123.Iveetka 123.Iveetka komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

To bylo krásné čtení. Zpočátku nás kniha provází Kyiným dětstvím a celkově životem a odkrývá skutečnosti, které formovaly Kyinu osobnost. Tahle část byla docela smutná, ale zároveň jsem byla překvapená, jak se malá holka o sebe dokázala postarat. Druhá část knihy se věnuje vraždě a soudnímu líčení a to jsem už nemohla přestat číst, moc se mi líbila slovní přestřelka obhájců ohledně důkazů. V knize je spousta popisu přírody, ačkoli toho nejsem zrovna fanda, tady mi to vůbec nevadilo, naopak mi to velmi pomohlo si bažinu dokonale představit. Konec byl tak překvapivý, že jsem pak chvíli jen seděla a přemítala si to celé dokola. Tuto pohádku pro dospělé určitě doporučuju.

05.12.2023 5 z 5

Ohromující pohled do zákulisí české kriminalistiky, dozvěděla jsem se spoustu věcí a dost mě toho překvapilo. Super čtení!

14.02.2024 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Tak tahle kniha mě ihned vtáhla a už mě nepustila. Líbil se mi popis té kriminalistické práce, stále nové zapeklité informace, téměř až do konce není jasné, kdo je vrah, mělo to spád a dobře se to četlo. Konec byl teda mírně šokující a udělal z hlavní hrdinky trochu labilního jedince, ale tak dá se to jistým způsobem pochopit.

04.01.2024 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Protože jsem už četla jiný díl této série, chtěla jsem to vzít pěkně od začátku. A nebyla jsem vůbec zklamaná. Do půlky knihy jsem si teda říkala, že už se to trochu táhne, ale pak to nabralo spád, začalo se vše odkrývat a já se od knihy nemohla odtrhnout. Těším se na další díl a jsem zvědavá, jak se postava Josie bude vyvíjet.

30.11.2023 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Colleen prostě umí. Kniha byla velmi čtivá, pořád jsem chtěla číst dál a dál a dozvědět se víc a víc. Moc se mi líbilo, jak jsme se po troškách dozvídali, proč je Miles takový zdrženlivý, postupně to do sebe všechno zapadalo. Pohled Milese z přítomnosti a kapitola Rachel byly třešničkou závěru knihy. Doporučuju knihu všem romantickým duším. :-)

24.11.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na knihu jsem se velmi těšila, všichni z okolí ji adorovali, má vysoká hodnocení. Ale já z ní tedy tak uchvácena nejsem. Zpočátku jsem se musela zorientovat v postavách, ty velké skoky v čase mně taky trochu mátly. Celkově to bylo velmi depresivní, smutné. A pravděpodobně proto, že jsem tuto dobu nezažila, nedokázala jsem pochopit, jak systém dokázal některým lidem vymýt mozek tak jako Magdě, lezla mi její postava krkem. Škoda, námět je velmi zajímavý, ale jsem ráda, že už jsem knihu dočetla.

19.11.2023 2 z 5

První První Kiera Cass

Třetí díl byl asi nejakčnější, pořád se něco dělo, nemohla jsem přestat číst. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo, i se všemi těmi zápletkami, bylo to super čtení. Až je mi líto, že už se musím prozatím s dobrodružstvím Ameriky Singerové rozloučit. :( :)

19.01.2015 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Co tohle bylo za knihu a jak může mít tak vysoké hodnocení? Vždyť postava Travise Maddoxe je majetnická a přehnaně násilnická! To je jako dobře, že jí donutil se převlíct nebo že jí říká, že skončí v base, když se na ní ještě někdo podívá atd.? Furt jí byl za zadkem, já být Abby, tak bych s jeho přístupem nemohla už ani dýchat! Takoví kluci jsou dneska vyhledávaní? To jsem teda už asi stará. Nehledě na to, že děj se nechutně táhl a bylo to pořád to samé. Dočetla jsem to pouze, protože nerada nechávám knihy rozečtené. Jednu hvězdičku za zajímavý konec.

22.07.2017 1 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Tohle byla první kniha o detektivce Josie Q, kterou jsem četla. Autorka mě hned vtáhla do děje, žádná zbytečná omáčka okolo, pořád se něco dělo, nemohla jsem přestat číst. Zápletka byla velmi zajímavá, ale musím uznat, že když se odhalil únosce, přišlo mi to pak celé nějaké rychlé uzavřené. Ale pravděpodobně vyzkouším i jiný díl této série.

10.11.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Jasně, je to naprosto nereálný příběh s méně zajímavou zápletkou a všichni od začátku víme, jak to dopadne, ale musím za sebe říct, že se mi to líbilo. Dobře se to četlo, místy to bylo vtipné a prostředí akademické půdy tomu dodávalo jistou zajímavost. Olive na můj vkus byla až moc ztřeštěná a bonusová kapitola tam vůbec nemusela být. Ale jinak dobré oddechové a nenáročné čtení.

02.01.2024 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

(SPOILER) Tak tohle se moc nepovedlo, pravděpodobně nejslabší kniha od Colleen, co jsem zatím četla, asi nejsem cílovka. Na hlavních postavách mě celkem nic nezaujalo, Sydney je děsně ufňukaná, Ridge prostě jen přežívá a píše písničky, téma milostný trojúhelník ok, ale to se taaaak strašně táhlo. Kdyby to nakonec odvážně nerozsekla Maggie, tak by Ridge se Sydney nikdy nebyli. Nevím, nějak jsem tomu příběhu nevěřila a ke konci jsem už přeskakovala řádky. Dvě hvězdičky za celkem slušný rozjezd knihy a Warrena.

13.12.2023 2 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

S Colleen jdu vždy na jistotu a ani teď jsem nebyla zklamaná. Téma mě velmi lákalo, byla jsem zvědavá, jak dokáží lidi udržet kontakt, když se potkávají jen jednou za rok. Je to hodně silný příběh s opravdu nečekanou zápletkou, emočně neustále nahoru a dolů, objevovaly se další a další skutečnosti a já nemohla přestat číst. Až jsem byla trochu smutná, že už je konec. :-)

10.12.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Některé knihy od Colleen jsem četla před pár lety, teď jsem se k autorčině tvorbě vrátila a je to snad stále lepší čtení. Tato kniha měla spád a byl to doslova emocionální kolotoč. Na čí stranu se tedy přiklonit? Kdo je oběť, kdo viník? Líbilo se mi, že můžeme číst z pohledu jak Kenny, tak Ledgera. Určitě se od Colleen přečtu ještě nějaký další kousek.

23.10.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Moc nevím, jak knihu vlastně hodnotit, mám z ní smíšené pocity. Popravdě mě to obsahově moc nebavilo, zajímavé ale byly techniky manipulace, jak vyzrát nad novináři apod. Některé postavy byly sympatické, jiné docela otravné. Celkově na mě kniha působila spíše smutně a bylo to dlouhé, ale zajímalo mě, jak přes ty všechny své peripetie Evelyn dopadne a proč potřebovala právě Monique.

03.02.2024 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Úplně nevím, jaké mám z této knihy vlastně pocity. Zpočátku jsem byla nadšená, hezky to odsýpalo, bylo to napínavé, místy i strašidelné. Pasáže Veritiiny autobiografie byly opravdu zvrácené. Nicméně čekala jsem, že se trochu víc dozvím o charakterech postav Lowen a Jeremym. Ke konci mi přišla těhuchtivá Lowen už taky trochu psycho a Jeremy mě vlastně ničím nezaujal. Za ukvapený závěr ubírám další hvězdičku, jinak to bylo celkem slušné čtení.

06.01.2024 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Tato kniha byla podle mého názoru lepší než její předchůdkyně Dcera. Měla spád a nevěděla jsem do posledních stranek, jak to dopadne. Nicméně si myslím, že se to mělo uzavřít trilogií, ta byla nejlepší.

17.07.2017 3 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Kniha vhodná pro dospívající holky, řekla bych. Prvních 200 stran se neděje vůbec nic, ke konci se konečně něco odehrává, konec opět takový docela očekávaný, pro mě nijak výrazně ukončený. Škoda, toto celkem dobré téma by se dalo určitě zpracovat trochu lépe. :)

16.02.2015 2 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Pokračování Selekce nezklamalo. Jsem ráda, že se dozvídáme více o charakteru dalších postav, o tajemstvích, o království..jen America byla až moc nerozhodná, takže si myslím, že k ní autorka nebyla milosrdná oprávněně. :D Jednička byla asi o trochu lepší, ale to vůbec nevadí, vrhám se na další díl. :) Přečteno v originále.

18.01.2015 4 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Kniha mě velice zklamala. Ze začátku mě velice bavila, byla jsem zvědavá, jak to všechno autorka vyřeší. Ale čím víc se kniha blížila ke konci, tím více vážně divných zvratů se stalo a já víc a víc přeskakovala řádky. Chování postav mi přišlo divné, sobecké a někdy až nechutné.

14.11.2014 2 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Když jsem knihu otevřela a zacetla se do prvních stránek, opravdu jsem žasla nad otázkami Lucky Bechynkové, nejen že byly stylisticky divně napsané, musela jsem je někdy číst i víckrát, než jsem je pochopila, ale působily na mě dost rušivě. Víc jsem si užila příběhy, kde pan Štoček pouze vyprávěl bez přerušování. Většinu případů už jsem znala z podcastů, ale i tak obdivuju tu policejní práci a Štočkovu paměť.

05.02.2024 3 z 5