Kralevic Karel (1334 - 1348) přehled

Kralevic Karel (1334 - 1348)
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516743/bmid_kralevic-karel-1334-1348-656ef298260d8.jpg 5 75 75

Lucemburská epopej série

Druhý díl románové fresky začíná příchodem kralevice Karla do Čech a končí smrtí jeho otce Jana Lucemburského u Kresčaku. Celé 14. století je jedno z nejslavnějších období našich dějin, kdy byla Praha centrem římské říše, ale aspirovala i na to, aby se stala „druhým Římem“ křesťanstva. Složitý zápas panovníků o vládu doma i v zahraničí se prolíná se snahou severočeské a jihočeské šlechty upevnit otřesené postavení českých zemí a chránit stavovské výsady šlechty.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kralevic Karel (1334 - 1348). Přihlašte se a napište ho.

grizlinka
26.06.2024 5 z 5

Příběh opět nezklamal a už se moc těším na další díl

Dandulka
22.06.2024 5 z 5

Skvělé, úžasné, jedním slovem perfektní. Strašně moc se těším na příští díl. Miluji tuto sérii.

cérka
21.06.2024 3 z 5

Pro mne velmi monotónní, popisný a nezáživný děj. Jednotlivé postavy ke mně vůbec nepromlouvaly. Kdybych neznala jednotlivé postavy a jejich charaktery z jiných knih a dokumentů, nedokázala bych jim přiřadit žádnou tvář a myslela bych si, že se za vlády Lucemburků, kromě válčení a hašteření, nic neudálo. Už asi chápu proč se pan Vondruška Lucemburkům ve svých dílech vždy vyhýbal.
Věřte, že mě to strašně mrzí, ale tuto sérii zatím řadím k těm nejslabším historickým epopejím autora.

Žebříček nejprodávanějších knih (4. týden)

31.01.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (3. týden)

24.01.2024

10 nejprodávanějších eknih (prosinec)

19.01.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Kralevic Karel (1334 - 1348) v seznamech

v Právě čtených8x