Poslední hodina

Poslední hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347619/bmid_posledni-hodina-hv8-347619.jpg 4 424 117

Případy Lincolna Rhyma série

Vyšinutý vrah, který zhudebňuje poslední chvíle svých obětí... Ano, to je případ jako stvořený pro Lincolna Rhyma! Za bílého dne byl z newyorské ulice unesen obchodní cestující. Tak to alespoň popsala devítiletá dívka, jediná svědkyně události. Na místě zločinu zanechal pachatel symbolický vzkaz: miniaturní oprátku. Takto znepokojivý popis místa činu je pro Lincolna Rhyma neodolatelným lákadlem. Společně s Amélií Sachsovou se pustí do ohledávání a vyhodnocování vodítek, ale pak dojde k nečekanému zvratu. Z italské Neapole je hlášen naprosto stejný případ... Jak obětí přibývá, vyvstává na povrch další bizarní libůstka tohoto pachatele: nahrává poslední dech svých obětí a jako samozvaný milovník hudby záznamy upravuje a následně zveřejňuje na internetu. Jak se zdá, Rhyma a Sachsovou čeká ve všech ohledech výjimečný případ, protože jejich protivník se tentokrát skrývá v temných stínech po celé zeměkouli.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Burial Hour , 2017

čuřil
14.08.2018 3 z 5

Nebyl to úplně ten pravý Lincoln. Děj byl takový zdlouhavý, ale vyvrcholení bylo překvapivé a povedlo se. Určitě jsem o tomto supervyšetřovateli četl lepší díla. Ale k přečtení to určitě je.

Merlinit
12.08.2018 5 z 5

Výborné, zábavné, strhující..., zkrátka jako obvykle! :-)

moničina
11.08.2018 5 z 5

Ďalší výborne napísaný príbeh, tentoraz z trochu iného prostredia. Vysvetlenie motívu páchateľa ku koncu knihy bolo ako vždy neočakávané i keď nereálne v normálnom svete, ale to býva vždy u jeho kníh. Jediná výtka sa týka trochu čudného spôsobu prezentovania správania talianskych kriminalistov a hlavne prokurátora, vidieť, že autor je Američan a o európskych zvykoch a povahách ľudí má dosť skreslené predstavy ako všetci američania. A vadí mi tiež to, ako vlastne autor nepranieruje drsné metódy vyšetrovania a výsluchov amerických tajných služieb a to, že si američania môžu všade vo svete robiť, čo chcú. Ináč, dobrá kniha a bavilo ma to. A dvojica Rhyme a Sachsová sa ani v Taliansku nestratili.

Hella
06.08.2018 2 z 5

Zklamání. Překombinovaná předlouhá splácanina, kde si Rhyme skoro "neškrtne", do toho mimořádně trapná propagace uprchlíků spolu s rádoby drsným prokurátorem a naopak mimořádně šikovným lesním policistou. No takhle nééé :-( .

Kerberos
04.08.2018 4 z 5

Další případ,který se dobře četl,italské prostředí ,soupeření s místními policejními složkami,řešení současných problémů s uprchlíky.Jen si myslím,že politicko špionážní pozadí ubralo na věrohodnosti.První příběhy v řadě se mi prostě líbily více.

zuziosi
04.08.2018 3 z 5

Ne příliš dobrá myšlenka ve srovnání s ostatními případy Lincolna a Amelie. Kniha dr však i tak čte velice dobře.

wally
31.07.2018 3 z 5

Souhlasím s ostatními, že to nebylo úplně ono...prokletí těch, co mají načteny předchozí Lincolnovi případy...pro nováčky však dobré. Nadšený jako nesčetněkrát předtím nejsem, ale zklamaný určitě taky ne.

buben.oi-x
28.07.2018 3 z 5

Propagace uprchlíků. Jinak klasika.

Kešu1981
12.07.2018 5 z 5

Pokud čtenář vydrží....a já tedy (po 6měsících odložení) vydržela....a dostane se do části 3/3 knihy....už je to zase Rhyme a Amelie jak je zmáne...i když v Itálii. Nicméně lesní policista a pan prokurátor příběh skvěle okořenili. No a konec....s Prahou, byl prostě úsměvný :o) Takže musím dát opět plnej počet, neb Deaver je prostě "nepředvídatelný"....a to na jeho knihách obdivuji!

radus
28.06.2018 3 z 5

Přečetla jsem půlku knížky, děj se ubírá někam k uprchlíkům, přestalo mě to bavit... prostě jsem u Deavera zvyklá na něco jiného :-)

OPAT223
24.06.2018

Aktivní prouprchlická agitace. Kvalitu knihy to těžce srazilo dolů.

mysce
25.05.2018 4 z 5

Detektiv na vozíku Lincoln Rhyme a jeho snoubenka Amélie Sachsová objasňují zvláštní příběh pachatele, který dostal přezdívku Skladatel.
Děj se odehrává na dvou kontinentech. Začíná v Americe a přesunuje se do Neapole. Rhyme se Sachsovou vraha následují a snaží se tamní policii s případem pomoci. Italská policie si do vyšetřování nechce nechat zasahovat (natož Američany!), takže se snaží Rhyma a Sachsovou vyštípat.
Ti se samozřejmě nehodlají vzdát bez boje a tak vedle boje s nebezpečným pachatelem bojují ještě s Italy. Spojení mezi těmito skupinami zajišťuje Ercole, sympatický „lesní policista“, který se shodou náhod k případu připlete a pro své schopnosti je přizván ke spolupráci.
V knize jsem si dost užívala scény s obávaným, velmi sarkastickým, italským prokurátorem jménem Spiro, který ve všech vzbuzoval mimořádný respekt.
Téměř v závěru románu je zmíněna Praha a Česká republika. Představa, že by se Lincoln projížděl na svém vozíku po Staroměstském náměstí a dohadoval se s Thomem, zda mu povolí slivovici nebo točenou Plzeň, mi přišla dost zábavná…

Aymira
04.05.2018 3 z 5

Už to není ten starý dobrý Lincoln Rhyme, na kterého jsme zvyklí. Poslední hodina, stejně jako poslední knihy o slavném detektivovi, je poněkud vyčpělá. Především Lincoln je opět upozaděn, takže větší díl pozornosti na sebe strhává Amélie. Změnou je i to, že děj se z Ameriky přesunul do Neapole a tak se máme možnost setkat s pravou italskou náturou a pěknou řádkou jihoevropských policistů.

Při čtení mi chybělo potřebné napětí a hutná atmosféra, která mě právě dřív na knihách Jefferyho Deavera tak bavila. Autorovy myšlenky už začínají být docela čitelné, takže mně jako čtenáři bylo prakticky hned v úvodu jasné, že věci nebudou tak přímočaré a že se v ději objeví několik twistů. Jenže těm twistům pak chyběly pořádné grády.

Téma si Jeffery Deaver zvolil aktuální, tedy uprchlickou krizi. Napsal to tak, jak to zřejmě cítí ze svého pohledu a aby to vyznělo z pohledu amerického občana. Proč ne. Je vidět, že vydání knihy předcházela důkladná příprava - tu autorovi upřít nelze.

Samozřejmě že si další případné knihy opět přečtu. Ale už k nim zřejmě nebudu přistupovat s takovým očekáváním a dychtivostí. Myslím, že by nebylo na škodu trošku změnit koncept, protože je fajn, když je čtenář překvapován a na pokračování četby se vysloveně těší. A to se mi poslední dobou u Lincolna Rhyma bohužel nestává.

Valeyman
26.04.2018 3 z 5

Jeffery Deaver je jeden z mých nejoblíbenějších autorů, ale tohle mě zkrátka nebavilo. Myslím, že Lincoln Rhyme jako postava už nemůže překvapit a nemá se to kam posouvat. Možná, že 13 případů už je přespříliš. Celé to na mě působilo utahaně. Hvězdičku navíc za sympatické postavy lesního policisty a prokurátora. Zatím nejhorší díl s Lincolnem. Mám dojem, že Deaver s Hodinářem vystoupal na Olymp a od té doby to jde strmě dolů. V originále vyšel už 14. díl..noooo...asi tomu dám ještě šanci, tak nějak z nostalgie.

SilvieSisinka
15.04.2018 3 z 5

Pár knih jsem už od spisovatele přečetla a vždy mě bavili.Bohužel tahle kniha byla pro mě nudná,moc překombinovaná.Sakra a těch stránek ....skoro 600 no stačilo by to krouhnout na půl ;-)

zazvorka
12.04.2018 3 z 5

Oproti jiným jeho knížkám trochu nuda, ale pořád aspoň dobře - tedy za tři. Nicméně - kdybych ji četla jako první z jeho knížek, nevím, zda bych sháněla další...

bigben
06.03.2018 3 z 5

Klasika, která nezklame. Na můj vkus konec trochu dost překombinován.

veveronka
25.02.2018 5 z 5

výborné jako vždy

Jitaha
22.02.2018

Moc jsem se těšila, ale po dnešním dočtení musím vyjádřit velké zklamání.. Jako by to psal někdo jiný, no a ta politická agitka je tedy opravdu mimo, jako z jiné reality... no bohužel, očekávání byla velká....

haski
19.02.2018 4 z 5

Opět dobře napsané, na mě trochu moc překombinované, ale krásné dedukce Lyncolna Rhyma si zaslouží pochvalu.