Poslední hodina

Poslední hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347619/bmid_posledni-hodina-hv8-347619.jpg 4 424 117

Případy Lincolna Rhyma série

Vyšinutý vrah, který zhudebňuje poslední chvíle svých obětí... Ano, to je případ jako stvořený pro Lincolna Rhyma! Za bílého dne byl z newyorské ulice unesen obchodní cestující. Tak to alespoň popsala devítiletá dívka, jediná svědkyně události. Na místě zločinu zanechal pachatel symbolický vzkaz: miniaturní oprátku. Takto znepokojivý popis místa činu je pro Lincolna Rhyma neodolatelným lákadlem. Společně s Amélií Sachsovou se pustí do ohledávání a vyhodnocování vodítek, ale pak dojde k nečekanému zvratu. Z italské Neapole je hlášen naprosto stejný případ... Jak obětí přibývá, vyvstává na povrch další bizarní libůstka tohoto pachatele: nahrává poslední dech svých obětí a jako samozvaný milovník hudby záznamy upravuje a následně zveřejňuje na internetu. Jak se zdá, Rhyma a Sachsovou čeká ve všech ohledech výjimečný případ, protože jejich protivník se tentokrát skrývá v temných stínech po celé zeměkouli.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Burial Hour , 2017

S.partan
14.02.2018 4 z 5

Sice je to za čtyři hvězdy, ale v tuhle chvíli tak nějak ze setrvačnosti a lásky k autorovi. A díky tomu, že zůstává to hlavní, kvůli čemu jeho knížky miluju - výborně se čtou. Poslední hodina není výjimka, šest set stran uteče jako nic. Jen na konci zůstane taková podivná pachuť prázdnoty. O tom, že je něco špatně, svědčí fakt, že jsem si řekl, že kdyby byla tohle moje první kniha od Deavera, nesbíral bych je. Asi by neurazila, bral bych ji jako dobrej román, ale nerozsekala by mě tak jako jeho první díla. Čert ví, čím to je. Nemyslím si, že tím, že ho znám, podezřívám knize každýho a už mě nedokáže překvapit. Překvapil mě i tady... jen asi chvílema tlačí na pilu až moc. A rozhodně mu neprospívá tenhle odklon do politických sfér, měl by zůstat ve špinavým New Yorku a lovit "opravdový" psychopaty. Tak snad příště, Jeffery...

vozlenka
04.02.2018 3 z 5

Dobré téma, aktuální, ale pro mě moc překombinované , zdálo se mi od začátku divné, že tentokrát byli oběti zachraňovány, nevtáhlo mě to, jako jiné jeho knížky, které jsem doslova zhltla. Bavili mě postavy z Itálie a jsem zvědavá na další díl. Snad se mi bude líbit víc.

dalia1769
03.02.2018 4 z 5

Tento díl zobrazuje nepříjemné leč bohužel aktuální téma migrace. Zajímavostí je přenesení děje do Itálie a tím pádem přítomnost nových postav, velmi mne zaujala i postava samotného Skladatele. Podle náznaků na konci knihy to vypadá, že další díl se bude odehrávat v Praze, což by pro nás mohlo být zajímavé.

Magnat
30.01.2018 4 z 5

Lincoln i Amélie jsou přesně tací, jací by měli být, případ je složitý. Příběh mi přišel až moc překombinovaný - myslím že ke škodě celé knihy.

MatyMaty
30.01.2018 2 z 5

Za mě je to jedna z těch slabších.

koki.veru
28.01.2018 5 z 5

Knizku jsem dostala k Vanocum jako kazdy rok knizku od Deavera :-) uz jsem se na Lincolna a Amelii moc tesila. Opet super dalsi dil a velice ctivy pribeh. Uz aby vydal dalsi dil :-)

ellescorpio
26.01.2018 3 z 5

Čef: křivdíte mu, četla jsem anglicky a pasáž o ovocných knedlících a slivovici tam opravdu je :-))

čef
23.01.2018 3 z 5

Asi bych také označil zápletku za přesložitou a děj za nerealistický a přeplácaný. Asi se autor držel svého tvrzení z někde okolo str. 490, že - volně parafrázováno - "čím je děj méně uvěřitelný, tím více na něj čtenáři naskočí". Jinak bych řekl, že autor naskočil na imigrantskou vlnu z pohledu kavárenského sluníčkáře - proč by musel někdo z opačného pólu politického spektra připravovat něco, co umějí muslimové sami dobře? Také odhaduji, že závěr z Prahy(slivovice) je product placement a nedivil bych se, kdyby pro Francouze byl román ukončen obdobným příběhem z Paříže(calvados) - příp. tisíceré omluvy. Mrzí mne to velmi, vše ostatní funguje dobře jako vždy - sběr a vyhodnocení důkazů, logika, odvaha a inteligence hlavních dvou aktérů - i změna prostředí byla osvěžující, ale špička série to pro mne určitě není.

pavlina9305
22.01.2018 4 z 5

Ale jóó, tak Amélie s Lincolnem jsou miláčkové, ale někde bych ubrala a přidala trochu víc tajemna a "špíny" a napětí.. trochu mi tam chybělo. Snad jen ze začátku, když se vše hlavně točilo kolem Skladatele , tam to bylo ok.. Deaver je můj oblíbenec, ale musím si po téhle lehce "slabší" rhymovce spravit chuť s Jo Nesbo. :)

saez
22.01.2018 5 z 5

Protože Deavera (a Linka s Amélií) bezmezně miluji řadu let, nebudu nic vytýkat (ač mě téma uprchlíků už trošičku leze na nervy). Mám se však na co těšit, moji milovaní přijedou do Prahy :-)

KIKI33
21.01.2018 3 z 5

Oblíbený spisovatel. Zajímavá zápletka s překvapivým rozuzlením. Praha pobavila, ovšem konec mi k Lincolnovi nesedí. ;-)

Dousabel
20.01.2018 3 z 5

U této knihy platí přísloví méně je někdy více. Deaver je fakt spisovatelský génius, ale tady už té geniálnosti bylo trochu moc. Kdyby kniha končila o 100 stran dříve, byla by skvělá, ale to podle mě zbytečné natahování tomu uškodilo. A co se stalo s Lincolnem? Ten by se nikdy s taliánci takhle nemazlil! :D Takže doufám, že příští díl bude zase pěkně doma, se sokolíkama za oknem :D

lenkakebulka
20.01.2018 3 z 5

Velké zklamání, úplně jiný Rhyme. Pokud by předešlé díly nebyly skvělé, možná by i potěšilo, takhle jen zklamalo.

Nelly
18.01.2018 3 z 5

Trochu jiný Deaver, ani ne tím, že hlavní postavy opouští New York, ale celá stavba příběhu je odlišná, trošku bych řekla odbytější a rozvleklejší, než jsme zvyklí, trochu více poučnější (hlavně co se týče italských reálií) a hlavně pointa mi přišla uspěchaná a jakoby ušitá horkou jehlou. Možná, kdyby kniha byla kratší, akčnější, bylo by to lepší. Ne, že by byla vyloženě špatná, ale prostě jsem zvyklá na trošku lepší úroveň tohoto autora. Tak snad příště (ale doufám, že se autor vyhne špionáži a ponechá Lincolnovi a Amélii klasický detektivní příběh).

Eva88
16.01.2018 4 z 5

Já jsem spokojená. Třináctý případ je trochu jiný, než předchozí Rhymovky. Nevím, jestli to dělá nové prostředí, milý "pachatel" nebo je to prostě o tom, že i Lincoln samotný se vyvíjí a měkne. :-) Každopádně za mě spokojenost.

Pjater
15.01.2018 4 z 5

Klasická "Deavrovka". Nemám co bych vytkla. Samozřejmě počítám s tím, že autor nemůže držet laťku stále tak vysoko, přesto se na každou novou knihu těším a pokud máte rádi jeho knihy stejně jako já, určitě si přečtěte i tuto.

Miriam-věštkyně
12.01.2018 4 z 5

Tak moc jsem se těšila na další, v pořadí 13. případ Lincolna a Amelie a ačkoliv je pro mne číslo 13 tím šťastným, tak tady se to úplně nepotvrzuje.
Přesto však námět a myšlenka týkající se uprchlické krize byla zajímavá :-).
Čekala jsem trochu víc, ale nemohu říct že bych byla úplně zklamaná - změna prostředí, psychicky nemocný muž a politika mne svým způsobem vtáhli do děje avšak nejsem po dočtení Poslední hodiny tím, kdo by řekl : paráda .... :-)
Četla jsem už zdařilejší knihy od Jefferyho. :-)

KaiShun
11.01.2018 3 z 5

Nejslabší Rhymovka, todle postrádá vše na co jsem byl zvyklý z předchozích dílů. A konec? Myslel jsem že to ani nedočtu. Snad se Deaver vrátí s Lincem zpatky do NY ke svému kopytu a bude chytat vrahy, pokud se po tomdle fiasku odváží napsat další knihu v téhle sérii.

1825
09.01.2018 3 z 5

Musim rict, ze tentokrat jsem trochu zklamana.. kniha se mi libila, ale starsi dily maji v sobe neco.. co me nutilo cist do rana, neodlozit knizku dokud ji nedoctu ..

phm
07.01.2018 3 z 5

(SPOILER) Nejslabsi kniha s Lincolnem Rhymem. Nelogicka zapletka a zvraty, navic druha polovina zaplavena pro-uprchlickou propagandou. Zaverecna zminka o Praze a slivovici celkovou pachut nenapravi.