Imperium Bohemorum - Fantastické dějiny zemí Koruny české

od:


KoupitKoupit eknihu

Tak takhle nějak by mohly vypadat české dějiny, kdyby se v minulosti něco odehrálo jinak. Antologie povídek současných českých autorů sci-fi a fantasy představuje klasiky fantastického žánru, jako je Ondřej Neff, Josef Pecinovský, Jiří W. Procházka, František Novotný, Vilma Kadlečková a další, kteří z těch nejfantastičtějších pozic pohlížejí na českou historii. Sestavil Ondřej Müller...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31309/imperium-bohemorum-fantasticke-deji-5Rl-31309.jpg 3.320
Žánr:
Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Yarwen
14. května

Alternativní historie Česka je rozhodně lákavé téma, kterého se navíc chopili čeští autoři fantasy. Na některé jsem se těšil (Šlechta), od některých jsem raději mnoho nečekal (Neff) a na jiné jsem byl velmi zvědavý (Kadlečková, Rečková). Jak to dopadlo? Komentáře jsem vložil přímo k jednotlivým povídkám, tady jen zmíním, že ta nejlepší je pro mě povídka Jany Rečkové, jež tvoří zlatý hřeb celé knihy, a pochválit musím i novelu Františka Novotného. Naopak u povídky Ivony Březinové jsem váhal nad odpadem. Celkově mi vychází průměrné hodnocení 41,5%, což jsou téměř čisté dvě hvězdy...

Dorian
23.12.2016

Dost nevyvážený soubor povídek, z nichž některé se moc k alternativní historii počítat nedají. V každém případě Země bez křídel Jany Rečkové je opravdu brilantní antiutopie v kulisách českého venkova, Válka s goky a Přemci dost vtipné hříčky, zbytek průměr až na Snovačku a Abaddona, do kterých jsem neproniknul a nedokázal se donutit je dočíst.

Ikkju
31.05.2013

Těšil jsem se už podle obálky i výběru autorů, doufal jsem že na mě příjemné spojení scifi a fantasy + české reálie položí váhu lví tlapy vyobrazené na obálce. Ale očekávání se moc nesplnilo, jak už to má ostatně ve zvyku. Nemůžu říct že se mi kniha nelíbila, ale nějaký otisk snad ve mě zanechala jedna či dvě povídky... Za mě slabší..

paveldf
13.05.2013

Nevím, jestli to náhodou nebylo mojí nemocí, ale jelikož jsem knížku četl postupně v dlouhém časovém intervalu, povídky jsem zapomínal málem rychleji než četl. Některé jsem nebyl schopen dočíst vůbec.

Dandulka
20.06.2012

Malinko "zvláštní" pojetí dějin, prostě sci-fi. Líbil se mi příběh o Golemovi. :-)