Poslední hodina

Poslední hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347619/bmid_posledni-hodina-hv8-347619.jpg 4 424 117

Případy Lincolna Rhyma série

Vyšinutý vrah, který zhudebňuje poslední chvíle svých obětí... Ano, to je případ jako stvořený pro Lincolna Rhyma! Za bílého dne byl z newyorské ulice unesen obchodní cestující. Tak to alespoň popsala devítiletá dívka, jediná svědkyně události. Na místě zločinu zanechal pachatel symbolický vzkaz: miniaturní oprátku. Takto znepokojivý popis místa činu je pro Lincolna Rhyma neodolatelným lákadlem. Společně s Amélií Sachsovou se pustí do ohledávání a vyhodnocování vodítek, ale pak dojde k nečekanému zvratu. Z italské Neapole je hlášen naprosto stejný případ... Jak obětí přibývá, vyvstává na povrch další bizarní libůstka tohoto pachatele: nahrává poslední dech svých obětí a jako samozvaný milovník hudby záznamy upravuje a následně zveřejňuje na internetu. Jak se zdá, Rhyma a Sachsovou čeká ve všech ohledech výjimečný případ, protože jejich protivník se tentokrát skrývá v temných stínech po celé zeměkouli.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Burial Hour , 2017

Katulinka69
17.05.2021 2 z 5

Šíleně zdlouhavé, každopádně začínám poslední díl tak si snad spravim chuť

Shanib
04.01.2021 2 z 5

Všeho moc škodí aneb méně je někdy více. Ze začátku mě příběh bavil, ale jakmile začaly složité popisky, které jsem dříve u Deavera měla ráda, tak teď už jsem z nich byla otrávená. Co mi však nejvíc vadilo by to, jak Deaver z Italů...a prakticky z koholiv kdo není Američan...dělal úplný idioty sto let za opicema. To už jsem nedala a knihu nedočetla.

stumpy
02.12.2020 3 z 5

Dobrá klasická detektivka. Ercole nebyla špatná postava. Asi jako jediná se Spirem mne bavila. Jinak to bylo zdlouhavé a nemám úplně ráda knihy o terorismu. Námět nebyl špatný, ale tentokrát to mělo horší spád. Za mne jen 3 hvězdy. Dever umí líp.

ydnac
31.08.2020 5 z 5

Fantastické :-) Než se do mého čtenářského života vložil pan Carter a jeho knihy, byl u mě na 1. místě Jeffery Deaver ale tak nějak je asi nelze porovnávat, každý píše jinak a i tak podle mě patří Deaver mezi špičku ve světě detektivek :-) Rhyma a Sachsovou mám ráda od prvního dílu a doufám, že se ještě dočkáme dalších...

starrky
30.07.2020 1 z 5

Musím říct, že tato kniha mě vyloženě zklamala. Miluju Deaverovi knihy a obzvláště Lincolna Rhyma, ale tohle byla bída.Na mě nezáživné a zbytečně moc politické. Jediné co se mi líbilo byla postava italského státního zástupce, který byl popsán velmi dobře a jako jediný mě v knize celkem zaujal. Doufám, že příští kniha bude lepší, ale snad se Amélie s Lincolnem nevydají směrem, který byl naznačen na konci knihy.

tulip131
16.07.2020 1 z 5

Moc komplikací spojených s rozdělením policejních složek v Itálii, to že případ vlastně "vyšetřuje" i státní zástupce ( v našem pojetí ). Tentokrát moc popisné - popisy okolí, popisy uprchlického tábora a korunu tomu dalo to, že Lesní policista pomáhal při vyšetřování. Těžké čtení. Ale potěšila konečná zmínka o Praze a toho co přichystal Lincoln pro Amelii.

NADEI
05.06.2020 3 z 5

Žádné velké nadšení se nekonalo. Slibný rozjezd knihy, ale ouha, vyšetřování se přesouvá do Evropy a následuje celkem nezáživné hledání vraha s překombinovaným a překvapivým koncem.

pavel9410
14.05.2020 4 z 5

Docela mne vadil ten politicky podtext, lehce prekombinovane

evka11
29.04.2020 3 z 5

Docela zklamání...............

Nunynka
02.04.2020 4 z 5

Deaver je pro mě top autor a moc se na jeho knihy a zápletky v nich těším. A Lincoln je prostě srdcovka. U této knihy jsem se opět nenudila,ale s koncem jsem tentokrát měla docela problém. Víc radši nenapíšu,abych něco neprozradila,jen mě přijde,že autor už začíná moc kombinovat.

konicekbily
24.03.2020 3 z 5

Domnívám se, že přesun děje ze Států do Evropy není to nejšťastnější řešení. Postrádal jsem dynamiku v ději, připadalo mi to takové rozvláčné, autor už napsal mnohem lepší knihy.

zpevSusannah
02.03.2020 3 z 5

Mno, co si budeme povídat... Bylo to slabší. Neeee že ne.
Vždy, když vezmu do ruky knihu od Deavera, tak se těším, jak pozván dalšího geniálního vraha s dokonale promyšleným "loveckým" plánem. A tentokrát mi tu, bohužel, něco chybělo... Nějaké to pikatnější koření, které nás nutí mít nevěřícně vykulený oči a zatajený dech.. Něco, co v nás vyvolá pocit dychtivosti dál a dál otáčet stránku za stránkou.
Škoda. Tentokrát to byla spíš nemocniční strava - bez výraznější chuti a zápachu.
Holt pokaždé není posvícení.

ivoiro
11.02.2020 5 z 5

Deaver mě opět nezklamal. Když se do toho člověk pustí, tak kniha táhne a táhne.

Lenka8418
15.01.2020 4 z 5

Příběh zajímavý,kniha se mi četla dobře,jen pro mě zbytečně moc politických informací, které by v knize být nemusely a i tak by příběh byl dobrý.

evismaior
18.12.2019 3 z 5

60% - Po takřka nepřetržité šňůře povedených detektivek je pro mě tohle lincolnovsko-améliovské pokračování jednoznačně tím nejslabším z celé ságy. Začátek se zločincem fascinovaným zvuky a vytvářejícím hudební kompozice se zapracovaným chroptěním dušené oběti je sice velmi působivý, jenže ten tam byl zjevně pouze proto, aby byl důvod Amélii a Lincolna následně přesunout do italské Neapole, kde se dalšími oběťmi únosce stávají uprchlíci z tamního tábora a z románu se stává spíš špionážní thriller. Pevně doufám, že autor doopravdy nepovažuje všechny teroristické útoky v Evropě za poslední roky pouze za činy navedených či vydíraných nebožáků podporované v duchu konspiračních teorií místními ultrapravicovými antiimigračními hnutími. Ke konci už mě ani příliš nezajímalo, jak to dopadne, jen jsem čekala, kdy autor konečně přizná barvu ve věci svého průhledného mlžení ohledně toho, která že to kolegyně ve skutečnosti zaujala onoho mladého lesního policistu - a když tak konečně učinil a všichni ti jindy tak prozíraví detektivové s až jasnovideckými sklony se tomu tak upřímně divili, nezbylo už než jen se smát. Pevně doufám, že se v příštím románu autor vrátí k vysoké kvalitě, na jakou jsem u něj zvyklá.

bezzink
12.11.2019 1 z 5

Po cca pul roce mam docteno! Pocity z knihy se daji opsat 2 slovy - extremni zklamani. Kdybych cetla kohokoliv jineho, po 150 strance nejpozdeji bych knihu ulozila do navzdy zapomenutych knih. Ovsem tohle je prece muj oblibenec Jeffery Deaver! Ktery podle vseho mele z posledniho. Nemam slov. Dalsiho Deavera si budu muset rozmyslet, bohuzel. :((

bekule
21.10.2019 4 z 5

Po dvanácti dílech příjemná změna, příběh se tentokrát přesunul z New Yorku do Itálie. Je pochopitelné že Rhyme se Sachsovou se v cizím prostředí dostávají méně ke slovu, objevují se spousty nových postav, jen škoda že se tentokrát tak nějak vytratilo i napětí. Chyběli mi sice Lon Sellitto a hlavně Ron, ovšem jeho nepřítomnost zdatně nahradila jeho italská kopie. GRÓNSKO - to nemůže vymyslet nikdo jiný než Rhyme. A na závěr příslib možného dílu odehrávajícího se v Praze? Pobavila mě představa L R a slivovice.

Hugomil
11.10.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané a poutavé. Jeffery Deaver prostě umí.

Lee7
05.09.2019 3 z 5

Téma bylo populární, je dobře, že se o tom píše a situace se sleduje.. ale děj byl jeden ze slabších, i když závěrem překvapil. Nejednalo se o takový napínák jako jindy, bylo více humoru a prolínanějších scén.. Praha je populární. Kniha se mi líbila

luksky
04.09.2019 2 z 5

Obsahuje spoiler: Trošku jiný příběh, kde se autor hodně zabýva přistěhovaleckými problémy a todle téma moc já nemusím, stačí mi to v tv..takže trošku zklamání o tom číst ve volnu a při odreagování. Hm, ale konec..tak mohl by se podívat k nám do vlasti :-)