Mety15 Mety15 komentáře u knih

Ekonomické jednohubky Ekonomické jednohubky Michal Skořepa

Parádní kniha, která perfektně vysvětluje monetární a fiskální politiku. Velice se mi líbilo zasazení knihy do současného politického dění a vysvětlování dané problematiky na těchto událostech.

27.01.2024 5 z 5

Myšlením k bohatství pro 21. století Myšlením k bohatství pro 21. století Napoleon Hill

Neskutečná kniha!! Moje očekávání byla naprosto překonána. Mohu doporučit úplně všem. Filosofie Napoleona Hilla je perfektní a otevřela mi v mnoha ohledech oči, v některých ohledech mě také ujistila, že to co dělám, dělám dobře. V knize jsem se opravdu našel a více jsem poznal svoji osobnost a na čem ještě můžu pracovat.

13.01.2024 5 z 5

Náhodná procházka po Wall Street Náhodná procházka po Wall Street Burton G. Malkiel

Tuhle knihu by si měl přečíst každý, kdo investuje do kapitálových trhů. Malkiel velmi pěkně popisuje, proč je těžké dlouhodobě překonávat indexy. Člověk si taky uvědomí, že USA má mnohem větší možnosti, jakým způsobem investovat. My v ČR se ještě máme co učit.

13.12.2023 5 z 5

Den, kdy došly prachy Den, kdy došly prachy Milan Vodička

Od knihy jsem původně čekal zaměření se na ekonomické problémy, které krizi způsobily. Nakonec jsem ale dostal knihu, která vypráví o tom, jak to v době krize vypadalo - jak se žilo apod. Kniha je doplněná různými dobovými úryvky. Přestože jsem čekal něco jiného, čtení knihy mě nesmírně bavilo. Rozhodně zajímavé čtení!

14.11.2023 5 z 5

Byznys pro 21. století Byznys pro 21. století Robert T. Kiyosaki

Tato kniha od Kiyosakiho mě tak moc nechytla. V knize v podstatě ani není vysvětleno, co to ten síťový marketing vlastně je (já osobně jsem to nepostrádal, ale pro lidi, kteří vůbec neví, je to opravdu špatné). Určitě se to řadí ke slabším knihám o osobním rozvoji. V porovnání s knihou Bohatý táta, chudý táta, která je naprosto fenomenální, je tohle velmi slabé.

04.10.2023 3 z 5

Odhalená ekonomie Odhalená ekonomie Charles Wheelan

Od této knihy jsem měl opravdu velká očekávání, kniha je i tak dokázala velmi rychle překonat. Myslím si, že pro člověka, který se chce o ekonomii něco naučit bez jakýchkoliv ekonomických pouček je tato kniha naprostá bomba. Už se těším, až si přečtu také další knihy od pana Wheelana.

01.10.2023 5 z 5

Nové pohledy Nové pohledy Alastair Bonnett

Kniha je dražší, ale nabízí spoustu zajímavých informací. Samozřejmě velká část map je již zastaralá, ale to knize nelze vyčítat, jelikož vyšla už v roce 2017.

10.09.2023 5 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Kniha je perfektní, autor v podstatě shrnuje své celoživotní poznatky do velmi obsáhlého díla. Čtení je náročné, ale stojí to za to, je zajímavé, jak lidské myšlení funguje.

02.09.2023 4 z 5

Ďáblův slovník ekonomie a financí Ďáblův slovník ekonomie a financí Pavel Kohout

Parádní kniha, myslím si, že je spíše vhodná jako pobavení pro lidi, kteří o ekonomii již něco vědí. Autor využívá hodně ironie a sarkasmu, což se v současném ekonomickém nastavení většiny států velmi hodí. Mohu jedině doporučit.

01.09.2023 5 z 5

Proč mi tohle nikdo neřekl dřív? Proč mi tohle nikdo neřekl dřív? Julie Smith

Julie Smith má dobré nástroje, které dokáží pomoct v těch nejtěžších chvílích v životě. Navíc má tyto nástroje prověřené svou vlastní praxí. Knížka nebyla špatná, nicméně mi nepřinesla nic moc nového, ve výsledku tato kniha shrnuje vše, co jsem doposud o osobním rozvoji četl. Pro lidi trpící nějakým duševní nepohodlím může být tato kniha dobrou volbou, nicméně já jsem se často u čtení nudil.

27.08.2023 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Ideální k maturitní četbě. Jednoduchý příběh, který má ale v sobě spoustu emocí. Kniha se čte velmi dobře. Určitě můžu doporučit.

20.08.2023 5 z 5

Bohatý táta, chudý táta Bohatý táta, chudý táta Robert T. Kiyosaki

Přečetl jsem už opravdu spoustu knih o financích a finanční gramotnosti, kniha Bohatý táta, chudý táta má ale v sobě něco navíc. Kiyosaki sice není nejlepší spisovatel, což o sobě sám říká, přesto se mi kniha četla velmi dobře (zřejmě to bude také tím, že jsem s myšlenkami v knize velmi sympatizoval). Spousta informací v knize je sice aplikovatelná především v USA, ale o to vůbec nejde. Z knihy si člověk může odnést tolik užitečných poznatků, které mu mohou pomoci na cestě k finanční svobodě.
Jediné, co bych vytkl novému vydání knihy jsou shrnutí na konci každé kapitoly, ta jsou opravdu zbytečná, dají se ale přeskočit. Na druhou stranu jsou v každém shrnutí také otázky, které prověří, co si člověk z knihy vzal, což mi přijde velice užitečné.
Knihu tedy mohu rozhodně doporučit úplně všem!

19.08.2023 5 z 5

Principy Principy Ray Dalio (p)

Geniální. Ray Dalio je člověk, který se řídí velmi dobrými principy jak v životě, tak v práci a v této knize své principy zveřejňuje. Sám Dalio je pak důkazem, že tyto principy jsou funkční a čeho všeho jsme schopni s nimi dosáhnout. Rozhodně stojí za přečtení, pracovní principy především pro lidi ve vedoucích pozicích.

12.08.2023 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Velmi zajímavá kniha, některé pasáže byly navíc, ale jako celek působivé.

10.08.2023 4 z 5

Ako na zlato – Peniaze pre neveriacich Ako na zlato – Peniaze pre neveriacich Juraj Karpiš

Kniha je opravdu skvělá - super doplnění ke knize Špatné peníze. Pan Karpiš nádherně popisuje a vysvětluje úlohu zlata a proč je důležité ho mít ve svém portfoliu, určitě doporučuji!

03.08.2023 5 z 5

101 esejů, které změní vaše myšlení 101 esejů, které změní vaše myšlení Brianna Wiest

Mně se kniha velmi líbila, má v sobě tolik zajímavých myšlenek, které se velmi pěkně prolínají a utváří pěkný obraz lidského života. Ze začátku to bylo náročnější - hrozně moc myšlenek, člověk to ani nemá šanci pobrat. Postupně se ale všechny myšlenky pěkně spojují. Knihu můžu určitě doporučit.

31.07.2023 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Naprosto skvělé, jedno z mých oblíbených dramat.

28.07.2023 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Kniha je to zajímavá, ale zbytečně dlouhá - spousta částí mi připadala navíc, kdyby měla kniha 150 stran, naprosto by to stačilo.

27.07.2023 3 z 5

Špatné peníze Špatné peníze Juraj Karpiš

Perfektní kniha. Četba není jednoduchá, člověk musí opravdu přemýšlet, ale stojí to za to. Pan Karpiš si dal na knize velmi záležet a jde to poznat. Kniha nádherně popisuje, jak dnešní peníze (ne)fungují. Jediné co knize ubírá na kráse je příšerná korekce, za kterou autor samozřejmě nemůže, proto dávám 5/5.

22.07.2023 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Dá se. Poezii fakt nemám rád, Kytice taky nebyla žádná sláva.

18.07.2023 3 z 5