Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12201 12201

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

Alnima
07.11.2020 5 z 5

No, co dodat. Tuto knihu jsem poprvé četla ve čtrnácti,když byla vydána. Od té doby jsem ji četla už několikrát a stále musím říct, že autorka ji napsala prostě úžasně. Líbí se mi naprostá propojenost mezi díly. Stále se něco děje, hlavní hrdinové se postupně vyvíjí a nesmím zapomenout na to, že nic podobného jsem ještě (ani do teď) nečetla. Takže za mě 5 z 5*. Film dobrý, ale s knihou nesrovnatelný.

Kutcho
01.11.2020 5 z 5

Kniha sa nesie v podobnom duchu ako Fénixov rád, no napriek tomu ma bavila trochu viac. Príde mi to, ako keby prvé štyri diely boli jedna séria zameraná viac pre mladších čitateľov, pričom štvrtý diel bol jej vyvrcholením. Piaty až siedmy diel zasa považujem za druhú sériu, kde sa to všetko siedmym dielom uzavrie. Jedna z mála vecí, ktoré mi trochu vadia na celej sérii je, že hoci majú knihy veľa zaujímavých postáv, dostávajú málo priestoru, a to celkom platí aj o Hermione a Ronovi. Ale inak fajn. Ďalší výborný diel, v ktorom sa dej posunul ďaleko a teším sa, čo bude v poslednej časti (aj keď vďaka filmom už ako tak viem).

Sariega
29.10.2020 2 z 5

Tento díl spolu s vězněm z Azkabanu byl nejhorší z celé série.

Xter
24.10.2020 5 z 5

Alfa a omega celé ságy. Kdo byl Voldemord, kde se vzal a proč se stal tím, čím je.
Pro celou sérii naprosto klíčová kniha, bez které by se v posledním dílu nikdo nevyznal. Převažují popisné pasáže, ale mě naopak uchvacovali, že je autorka zakomponovala tak dokonale.

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější knihy vůbec. Miluju a hltám každé slovo které Rowlingová napsala..

andrejci
22.10.2020 5 z 5

Filmové zpracovaní mi strašně vadilo. Knížky jsem se proto bála a nakonec byla super. Doslova jsem jí zhltla. Bylo tam tolik skvělých věcí které nebyly ve filmu. Ty jsem si moc užívala. Hodně mě bavilo to přemisťování. Tenhle díl byl rozhodně nejvtipnější. Na konci knížky jsem fakt brečela. Toho se už asi nezbavím. U filmu taky bulím, ale tady to bylo víc emocionální. Moc se těším na poslední díl, ale zároveň nechci aby to skončilo.

Abako
18.10.2020 4 z 5

Líbí se mi, jak s každým následujícím dílem je zachovaná úroveň. A kolik má ten příběh detailů, drobností, co do sebe perfektně zapadají.

ashburton
20.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Ač nejsem nejmladší, tak celou ságu HP mám moc rád, čtu ji již poněkolikáté, ale teprve teď jsem se rozhodl i pro slovní hodnocení každé knihy ze série. Není vůbec pochyb o tom, že JKR umí psát. Jak pro děti, tak i pro dospělé. Když se k tomu přidá brilantní překlad s českými jmény a názvy, prostě to nemá chybu. I když vlastně má a ty chyby vyplouvají při každém dalším čtení víc a víc na povrch, některé vadí více, některé méně, některé vůbec, je to na každém, jak k tomu přistoupí. Já osobně se je snažím přijímat s nadhledem a s úsměvem, rozhodnutý nekazit si báječné čtení :-) Rozhodně doporučuji si nejdříve přečíst a teprve potom skouknout filmy, které jsou o třídu níže a ve kterých spousta věcí chybí a složitá zápletka celé ságy vlastně není nikdy úplně vysvětlena.

Princ dvojí krve: Skvělá kniha! Spolu s Vězněm z Azkabanu za mě nejlepší. V knize, která už není pro úplně nejmenší čtenáře, je představeno mnoho nových postav a má to grády od začátku do konce. Retrospektivní výlety prostřednictvím myslánky do Voldemortovy minulosti jsou geniálním nápadem. Opět ale musím zmínit famrpál a jeho nesmyslná pravidla, tohle se autorce opravdu nepovedlo. Trochu k zamyšlení bylo i chování, a vůbec vše okolo Draca Malfoye. Přišlo mi to už trochu přitažené za vlasy, včetně toho, že za pokusy o vraždu a vpuštění Smrtijedů na hrad, nebyl okamžitě ze školy vyloučen?
Hodnocení: 100 %

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Na Harryho nedám dopustit :-) úžasné, brilantní, skvělé čtení. Paní Rowlingovou obdivuju za tak detailně vymyšlený a propracovaný kouzelnický svět. Chtěla bych být opět dítě a věřit na všechny ty fantastické postavy a kouzla a samozřejmě mít neviditelný plášť :-)

Wasdy
02.09.2020 5 z 5

Rozhodně nejlepší kniha z celý série.

Adél784
25.08.2020 5 z 5

Tento díl bych neoznačila za můj nejoblíbenější. Ten je Vězeň z Azkabanu:)
V tomto díle zjistíme více informací o minulosti Voldemorta. Dozvíme se informace, které ve filmu nenajdeme....
4,5/5 doporuciji a těším se na další díl:)
,,Je mnohem snažší odpustit tomu, kdo se mýlil, než tomu kdo měl pravdu"

-markéta-
25.08.2020 4 z 5

Další díl Harryho za mnou a opět super! Za mě tedy tento díl neslabší, ale konec ovšem ztrhující a smutný. Harry mě v chvílemi hodně štval.
Myslím si, že tam několik pasáží bylo zbytečných, ale to je můj názor.
Harryho miluji a těším se na poslední díl!

KnihomolkaAnna
20.08.2020

Snad nejsmutnější díl série. Přesto nezklamal.

tittanie
15.08.2020

Myslím, že spousta libí hodnotí knihu a film dohromady, protože jsem slyšela názor, že šestý díl je nejhorší, ale já si to nemyslím, možná není tak strašně akční, ale dozvídáme se toho tolik a kouzelnickém světě a hlavně o životě Voldemorta. Za mě parádně připravená půda pro další díl.

Áďa302
03.08.2020 5 z 5

Samozřejmě musím opět ohodnotit všemi hvězdičkami, série s Harrym Potterem prostě nemá chybu!

KnihomolkaKatka
26.07.2020 5 z 5

Musím říct, že jsem tento díl četla poprvé, neskutečně jsem si ho šetřila, užívala a prožívala děj s postavami. A ten konec? No to ne... Pořád nevěřím, že se tohle stalo. Jestli jsem předtím viděla šestku zfilmovanou, nepamatuju si to. Prince dvojí krve jsem neohalila, měla jsem dva tipy, netrefila se ani do jednoho. No nic, nevadí. Na sedmičku se moc těším a myslím, že podle náznaků temnoty v šestém díle bude ještě temnější, což mám čas od času ráda. Hlavně miluju napětí, které určitě nebude chybět. Doporučuju!

AlbionFoxyFox
24.07.2020 5 z 5

Díl, díky kterému všechno do sebe zapadne, a který nelze odložit.

Atekram
08.07.2020 5 z 5

Princ dvojí krve je možná nejdůležitější díl ze všech pro správné pochopení příběhu.
Proto mě hodně štve jeho filmové zpracování, které se točí hlavně kolem vztahů a obsahuje jenom zlomek zajímavých a důležitých informací. Tenhle díl je přesný příklad toho, proč by si fanoušci filmů měli přečíst knihu a nemávnout nad tím rukou s představou, že už to přece znají. Kniha se detailně zabývá minulostí a historií Voldemorta a viteálů a odpovídá na spoustu otázek, které se řeší např. pod videi o HP na YouTube. Spousta lidí rozebírá šílené teorie a hrozně se diví informacím z knih, které jim převypráví nějaký youtuber. A přece stačí tak málo - číst. :D

Lea10
03.07.2020 5 z 5

Líbí se mi začátek, nelíbí se mi konec ????

ptacicek
28.06.2020 5 z 5

Opět úžasné čtení. Nesčetněkrát jsem se během čtení pozastavila nad tím, jak úžasne jsou tyto knihy napsané. Propracované do kazdickeho detailu. Ani tato kniha nebyla výjimkou. Detaily předchozího života Pána Zlá jsou skvělé. Odkládám tento díl a zacitam se do posledního :-)