Lockdown ekniha

Vážení čtenáři, říkat vám, že doba stojí za starou belu, je zbytečné. Vidíte to všichni kolem sebe a nikdo z nás neví, co přinese budoucnost. Jako nakladatelství nemůžeme v boji proti koronaviru udělat mnoho, ale naší misí vždy bylo připravovat pro čtenáře knihy, které budou poučné i zábavné a umožní tak uniknout z těžkostí běžného světa. Proto jsme také, na rozdíl od některých dalších nakladatelů, nezastavili nebo neodložili vydávání knih. Prostě jsme chtěli, abyste mohli v klidu číst příběhy svých oblíbených autorů, když už většina z nás musí zůstat doma nebo má výrazně omezený pohyb. Proto jsme také vytvořili tuto specifickou antologii. Požádali jsme naše autory, aby nám poskytli své povídky do sborníku, který vám nyní přinášíme zdarma ke stažení. Najdete zde tak deset příběhů, povídek zcela nových i již dříve časopisecky či knižně publikovaných, často však většině čtenářů neznámých, které vás zavedou do nových fantastických světů – ať už mezi skřety, elfy a půlčíky jako Staré vznešené časy od Františka Kotlety, nebo do světa technologických vymožeností jako Panenka Romana Bureše. Navštívíte v nich futuristickou budoucnost v Sobotní směně Kristýny Sněgoňové, jeden prazvláštní magický chudobinec v povídce Petry Kubaškové nebo třeba Město zrůd v příběhu Lucie Lukačovičové. Zjistíte, zda se hrdinům podaří zachránit mladou vdovu v příběhu Allerseen od Oskara Fuchse nebo své blízké v povídce Staří přátelé od Michaely Merglové. Odhalíte Stíny nad Prahou s Davidem Šenkem, ponoříte se do světa cti a alchymie v Tlesknutí jedné dlaně od Petra Schinka a s Daliborem Váchou okusíte Cestu na jih. Doufáme, že vám sborník Lockdown: Fantastická Epocha přinese příjemné hodiny s našimi autory, a pokud se vám jejich příběhy zalíbí, začtěte se i do jejich samostatných knih, které najdete v našem e-shopu .epocha.cz. Věříme, že i tento lockdown společnými silami zvládneme, když se všichni podržíme navzájem, že se situace již brzy zlepší a toho neviditelného nepřítele nakonec porazíme....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457376/big_lockdown-GJi-457376.jpg 3.494

Kniha Lockdown

kure91
29.12.2021

Ač bych z hodnocení jednotlivých povídek měl dávat za 4*, tak to nebude učiněno, jelikož budu nutně sbírku povídek srovnávat s dalšími počiny z dílny Epochy a přijde mi, že tady je mnohem větší rozptyl jak z hlediska kvality jednotlivých textů, tak témat (jo, vím, že v tomto srovnání jsem trochu nefér vůči tematickým antologiím "Ve stínu..."). Nu což, některé texty byly zajímavé, některé méně, v zásadě mě však ani jeden neurazil, čtení jsem si užil, ale proč nedávám 4 hvězdičky odpovím následovně - proti zmíněným antologiím mi tu chyběl aspoň jeden text, který by mě fakt zaujal a měl jsem chuť se k němu vracet podobně jako třeba k Apokaliptické Nemessis nebo Zákonu smyčky tamtéž.

Bašťák
11.12.2021

Trošičku nesourodé vydání několika povídek (2x sci-fi, 8x fantasy), jakoby spíš pro nějaký časopis než pro knižní vydání. V paměti mi zůstane Panenka, Tlesknutí jedné dlaně, Staří přátelé a možná i Stíny nad Prahou a Sobotní směna, takže vlastně celá jedna polovina :-)

renefer
11.12.2021

Nebudu hodnotit jednotlivé povídky, všechny jsou výborné. Je vidět, že česká fantazy nezajde na úbytě.

Malarkey
13.10.2021

Sborník povídek, který vznikl v době lockdownu. Zřejmě měl takový úspěch, že ho i otiskli (to ještě nebyl nedostatek papíru jako dnes) a vydali nejdřív v časopise Pevnost a následně jej poslali i na volný trh. Standardně se v něm skrývají lepší i horší povídky. Obecně bych ale řekl, že je to reklama na autory nakladatelství Fantastická Epocha, protože každý, který tu má povídku, už zde vydal nějakou tu zajímavou knihu, ke které jsem se ještě pořádně nedostal a tak to prozatím činím alespoň formou tohoto sborníku. Obecně vzato zde nebylo špatného textu. Některé byly vlažnější, pár jich bylo s parádní pointou. No a mezi ty nejlepší řadím jednoznačně Staří přátelé od Míši Merglové, Panenka od Romana Bureše a Tlesknutí jedné dlaně od Petra Schinka. Tak a teď už jen začít se samotnými knihami autorů…

NemmamSlov
10.10.2021

Ďalšia zbierka, ktorá sa predáva pod menom František Kotleta, aj keď konkrétne túto knihu mohol čitateľ získať zadarmo. Musím obvzlášť pochváliť poviedku, Staří přátele od Michaeli Mergelovej, bola to podľa mňa najlepšia časť zborníku, musím sa už dostať aj k iným knihám tejto autorky. Naopak najhoršia poviedka, podľa môjho názoru bola od Oskara Fuscha. Absolútne nevýeazné a nudné dielo, nečakal som, že sa v tak krátkom príbehu vôbec dokážem stratiť.

Panenka (3*)
Príbeh magnáta, ktorý si zakúpil robotickú spoločníčku na všetko. Bohužial nevedel, že jeho nová priateľka má v sebe vírus od známej teroristickej organizácie Greenpeac.

Allerseelen (2*)
Nuda, nuda a nuda. Nezaujalo ma to. Grázlov začne zabíjať malé dievča. Ukrýva v sebe moc bludičky.

Divadlo zrůd (3*)
Detektívka, v ktorej sa vyskytujú nadprirodzené sily. Hlavná hrdinka sa nechá najať bohatov číňankou, ktorej má pomôcť vyriešiť vraždu úbohej Jing'er. Temné prostredie a trošku čierenho humoru, ale nič čo by vyrážalo dych.

Stíny nad Prahou (4*)
Váša je chlapec, ktorý bol od malička šikanovaný, nie len v škole, ale aj doma, kde ho tríznil jeho starý otec. Jeho nočné mory ho prenasledovali až do dospelosti a v dôsledku toho sa dostáva na psychiatriu. Pri liečbe spoznáva Hanu, ktorá mu pomáha v jeho trápení.

Staré vznešené časy (4*)
Hobbit detektív? A k tomu od Kotletu? Prečo nie? Tento krát je to príbeh o hobbitoch, elfoch, škretoch, ľudoch a fazuľovom guláši, žijúci v modernej dobe, kde mágia ide bokom a nastáva vzostup technológie.

Cesta na jih (3*)
Máme tu bývalého tajného agenta s magickým nadaním, ktorý pracoval pre KGB. Minulosť ho dobehla a musí utekať. Prenasleduje ho nevydarený experiment a túži po pomste za smrť svojej rodiny.

Chudobinec vdovy Pelerínové pro pochybné existence (4*)
Pobavilo. Ústav pre čarodejnícku spodinu. Vznikol hlavne preto, aby ľudia s čarodejníckym nadaním nerobili problémy. Ústav dostane na starosť pani Pelerínová, ktorá zavraždila svojho manžela a aby nešla do väzenia chytá sa tejto neľahkej úlohy. Komplikovať sa to začína pri príchode Jáchyma.

Tlesknutí jedné dlaně (3*)
Nepríjemný hlavní hrdina, ktorý je nadopovaný alchymistickým svinstvom, pričom ho robia takmer nesmrtelným. Inak celkom dobrá poviedka.

Staří přátelé (5*)
Paráda. Maximálna spokojnosť. Smutný príbeh dvoch priatelov, ktorý spomínajú na staré časy a hlavne na svojho starého kamaráta, ktorý padol v boji.

Sobotní směna (3*)
Nenávidím víkendy v práci. Tento krát cestujeme časom a hlavné postavy sa snažia udržať sled událostí a vytvoriť budúcnosť, čo najviac prijatelnú.

Ronnie68
29.09.2021

Tahle antologie mě bavila ...

21olaf
26.09.2021

Na cestu do a z práce jeden příběh stačí. Hezky promíchaný koktejl povídek, kde si asi každý najde tu, která je dle jeho chuti.

Marketplace
26.08.2021

Tlesknutí jedné dlaně a staří přátelé jsou asi nejlepší a podle mne nejslabší Allerseelen. Ale vcelku povedený sborník povídek.