Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12218 12218

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

Mája777
08.04.2020 5 z 5

Jsem spokojená. Když jsem dočetla předchozí díl, tak jsem si řekla, že si od Harryho chvilku odpočinu a přečtu něco jiného. A ejhle, najednou se přistihnu, že už čtu prince dvojí krve. Prostě musím dál. Tak hned na relikvii smrti :)
A tenhle díl se mi opravdu líbil. Jen je mi líto Brumbála, kdo teď Harryho povede? A nemám ráda Snapa, a to ani trošinku!!!
ČV 20: Kniha, ve které se odehrává svatba nebo pohřeb

Majinka010406
07.04.2020 3 z 5

Nejnudnější ze všech dílů. Uznávám, že se četla dobře. Děj byl, ale nudný.

MIA-chan
05.04.2020 5 z 5

Slova jsou nejspíše zbytečná... upřímně to miluji.

Marjanka956
30.03.2020 4 z 5

Kniha nezklamala
Harry má před sebou opět nelehký rok v Bradavicích. S Brumbálem se vydávají na cestu plnou nebezpečí, na jejimž konci odhalí tajemství lorda Voldemorta. Brumbála je mi líto a Snape upřímně nesnáším.

panda2
27.03.2020 5 z 5

Harry Potter pro mě je a asi už navždy Ta kniha. Přesto ale s odstupem vidím, že asi každý díl má svá pro i proti. Šestý díl může se na první pohled zdát trochu prázdný - po strhujících předchozích zápletkách jako by tenhle (až na velkolepé finále, samozřejmě) spíše popisoval Harryho "běžný" život na hradě. Ve skutečnosti připravuje půdu pro závěrečný díl, a to jak vztahově a dějově, tak cestami do minulosti, bez nichž by všechno následující bylo pro čtenáře nepochopitelné. Po jednom z mých nejoblíbenějších dílů je sice slabší, věřím ale, že celá série je kompaktní celek, kam tento zajímavý, přemýšlivý díl zapadá.

Booklice
21.03.2020 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem přečetla velmi rychle. Film jsem viděla jenom párkrát, protože jsem nechtěla být moc ovlivněna filmem, než jsem se dala do čtení. A musím říct, že je to jeden z mých opravdu oblíbených dílů. Líbí se mi detailní popisy Harryho hodin s Brumbálem, které vysvětlují spoustu důležitých detailů. Ale hlavně se mi líbí to, že v knize člověk opravdu vidí Harrymu do hlavy - zná jeho pocity a myšlenky. To jde ve filmu hodně těžce vyjádřit.

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Zatím jsem pouze poslouchala audioknihu, ale to už čtyřikrát a miluji to. Knihy (i filmy) Harry Potter si mě navždy získaly. Tohle je můj nejoblíbenější díl.

BlankaHill
06.03.2020 5 z 5

Hltám opět každé slovo. Jsem ráda za detaily, které nejsou ve filmu. Naprostá paráda se strhujícím závěrem
( ͡ᵔ ﹏ ͡ᵔ )/ (-_-メ)

velociraptor
02.03.2020 5 z 5

po šesté v Bradavicích a po šesté skvělá knížka....
Knížku čtu jedním dechem je neskutečné co J.K Rouwlingová dokáže

Veronikados
18.02.2020 5 z 5

Tuto knihu mám nejradši, nejspíš kvůli vzpomínkám a myslánce, o Ronovi a Levanduli a samozřejmě o Brumbálovi a Harrym. Líbí se mi nejvíce, má dopodrobna propracovaný děj a je skvělá. Doporučuji. Dávám tak 92% (za mě 4.6 hvězdičky)

Macev
12.02.2020 4 z 5

Za napětí jsem oproti minulému dílu přidala 1 hvězdu. A teď hurá na poslední díl

Halt468
08.02.2020 5 z 5

Dokonalé!!

MilanCFC
07.02.2020 5 z 5

Onen šokující moment v závěru jsem četl několikrát, protože jsem zkrátka nevěřil tomu, co mé oči viděly a četly. Nicméně nezbývalo než opět obdivovat, jak promyšlené to autorka měla. Dokonalá příprava na závěrečný díl.

JaniMa
03.02.2020 4 z 5

Kdo se jednou začte do této série, jen těžko se od ní odlepí. V porovnání s předešlými díly mě tento zklamal. Přišlo mi, že je mnohem méně promyšlený. Přesto času stráveného nad touto knížkou nelituji a přečtu si určitě i poslední díl.

emilieselden
28.01.2020 4 z 5

Opět skvělý díl.

ckamusa
27.01.2020 5 z 5

Opět se vracíme do Bradavic, již po šesté. Kniha začíná souvislostmi, které jsou velmi překvapující a okamžitě vtáhnou čtenáře do děje. Konečně se dozvídáme více o životě lorda Voldemorta a samozřejmě by to nebyl Harry, kdyby se opět nedostal do nějakých problémů, ale i radostných chvil a nejen díky felix felicis.

framil
27.01.2020 2 z 5

Nevím co, ale něco mi v tomhle díle chybělo. Je samozřejmě důležitý pro věci příští, ale jaksi mi jako kniha a i audiokniha připadá slabší než ostatní díly.

Marekh
26.01.2020 5 z 5

Šestý díl Harryho Pottera jsem četl úplně poprvé. V tomto díle se dozvíme, kdo se skrývá pod jménem Princ dvojí krve, dočteme se o tom, co jsou VITEÁLY a jaký je jejich účel, seznámíme se s novým profesorem – Křiklanem a dočteme se další nové informace o některých hlavních postavách.. Z článků Rity Holoubkové jsem byl na pochybách a nevěděl jsem, jestli mám doslova věřit všemu, o čem píše o určité postavě. Věděl jsem ze čtvrtého dílu – HARRY POTTER A OHNIVÝ POHÁR, že si ráda přibarvuje texty, aby zaujaly co nejvíce čtenářů, ale přesto tyto informace na mě nepůsobily dobře. V závěru knihy jsem nečekal takový vývoj událostí, jaký se odehrál.. Byl jsem zklamaný určitým profesorem a zvažoval jsem, jestli je na straně dobra nebo zla..

Šárka88
21.01.2020 5 z 5