baru_lienka Online baru_lienka komentáře u knih

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Celý děj je velice p o m a l ý. Jestli jste milovníci fantasy světů s jasně daným řádem, u téhle knihy se nějakých logických pravidel nedočkáte- ne, že by to bylo na škodu, nikdy nevíte, co vás (a hlavní hrdinku Ofélii) překvapí. Všech 400 stránek mi spíš přišlo, jako dlouhý úvod k velkolepé zápletce, doufám, že se toho v dalších dílech dočkáme!

24.10.2020 4 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Kdo miluje Velkého Gatsbyho a art deco styl, nemůže být zklamaný. Kniha ze sebe úplně vyzařuje letní atmosféru (vlnící se horký vzduch, šumění moře, cvrkaní protivných cvrčků). Takže až si budete připravovat seznam letního čtení, nezapomeňte na tuhle knihu.

08.03.2020 4 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Tři hvězdičky za děj a čtvrtá za exotické prostředí, zajímavé, čtivé, romantické, ale nic extra. Doporučuji jako oddechovku.

15.09.2019 4 z 5

Noc, kdy Frankenstein četl Quijota Noc, kdy Frankenstein četl Quijota Santiago Posteguillo

Autor dokáže poutavě vyprávět příběhy velkých spisovatelů, až do poslední chvíle Vás napíná, říkáte si: "Jakého známého romanopisce mohl potkat takový osud?!" Po přečtení knihy nabydete mnoha nových vědomostí, doporučuji každému, kdo se aspoň trochu zajímá o knižní svět.

01.12.2018 5 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Sám o sobě nápad trestat lidi za velké morální přestupky se mi celkem zamlouvá- v knize je to, jak to antiutopií bývá, samozřejmě kapánek přehnané, ale myslím, že by se tahle myšlenka mohla začít uplatňovat v politice :D
Kniha je napínavá a domnívám se, že sama bych se v mnoha situacích zachovala stejně jako Celestine. Už se třesu na další díl!

28.05.2018 5 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Tahle kniha mě mile překvapila. Děj byl lehce předvídatelný, ale autorka si vždy vymyslela něco nečekaného navíc a u ničeho zbytečně nezdržovala. Akorát ten milostný trojúhelník mě kapku vytáčí.

21.05.2018 3 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Tuhle knihu jsem četla neuvěřitelně dloho (asi tak rok, stydím se za sebe). Když jsem ji vzala do ruky, dokázala jsem si hodinu-dvě číst, ale problém byl vůbec si ji do ruky vzít, protože jsem vždy měla rozečtenou jinou, zajímavější knížku... Každopádně se mi celkově příběh líbil, ale dost bych některé části zkrátila.

19.05.2018 2 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Mnoha lidem se nelíbí podrobný popis věcí v knize, ale já mám ráda Art deco styl, takže další důvod, proč jsem si knihu zamilovala.
Obsahuje menší spoiler! Tahle kniha ve mě zanechala stopu. Nikdy nezapomenu na její srdcervoucí konec, kdy se na Gatsbyho pohřeb nedostavil ani jeden z těch lidí, kteří chodili na jeho velkolepé večírky.

02.05.2018 5 z 5

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Vždy, když už jsem si říkala, že mě děj přestává bavit- BOOM!- Vše se převrátilo vzhůru nohama a zase jsem se začetla, ale i tak se mi první díl líbil víc. Trochu mi tam chyběl Jackabyho dům, ten kačer, na jehož jméno si teď nevzpomenu, Jenny...

29.04.2018 3 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Příjemné čtení. Autor nás krásným způsobem provází životem hlavních hrdinů, vše na sebe dokonale navazuje a žádná část není nudná nebo příliš zdlouhavá. Při četbě jsem si připadala jako bych sama stárla s postavami.

29.04.2018 4 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Taková odpočinková četba, zábavná s úžasnými postavami. Líbí se mi doba, v níž se příběh odehrává, takže jestli máš rád/a Sherlocka, Doctora Who, fantasy... neváhej a přečti si ji :D Taky mi přišlo zajímavé, že knihu napsal muž z ženského pohledu.

11.04.2018 3 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Kniha mě zaujala svým obalem a originální knižní svět se mi líbil. Přesto jsem se do čtení musela nutit a zvažovala jsem, že ji ani nedočtu. Druhý díl vypadá božsky, ale nevím, nevím...

11.04.2018 2 z 5

Nádherný zmatek Nádherný zmatek Kami Garcia

Jak vidíte v názvu- je to zmatek. Knihu jsem četla s delším časovým odstupem od druhého dílu a musím se přiznat, že jsem se ztrácela. Obdivuji fantazii obou autorek, ale na mě toho bylo trochu moc- tím však nechci říct, že to nebylo úplně epické!!

17.03.2018 3 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Mnohem lepší než první díl- veselejší, akčnější s mnoha zvraty a dobrou zápletkou.

17.03.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

+Zajímavé a humorné situace, ilustrace.
-Nelíbilo se mi opakování frází a situací z originálu. Celkově se mi zdá, že děj nebyl moc rozvinut. Vše skončilo stejně rychle jako začalo.

17.03.2018 3 z 5