Poslední hodina

Poslední hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347619/bmid_posledni-hodina-hv8-347619.jpg 4 424 117

Případy Lincolna Rhyma série

Vyšinutý vrah, který zhudebňuje poslední chvíle svých obětí... Ano, to je případ jako stvořený pro Lincolna Rhyma! Za bílého dne byl z newyorské ulice unesen obchodní cestující. Tak to alespoň popsala devítiletá dívka, jediná svědkyně události. Na místě zločinu zanechal pachatel symbolický vzkaz: miniaturní oprátku. Takto znepokojivý popis místa činu je pro Lincolna Rhyma neodolatelným lákadlem. Společně s Amélií Sachsovou se pustí do ohledávání a vyhodnocování vodítek, ale pak dojde k nečekanému zvratu. Z italské Neapole je hlášen naprosto stejný případ... Jak obětí přibývá, vyvstává na povrch další bizarní libůstka tohoto pachatele: nahrává poslední dech svých obětí a jako samozvaný milovník hudby záznamy upravuje a následně zveřejňuje na internetu. Jak se zdá, Rhyma a Sachsovou čeká ve všech ohledech výjimečný případ, protože jejich protivník se tentokrát skrývá v temných stínech po celé zeměkouli.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Burial Hour , 2017

bettyragy
28.08.2019 3 z 5

Asi nejhořší ze skvělé série Lincolna Rhyma. Příliš zamotané, překombinované, ale i tak tuto sérii mám opravdu moc ráda a těším se na další knihu.

Fazolecek
15.08.2019 5 z 5

Jako vždy pořádně zamotaný případ. I přesto, že je to bichle Vám stránky ubíhaji rychle. Hlavně konec se mi moc líbil a jsem zvědavá na Ostrý řez =)

Ishir
15.06.2019 3 z 5

Tento příběh mě moc nenadchl. Sice autor vybočil ze svých zajetých kolejí, což je dobře, ale mě tím moc nezaujal bohužel.

Niu
14.06.2019 5 z 5

Protože je J.D. mým oblíbeným autorem, dávám pět *. A kniha si je zaslouží. Po Ocelovém polibku jsem se zas po dlouhé době dostala k pokračování Rhyma. I přes to, že se jedná o třináctou knihu série, líbila se mi. Je tam několik dějových linií, více míst a nové postavy. Myslím, že právě přenesení do Itálie dílo pěkně okořenilo (jídlem, památkami i vtipem). Super zakomponování v té době aktuální problematiky na politické úrovni (i když ona je aktuální pořád). Ač jsem původně neplánovala do Čtenářské výzvy 2019, hudební nástroj jsem tam našla a můžu odškrtnout :o) Líbí se mi i na samém závěru zmínka o naší domovině. A J.D. tuto knihu-detektivku odlehčil (není tak krutá).

jiri77
28.04.2019 2 z 5

Nějak to s posledními díly upadá. Poslední hodinu budu hodnotit jako nejhorší z celé série o Lincolnu Rhymovi. Rhyme je nějak odstrčen do pozadí příběhu a děj se mi zdá hodně přeplácaný. Snad budou další díly lepší.

DavidKeller
15.04.2019 5 z 5

Super čtení. Od autora prvni věc co jsem četl. Jízda plna zvratů i nečekaných...myslim že si od autora přečtu dalši perly :)

zd0981
01.03.2019 4 z 5

Ne, že by to bylo nějaké dech beroucí, ale změna prostředí, lehké upozadění Rhymovy geniality a nové postavy docela serii osvěžily.

Jančislava
09.02.2019 4 z 5

Tento díl bym oproti Ocelovemu polibku o trochu slabší a to hlavně v začátku. Jinak jsem s knihou spokojená a jdu pokračovat dál.

Tchumatchek
16.01.2019 3 z 5

Nejsem zklamaná, jako někteří ostatní, ale vzhledem k tomu, že komentář vkládám až po pár měsících po přečtení, a skoro si nemůžu vzpomenout na pointu, víc hvězdiček dát nechci. Po Ocelovém polibku je to slabší, ale těším se na další příběh.

Tabby
12.11.2018 5 z 5

Další případ mého oblíbeného Rhyma a Sachsové, a opět jsem si četbu užila, bylo to napínavé, zajímavé, dobře se to četlo a nemělo to žádnou nezajímavou část.
Tentokrát se přesouváme a hledáme vraha i v Itálii a poznáváme jinou krajinu než na co jsme zvyklí a i jinou kulturu a zvyky a nahlížíme i do toho jak funguje policie jinde.
Skvěle vymyšlené způsoby vraždy a způsob vrahovi mysli, tentokrát přes hudbu a zvuky kterými je hlavní pachatel posedlí. Samozřejmě jsem si i já oblíbili lesního policistu a i prokurátora (i když toho ne ze začátku). A moc se mi i líbí, okrajově jen na pár větách, pozorovat vztah Lincolna a Amélie
I když jsem se moc snažila, na celé rozuzlení jsem si musela počkat až do konce, holt se zase nepodařilo na to přijít dřív. Tak jak jsem zvyklá, totiž ne vše vypadá tak, jak to doopravdy nakonec je.
Moc se my líbí, že se při čtení dozvím i něco zajímavého a poučného co by jsem se nikdy třeba nedozvěděla, například o zvukových vjemech, hudbě nebo o Itálii.
Čtení jsem si naprosto opět vychutnala. :)

Nestorkea
08.11.2018 4 z 5

Klasický Deaver, téma migrantů mi nevadilo. Lépe nečíst všechny díly hned po sobě.

Jack Bauer
06.11.2018 4 z 5

Mnoho čtenářů tento díl s Lincolnem Rhymem odsuzuje kvůli migrantům, ale mě se kniha velmi líbila, má spád od začátku až do konce, zasazena tentokrát do překrásné Neapole, kterou jsem navštívil, tudíž popisovaná místa dobře znám. Plným počtem nehodnotím jen proto, že je to stále dokola, popis nějakého psychopata, tentokrát Skladatele a jeho téměř nadpřirozenými schopnostmi ohledně zvuků. Vyřešení případu dle zvuků se mi zdá už dost přitažené za vlasy, ale jinak velice dobrá oddechová četba, jak je u tohoto autora zvykem.

banduembata
31.10.2018 3 z 5

Súhlasím s väčšinou, že je to nečakaná propagácia utečencov, sklamalo ma to. Amíkom sa dobre rozhoduje o svete :)))) Rhyme tu bol slabší, viac v úzadí. Nebavila ma ani Sachsová. Lesný policajt a taliansky prokurátor tomu naozaj dodávali šťavu. Príbeh nie je zlý, je zaujímavý, aj keď zdĺhavejší, len téma mi vadila... Aj záver ma vydesil, naznačil, ktorým smerom by sa táto dvojica mohla v ďalších častiach vybrať. Dosť dúfam, že to tak nebude.

lenkavildomcova
25.10.2018 4 z 5

Jako jo, ale už to bylo trochu zdlouhavé... Rhyma se Saksovou mám moc ráda. Miluji jejich dedukce.

Veeris
22.09.2018 4 z 5

Tak tento díl se četl celkem dobře... na základně komentářů k této knize jsem teda měla větší obavy, ale nakonec co se tohoto spisovatele týče (pro mě) lepší průměr.. Strašně jsem si oblíbila postavu Lincolna Rhyma, dokonce bych uvěřila, že opravdu existuje, jak dobře ho autor v těch několika dílech vykreslil:)) vubec všechny postavy jsou takové uvěřitelné, třebaže jejich výkony jsou trochu sci-fi:) nicméně čtení tohoto autora je převážně skvělé.. a že se tentokrát děj odehrává v Itáii? super změna, zase se člověk dozví něco nového

technolog
20.09.2018 3 z 5

Trosku už se vše opakuje, chce to změnu :)

KydlochMoris
16.09.2018 3 z 5

Hmm, musím tedy říct, že mě tenhle díl zklamal... Doufám, že to příště napraví :)

Forest66
11.09.2018 3 z 5

Výborná, napínavá a velmi čtivá knížka. Příběh se četl sám. Až do konce, který to všechno strašně zabil :(
Takové téma se hodí spíš do špionážního románu nebo politického thrilleru, ale do detektivky moc ne. Krom toho, pokud hodlá Locardův princip používat stylem "Na míst činu byl někdo, kdo se setkal s někým, kdo někdy použil...", sotva by z toho poznal, co jsou relevantní stopy :P
Ale povětšinou to byl výborně podaný příběh a zaslouží si aspoň tři hvězdičky

Janča055
02.09.2018 5 z 5

Opět výborná a čtivá

Costanzo
24.08.2018 3 z 5

Trošku slabé na Lincolna Rhyma, ale závěr knihy naprosto dokonalý. Tuto sérii mám celou a nutno podotknout, že Hodinář byl za mě jednoznačný TOP.