybět. V tomto posledním bohužel dobrá polovina chybí. Přesto jsem si rád další "podrychtářský" případ přečetl.

08.07.2023 4 z 5

Prokletí hradu Mydlovar Prokletí hradu Mydlovar Martina Novotná

Budu muset lépe vybírat. Jen průměr.

25.06.2023 2 z 5

Záhada zmizelého šlechtice Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná

Dlouho jsem nedokázal začíst..., moc dlouho. Takže nevím jestli si přečtu pokračování

28.05.2023 3 z 5

Špicl Páně 955 Špicl Páně 955 Patrick Zandl

Moje první kniha od autora. Musím přiznat, že rozhodně nebude poslední. Zajímavé pojetí zrodu naší vlasti v časech, kdy o budoucnosti mohla rozhodnout jedna smrt.

01.05.2023 4 z 5

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

Exlegionář Dabert ani tentokrát nezklamal. Všechny padouchy které potkal odstranil, navíc si proklepl i Mosad.

11.02.2023 5 z 5

Hněv spravedlivých Hněv spravedlivých Manel Loureiro

Nejslabší díl, ano autor se zasekl. Přitom právě cesta domů mohla být pekelně zajímavá. Škoda, možná se časem dočkáme.

19.12.2022 4 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Pokračování nezklamalo.

16.10.2022 5 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Další ďil, znovu za plný počet. A teď budeme zase čekat, než se dozvíme jak to dopadne na zemi...

09.07.2022 5 z 5

Velitel tankových vojsk wehrmachtu: Válečné vzpomínky Hanse von Lucka Velitel tankových vojsk wehrmachtu: Válečné vzpomínky Hanse von Lucka Hans von Luck

Neslané, nemastné. Pomohlo by zařazení map k popisu bojových akcí.

08.03.2022 3 z 5

Krásky a vetřelci: Pulp stories Krásky a vetřelci: Pulp stories * antologie

Bezva koktejl. Trochu toho, krapet tamtoho, možná přidat ještě něco dalšího. Zatřepat, poskládat... No a pak jen popřát hezké chvíle se super knihou.

07.02.2022 5 z 5

Až do hořkého konce - Cesta trestního praporu 999 Až do hořkého konce - Cesta trestního praporu 999 F. John-Ferrer (p)

Dost drsné svědectví antifašisty, který přesto musí bojovat.

23.01.2022 3 z 5

Lockdown Lockdown * antologie

Na cestu do a z práce jeden příběh stačí. Hezky promíchaný koktejl povídek, kde si asi každý najde tu, která je dle jeho chuti.

26.09.2021 4 z 5

Válečník Válečník Bernard Cornwell

Jednou musela série skončit. Tak proč ne takto. Jak nás poučil pan Uthred : všechno řídí osud.

21.09.2021 4 z 5

Záhada černolických vražd Záhada černolických vražd Jaroslava Černá

Napsáno skvěle, čtivá a zajímává detektivka ze strašné doby. Přesto je cítit naděje, že může být lépe. Bohužel nelze přehlédnout určité podivnosti, třeba : chudí, zcela nemajetní, chalupa ½kk , ale odejde do "kuchyňky" otevře "zásuvku" atd. To se moc nepovedlo, ale jinak celkem fajn.

01.09.2021 3 z 5

Varšavský protokol Varšavský protokol Steve Berry

Asi nejslabší Berryho kniha.

18.07.2021 2 z 5

Mirzova vize Mirzova vize Josef Pecinovský

No já byl spokojen, velmi zajímavé. Hlavně závěr je skvělý, asi jako kdyby to bylo skutečné :)

19.05.2024 5 z 5

Kralevic Karel (1334 - 1348) Kralevic Karel (1334 - 1348) Vlastimil Vondruška

Dobré pokračování, ale nemohu se zbavit dojmu jako bych to už někde četl... Je ale pravda, že další si stejně přečtu :-)

03.03.2024 4 z 5

Ďábel v Marshalsea Ďábel v Marshalsea Antonia Hodgson

Přečteno, ale něco chybělo.

25.06.2023 3 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Nevím, ale příliš dlouhé.

11.06.2023 3 z 5

Imperium Bohemorum – Fantastické dějiny zemí Koruny české Imperium Bohemorum – Fantastické dějiny zemí Koruny české * antologie

Jako los stírací - většinou zklamání, ale perla se najde...

11.06.2023 3 z 5