Ekonomické jednohubky

Ekonomické jednohubky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513920/bmid_ekonomicke-jednohubky-wnB-513920.jpg 4 5 3

Můžou banky rozpůjčovat tolik peněz, kolik se jim zachce? Proč má Česká národní banka nakoupeno tak málo zlata? K čemu je nám stát? Jak může naše vláda oznámit úspory, a přitom vesele utrácet? Podobné otázky občas napadnou asi každého z nás. A právě na takové otázky odpovídá tato knížka. Odpovídá jednoduše a jasně, bez teoretických pouček – ostatně její autor má za sebou zkušenost s psaním nejen vysokoškolských učebnic, ale také ekonomických pohádek pro malé děti. Nabízí nám možnost lépe porozumět fungování ekonomiky a pochopit mnohé skutečné události, o kterých slýcháme v médiích a pak diskutujeme třeba v hospodách. Autor často nabízí svůj pohled na danou věc, ale současně dává čtenářům dost informací na to, aby si udělali svůj vlastní názor. Populární formou tak vlastně posiluje ekonomickou gramotnost české veřejnosti, tolik potřebnou pro budoucí prosperitu této země.... celý text

Přidat komentář

Gimli
08.03.2024 3 z 5

S Ekonomickými jednohubkami mam podobný problém jako s Edelmanovou populárně neurovědeckou knihou Širší než obloha a to je ohromné množství informací na docela malém prostoru. Cílová publika obou knih patrně budou oborově poučení čtenáři, což se mě ani v jednom případě netýká. Nicméně Skořepa aspoň přidal slovníček pojmů a navíc má členění jeho knihy tu výhodu, že se k různým tématům lze snadno vracet. Lze konstatovat, že nějaký povšechný přehled jsem z toho výkladu získal. Takže za mě 3,5 hvězdičky s tím, že od poučenějších čtenářů bude zřejmě dostávat vyšší hodnocení.

Mety15
27.01.2024 5 z 5

Parádní kniha, která perfektně vysvětluje monetární a fiskální politiku. Velice se mi líbilo zasazení knihy do současného politického dění a vysvětlování dané problematiky na těchto událostech.


ivetdos
17.06.2023 5 z 5

Jednohubky do každé rodiny! A ty ekonomické především :) Proč se tyhle, pro veřejnost snadno vstřebatelné publikace, nedávají už i dětem na základních školách?

Mít finanční gramotnost by měl být základ, bohužel to tak dnes není a vidíme kolik lidí kolem nás je zbytečně zadluženo nebo dřou bídu s nouzí. Chodíme volit ale přitom nerozumíme jak některé instituce fungují, jakou má Karel vlastně v té a té funkci pravomoci nebo co vlastně se na tom seznamu.cz dočteme.

Pro lepší orientaci je tato kniha ideální, čtivou formou vysvětluje laické veřejnosti odpovědi právě na tato témata. Pobavily mě názvy kapitol a cením, že autor neplýtvá slovy.

Já sama jsem se upřímně moc nového nedozvěděla, protože jsem ekonomiku studovala. Pro ty co se o ekonomiku příliš nezajímají ale rozhodně stojí za pozornost. Za mě velké doporučení!