Poslední hodina

Poslední hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347619/bmid_posledni-hodina-hv8-347619.jpg 4 424 117

Případy Lincolna Rhyma série

Vyšinutý vrah, který zhudebňuje poslední chvíle svých obětí... Ano, to je případ jako stvořený pro Lincolna Rhyma! Za bílého dne byl z newyorské ulice unesen obchodní cestující. Tak to alespoň popsala devítiletá dívka, jediná svědkyně události. Na místě zločinu zanechal pachatel symbolický vzkaz: miniaturní oprátku. Takto znepokojivý popis místa činu je pro Lincolna Rhyma neodolatelným lákadlem. Společně s Amélií Sachsovou se pustí do ohledávání a vyhodnocování vodítek, ale pak dojde k nečekanému zvratu. Z italské Neapole je hlášen naprosto stejný případ... Jak obětí přibývá, vyvstává na povrch další bizarní libůstka tohoto pachatele: nahrává poslední dech svých obětí a jako samozvaný milovník hudby záznamy upravuje a následně zveřejňuje na internetu. Jak se zdá, Rhyma a Sachsovou čeká ve všech ohledech výjimečný případ, protože jejich protivník se tentokrát skrývá v temných stínech po celé zeměkouli.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Burial Hour , 2017

galadrielin
03.01.2018 4 z 5

Deaver to asi umí i líp, ale jako nejhorší knihu s Lincolnem bych to neoznačila. Mně se celkem líbila změna prostředí, jsem ráda, že v Itálii může vyšetřování probíhat i v jiném stylu, než jaký nám předkládá Dan Brown. :)

Skladatel zaujal, kam na ty nápady Deaver chodí? A Sachsová a Rhyme snad nemůžou zklamat nikdy.

Zmínka o Praze a slivovici pak byla velmi příjemným bonusem. Pro fanoušky povinná četba, pro někoho, kdo by chtěl s Deavrem začít, doporučuju postupovat od Sběratele kostí.

Erlif
03.01.2018 4 z 5

Typický Deaver, kniha rovných 600stran... člověk vidí tu tlustou knihu a říká si, to musím přečíst dokud jsou svátky, to v kabelce tahat nechci :-) Na knize se mi líbí, že se opět tyká aktuálního dění - uprchlíci. I změna USA za Evropu byla fajn. Líbí se mi, když spisovatel přijde s velkým překvapením a já si říkám to jako fakt??? A to i, co se týče policisty a jeho zamilovanosti :-) Takže já jsem byla spokojená, člověk počítá s tím, že pokud je kniha takto tlustá, že tam budou mrtvější části, které přelétne.. Nepřelétla jsem nic, kniha měla hezké příjemné tempo.. Jediné, co nečtu jsou ty shrnutí případů "nálezy a postřehy" - to mě nikdy nebavilo :-) A jako bonus se člověk dozví v závěru knihy, že by se děj měl přesunout do Prahy... Kdo by se netěšil na další?

kap66
02.01.2018 4 z 5

Deaver pořád psát umí. Já nebyla zklamaná, že to tady s tím úchylným vrahem bylo trošku jinak, mám psychopatů na nějaký čas dost díky jiným autorům. Spíš mě mrzelo, že Lincoln neměl moc prostoru; mě baví nejvíc ona vědecká stránka vyšetřování (ne že bych jí úplně věřila...). Celkově mi nepřišla Poslední hodina o moc horší než ostatní díly.

Didi15
31.12.2017 4 z 5

Na Deavera jsem se moc tešila, jsou prostě knihy, které doma mít musíte. Poslední hodina je o něco slabší než Ocelový polibek a Sběratel kůží, ale zase o dost lepší než Pokoj smrti, tudíž snižuju pouze jednu hvězdu. Zajímavé je, že se dá napsat docela zajímavá kniha, aniž by zemřeli desíty lidí . Oceňuji lokalitu Itálie.

kuruteku
29.12.2017 5 z 5

No jo, Deaver. Když už to všechno zapadá do sebe, ale pár "divností" tam je, vysvětlí se i ty a zapadne to do sebe dokonale. Sice až moc, ale zase jsem si odnesl pár odkazů na knihy, které by bylo dobré si přečíst. Škoda, že pražská stopa skončila dřív, než začala, už jsem se začínal těšit, jak se bude Rhyme tvářit na slivovici. Ale zase jsou otevřená jiná vrátka do jiných světů. Za mě až příliš dokonalé. Ale on to jinak Deaver neumí.

astroweb
27.12.2017 1 z 5

Nedočetl, jediný Deaver, ale fakt se nedalo.

dominika2585
27.12.2017 4 z 5

Poslední hodinu řadím mezi slabší díly ze série. Na mě trochu moc překombinované. Ani nevím, proč jsem čekala hon na psychotického a chladnokrevného vraha, když se Deaver v posledních knihách ubírá spíše směrem politických komplotů a spiknutí. I přesto jsem knihu četla s chutí, a bavila mě. Navíc nové neznámé prostředí spolu s nepřístupnými Italy bylo vzrušující a zajímavé.

cathyblack
26.12.2017 3 z 5

Jeffery, achjo. Tesim se na Posledni hodinu rok. Ty mi misto majstrstiku naservirujes prumernost. Zvratu, na ktere jsem od tebe zvykla, jsem se nedockala. Kniha lakala obalkou, vrazdicim monstrem a nadeji, ze se neodtrhnu od pismenek. 12. Listopadu jsem si te koupila a pysna prinesla domu. 25. Prosince jsem te teprve dorazila. To mluvi za vse. Ikdyz je fakt, ze poslednich 200 stranek jsem dorazila behem jednoho dne.

bgott
25.12.2017 3 z 5

Není Deaver jako Deaver. Poslední hodina mě docela zklamala. Zasazení děje do Itálie, nové postavy i dvojice Sachsová - Benelli byly nakonec oživením děje, který se i tak místy dost táhl a ztrácel na spádu řadou odboček. Působilo to na mě dojmem, že autor chtěl upotřebit co nejvíce nápadů za každou cenu a bez ohledu na výsledný zmatek. A to i přes to, že u Deavera je kombinování motivů a linek normální. Takže za mě - průměrný Deaver za 3 *

jaroslav63
23.12.2017 4 z 5

Trochu jiná detektivka s Rhymem, změna lokace, námět, kulturní rozdíly... Někomu se to nemusí líbit, ale zase je to v té dlouhé řadě knih osvěžení.

Martiiiik
21.12.2017 5 z 5

Velmi kvalitní kniha, jako je u Deavera zvykem :-) A i s odstupem možná roku od minulé musím konstatovat, že si přesně pamatuji ta stále stejná schemata, styl, postupy k navození napětí, .. :-) Jedna s posledních scén, odehrávající se v Praze, je zajímavá.. Ale mohl si Jeffery dát tu práci, aby zjistil, že v České republice není národní měnou euro :-D

Pavlnka
17.12.2017 4 z 5

Zajímavá, napínavá, ale vyřešení pro mě trochu moc nelogické.

TeaPeter
10.12.2017 2 z 5

Nerad to říkám, ale tato kniha je z celé série suverénně nejslabší. Je to podivný slepenec mnoha nesourodých slabých motivů - nastrčený schizofrenik, podivná zpravodajská organizace, uprchlíci, neslaná nemastná pracovní romance a další. K tomu ještě to, že se děj odehrává v Itálii a celou knihou se táhne nekonečné opakování toho, jak se Italové snaží mluvit anglicky a pořád je někdo opravuje, ukazuje, že motiv Rhyme-Sachs se už definitivně vyčerpal a vlastně odumřel. Slabnoucí trend startoval už Pokoj smrti a asi jediná výjimka byl Ocelový polibek - ale to možná jen proto, že mi ta problematika je blízká. Tedy sbohem Linku a Amélie...

KateBeckett
09.12.2017 5 z 5

Jeffery Deaver opět nezklamal. Přečteno za dva dny. Nedokázala jsem se odtrhnout. Hodně zamotaný příběh s brilantním koncem.

banánovépyré
08.12.2017 5 z 5

Jeffery Deaver je s novou knihou zpátky tradičně v plné síle a rozhodně nebude pro své čtenáře zklamáním, spíše naopak! V Poslední hodině opakovaně dokazuje, že prostě umí – mate a hraje si s námi v příběhu jako kočka s myší, abychom nakonec zjistili, že všechno může být taky úplně jinak. Je vtipný, svěží a jako vždy neuvěřitelně čtivý. Je pravda, že změna prostředí je velkou změnou pro typický dějový layout, a všechno je tak v knize trošku jiné, než jsme zvyklí, ale nemyslím si, že by to mělo být nutně špatně, naopak mi zasazení děje do Itálie přijde jako vítaný a místy i vtipné zpestření a oživení. Italské reálie jsou pro čtenáře zajímavé a poučné a občasné italské slovíčko je bezva okořenění celého textu. Je to protě povedená kniha. Je až neuvěřitelné, že i se 13. pokračováním série si Deaver pořád drží docela vysoký autorský a vypravěčský standard – Poslední hodina rozhodně stojí za přečtení.

rlupinek
06.12.2017 3 z 5

Bohužel, tohle byla pro mně jedna z nejslabších Deaveryho knih. Dvě věci, které mi na knize nejvíce vadily - 1. děj se odehrává v Itálii, tedy je část textu (sice opravdu malá) pro věrnější navození atmosféry v italštině, a za 2. ze zajímavě vypadajících únosů šíleného vraha se nakonec vyklube úplně něco jiného... Myslím, že napsat takovou detektivku, jakou byl Sběratel kostí, se Deaverymu snad už nepodaří. Uvidíme...

ellescorpio
26.11.2017 3 z 5

První pocity dost rozporuplné. Z první půlky jsem byla nadšená, ale pak se to dost vleklo. Celkově řadím ke slabším kouskům, chybí tomu ta dynamika starších knih. Téma uprchlíků a teroristů mě moc nechytlo, i když pro Amíky to asi bude zajímavý. Přišlo mi to celkem nezáživný, na teroristy a špiony jsem zmlsaná od Daniela Silvy a přijde mi, že to není úplně Deaverův šálek čaje. On to má dokonale propracovaný, ale špionům prostě chybí šťáva. Jsem jeho velkej fanoušek, jak vyjde Rhyme, jdu pro něj jen co vyjde anglicky, ale od Sběratele kůží se mi zdá, že ty úžasný zvraty a zápletky začínají být vlažnější. Celkově asi 3,5 hvězdičky.