Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12201 12201

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

Mishell14
23.06.2020 4 z 5

Princ se mi líbil o trošku míň, ale ta propracovanost Voldemortovi minulosti byla dokonalá a nezbytná. Harry mi v tomhle díle lezl trošku na nervy, ale je to prostě zlom. :)

lucie9998
20.06.2020 5 z 5

J. K. Rowlingová těmito knihami změnila a o kus dál posunula čtenářský svět.

Gweny
20.06.2020 5 z 5

Ach Severusi... Brumbále... Harry...
Který z Vás se více obává smrti a temnoty. Který z Vás má strach z neznámého? Který z Vás jde neochvějně cestou, která je pro něho vykoupením i záhubou dohromady?
Pro mě zatím druhý nejvíce emotivní díl hned po Vězni z Azkabanu. Ale ne pro ten konec, ale pro úplně jiné, možná nicotné záchvěvy v ději, které se na jednu stranu ani tak závažné být nezdají a přesto se cítím, jakoby i má duše byla rozervaná na několik kousků. Je tak jednoduché zcela se vžít do příběhu, který...
Který co? Je plný smutku ale zároveň naděje?! Ano, asi tak bych to řekla. Temné časy jsou stále na vzestupu a čeká nás rozhodující rok. Rok, ve kterém se ukáže, zda Sibyla opravdu zdědila věštecké schopnosti po své prababičce, aniž by o nich sama měla sebemenší potuchu. Rok, který kouzelnický svět spasí nebo přivede do záhuby.
Je na čase se po sedmé vydat po stopách Harryho, Rona, Hermiony a ostatních a objevit pravdu skrytou za oponou. Pravdu, kterou máme ukrytou ve svém vlastním srdci. Jen ji nejsme schopni mnohdy za celý život najít.
"Jenže nic z toho, co jsem ve světě viděl, nepotvrzuje vaši slavnou teorii, že láska je mocnější než magie, kterou vyznávám já, Brumbále."
"Možná jsi nehledal na správných místech, Tome." (s. 365)

fajka
14.06.2020 5 z 5

Ve mně se skrývá smutek a žal. Smutně končící šestý díl jsem dočetla a hned se vrhnu na sedmý. Celá kniha mě překvapila. Velice se mi líbil děj a různé zápletky, které se v knize objevily. Každičký krok a rozhodnutí Harryho jsem prožívala s ním. Čím dál víc si uvědomuji, jak bych byla ráda, kdyby najednou v mém okně přistála sova s dopisem o přijetí do Bradavic.

Everion
10.06.2020 4 z 5

Vedlejší příběhové linky této knihy jsou skvělé. S hlavní příběhovou linkou aneb "najdi a znič 7 viteálů" je to mnohem horší... děj utíká pomalu a spíše se jedná o odškrtávání seznamu předtím, než se můžeme vrhnout na hlavního padoucha ságy.

Anushka1
09.06.2020 5 z 5

Princ dvojí krve je pro mne jeden z těch lepších dílů série o Harrym. Ne, že by ty ostatní nebyly dobré, ale šestý díl mě hodně bavil. Líbilo se mi odkrývání Voldemortovi minulosti. I přes všechny události, co se týče bradavické školy, tak tento rok patřil k těm normálnějším, jestli se v případě Bradavic toto slovo dá použít. Jdeme se pustit do hledání viteálů...

Luna7
08.06.2020 5 z 5

Na tomhle díle se mi líbí, že se dozvídáme hodně o Voldemortově minulosti a viteálech. Trochu mi vadilo, že hodně knihy je o lásce a o vztazích. Křiklan je fajn postava a mám ho ráda. Celá kniha mi tak nějak uběhla a zase tu máme smutný konec jedné oblíbené postavy. Už zbývá jenom jeden díl a potom budu smutná, že už je konec.

gad
07.06.2020 5 z 5

Zlo je čím dál mocnější. Harry se dozvídá nové informace o Voldemortovi a o způsobu, jak ho zničit. Vydává se na cestu, aby našel to, co Pána zla činí nesmrtelným. Ale o tom je závěrečný díl, který na mne vyzývavě hledí z dárkového boxu. Už se těším.

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Princ dvojí krve mě uchvátil pátrání a historie viteálů byla parádně zpracovaná a v porovnání s filmem mnohem lepší. Závěrečná bitva v Bradavicích byla taktéž výborná. Rozhodně doporučuji.

Kubiknoobik2
26.05.2020 5 z 5

Moc fajn knížka. Řekl bych, že tak od čtvrtého dílu už jsou ty knížky mnohem lepší a napínavější.

Romanka40
23.05.2020 5 z 5

Skvela kniha

Skyer
16.05.2020 4 z 5

Až v této knize mi došlo, že Hermiona vlastně není nějak extra chytrá, ale vlastně má jen našprtané učebnice slovo od slova, ale sama žádná vylepšení vymyslet nedokáže nebo snad něco říct vlastními slovy.
Nesedla mi moc ani romantika, která vyzněla směšně, že se všichni najednou milují. Jen u Rona a Hermiony to k tomu směřovalo už déle, ale že se musí ostatní taky hned vyznávat naráz...
Jinak tento díl až na pár chyb nebyl špatný. Jsem zvědavá, jak se některé věci vyřeší.

TajemnýSmrad
03.05.2020 4 z 5

Za mě šestému dílu hrozně pomohl profesor Křiklan. Jeho postava vnesla do profesorského sboru jistou míru lidskosti a humoru. Takže i kvůli němu dávám o hvězdu více, než předešlému dílu.

midone
01.05.2020 5 z 5

U tohoto dílu jsem měla silnou depresi, protože jsem zjistila, že jsem u předposledního dílu a uvědomila si jednu věc. Co budu sakra celé dny dělat, když tu sérii dočtu?

PanTydlitát
28.04.2020 5 z 5

Harry Potter opět nezklamal :-)

Je mi líto Brumbála - jednou se to stát muselo, avšak z rukou toho, komu věřil, jsem to nesla tak těžce, jak jen to šlo.
Princ dvojí krve - kdo by řekl, že je to právě ten, kdo to je?
Uvědomila jsem si, jak je Harry příšerně tvrdohlavý - a díky tomu si mě i získal. Není to takový ten hlupák jako Bohouš z Bratrstva kočičí pracky, který hned vše vyžvaní.
A poslední, co je knize dodám, je - DOPORUČUJI!!!!

Cress
26.04.2020 5 z 5

V Princi dvojí krve objevujeme tajemství myslánky. Taky poznáváme tajemného Prince dvojí krve jehož učebnice pomáhá Harrymu v lektvarech. Hlavní hrdinové se začínají zamilovávat a dozvíme se toho spoustu z minulosti. Opět nechybí vtipné, smutné, strašidelné a dojemné scény. Přicházíme o jednu z důležitých postav a Harry se musí vydat na lov po viteálech. Rowlingová má tento příběh vymyšlený do poslední maličkosti a je to poznat.

Elka252
19.04.2020 5 z 5

Zase nádherná kniha. I tento díl Harryho Pottra se mi moc líbil. Je taky jiný než ostatní. Prostředí, děj, jazyk odpovídá věku postav a neustále se vyvíjí. V šestém díle byl mím favoritem a nejlepší postavou Albus Brumbál.( To jsem ještě nevěděla že nejlepší z nejlepších je Severus Snape a ten je mým hrdinou! Nemám ale za zlé těm co knihu právě dočetli a moji oblíbenou postavu protivného učitele lektvarů nenávidí protože já cítila úplně to stejné! Po 7.dílu však Severusem Snape přestanete opovrhovat a doufám že i ti co by ho teď nejraději probodli mu odpustí)

jitka5745
14.04.2020 5 z 5

Knihu jsem po dlouhé době dočetla, jsem za to velmi ráda. Už mi chybí totiž pouze poslední díl a budu řekněme "volná". :D Nicméně kniha je super, jsem velmi ráda, že jsem si ji přečetla i přes znalost filmu. Naštěstí pro mě jsem zapomněla identitu prince, takže jsem měla alespoň nějaké překvapení. I přesto si ale myslím, že to mohlo být krapet více rozebrané... Myslím tím, že mi chyběla hloubka v té postavě prince, vlastně jsme se jen dozvěděli, že měl skvělé nápady na lektvary a také trochu nakukoval do černé magie, ale to už jsme od začátku o něm věděli. Jinak je kniha skvělá a určitě doporučuji k přečtení, pro bližší pochopení událostí a vztahů. :)

Pejuška
13.04.2020 5 z 5

Tak další díl za mnou, pomalu se mi začínají vyjasňovat nejasnosti, ke kterým mě dovedl film, ale jsem zvědavá, jak to bude dál. Jen mě mrzí Brumbál, ale asi to tak muselo být. Hodně věcí stihl Harryho naučit, a on se díky svým přátelům neztratí. Takže vzhůru na další dobrodružství :)

Knihomolka2812
11.04.2020 5 z 5

Krásná kniha, dobře se čte, jenom je mi líto Brumbála.