Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12171 594

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

ijcro
23.01.2021 5 z 5

Myslím si, že tenhle díl je ze všech asi nejlepší a nejvyváženější. Harry se už nechová úplně jak ten imbecil ve filmu a rozsahem je až neuvěřitelně dietní při tak spletitém ději. Četl jsem neoficiální překlad fanouškovské komunity už někdy v srpnu 2005 před oficiálním českým vydáním a ač nerad musím připustit, že oficiální překlad je mnohem lepší (především v terminologii vzhledem k předchozím dílům). Dávám velké plus!

RonnieSmithx
22.01.2021 5 z 5

Princ dvojí krve patří k mým nejoblíbenějším dílům. Bílou hrobkou všechna ta dětská naivita končí a kouzelníci teď musí čelit boji na život a na smrt. Už nikdy nic nebude jako dřív.

Atuin
20.01.2021 5 z 5

A přitom je to celé takové zamilované. Ano Brumbál nám jako na objektivu ukazuje zajímavé momenty ze života Vy vite koho, Draco něco kutí až na pár nešťastných nehod či nahod se vlastně nic neděje. Prostě vyloženě čtení na pohodu ( stejně jako 4 díl) a na konci stres, zhroucení a šok. Nikdy nezapomenu na první dojmy před 15 lety...a mohu to číst kolikrát chci na konci me to zlomí vzdy, vlastně potom vždy víc.
Můj druhý nejoblíbenější díl, protože Vězně z Azkabanu nic neporazí,,,ono vůbec tahle série u mě nemá slabých míst i přes ty občasné logické přešlapy. Vůbec je nevidím užívám si v tom neci jiného a funguje je to pořád.

hambra1
19.01.2021 5 z 5

Opět skvělé.

Márv1990
13.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Tento díl asi zasáhl každého fanouška Harryho Pottera, když tu zemře nejlepší kouzelník všech dob. Též mě to zasáhlo. Nejrychlejší pro mě přečtená kniha v mém životě a též vřele doporučuji.

Rainbow_Owl
09.01.2021 5 z 5

Ukončením tohto diela série HP sa začína tá pravá bitka medzi dobrom a zlom, medzi láskou a nenávisťou.

ropo
06.01.2021 5 z 5

Opět skělé čtení. Pro mě asi nejlepší kniha celé série a zároveň patrně nejdůležitější díl, bez kterého nejenže nelze pokračovat dále, ale také nám podrobněji vysvětluje události, k nimž došlo v předchozích dílech a vše nám najdenou začne pasovat, jak má. A znovu i v této knize s hrdiny prožíváme to pozitivní, ale i to megativní. Ovšem to k životu i k dokonalé knize patří, kterou tato rozhodně je a určitě stojí za to si ji přečíst.

kindlova42
05.01.2021 5 z 5

Šestý díl HP nezklamal, bylo v něm všechno co se mi líbilo ve filmu a více rozpracované vedlejší dějové linky ostatních postav :)

Mayaku
02.01.2021 5 z 5

Nechápu to, ale z jakýchsi záhadných důvodů mi tento titul vždy tak nějak zmizí ze zřetele a já na něj zase pozapomenu - i teď, vždyť i k napsání komentáře se dostávám skoro rok po re-readingu! A přitom mohu s klidným srdcem říci, že se tento díl s přehledem se řadí do mé TOP 3 ze série HP. Že by za to snad mohlo poněkud nevýrazné filmové zpracování, které neosvěžuje tak, jako ostatní části série? Fakt nevím. Každopádně, Princ dvojí krve mě oslovil mnohem více, než předchozí díl - bavila mě ta přehršel flashbacků, které dotvářely obraz některých charakterů (Voldy zejména), jejich historický vývoj a souvislosti. Charaktery dětských hrdinů se nám zajímavě vyvinuly (Malfoy mě hodně bavil), odhalení Prince bylo tehdy při prvním čtení příjemně nečekané a při kulervoucím finále na trase "jeskyně - první bitva o Bradavice - střetnutí na Věži" nezůstalo jedno oko suché (nejste-li absolutní cynik). Takže 5 hvězd - než se mi tenhle díl zase ztratí někde v překladu.

Garous110
27.12.2020 5 z 5

Netřeba slov

georginaa
08.12.2020 5 z 5

Konečně dočten další díl, musela jsem si odskočit na nějakou detektivku, abych z těch čar a kouzel nezačala sama kouzlit.

Janie98
01.12.2020 5 z 5

Skvělý díl.

adelka7079
27.11.2020 5 z 5

Nejkrásnější série, kterou znám. Vracím se k ní znova a znova již od dětství. S hrdiny jsem vyrůstala a zasvětila jim většinu svého života. Moje úchylka nabrala na obrátkách, když jsem vystudovala knihkupeckou školu a začala mít nutnou potřebu vlastnit tuhle sérii ve všech vydáních i jazycích :D Fakt díky Joanne!!

Acourtofbook
25.11.2020 5 z 5

Proč je každý díl Harryho Pottera lepší a lepší? Filmy jsem ještě neviděla, takže s nimi úplně porovnávat nemůžu, ale tohle byl za mě rozhodně nejlepší díl Harryho (a vůbec to neříkám pokaždé, když dočtu další díl z této série). Hrozně moc mě bavily ty návraty do minulosti a objevování Voldemortovy minulosti. Tento díl se taky konečně o trochu víc zaměřuje na nějakou tu romantickou linku, což je něco, na co třeba já osobně čekám už od prvního dílu. Opět se ukazuje, jak má autorka celý ten svět promyšlený, protože zde byly i souvislosti s některými věcmi, co se staly v prvním nebo druhém díle, což vážně obdivuji. I když nebyl Harry Potter a princ dvojí krve úplně nejakčnější, tak já jsem si užívala každou stránku a knihu jsem měla přečtenou za pár dní. Ten konec jsem opravdu nečekala, pořád jsem čekala na to, kdy se tam ukáže, že to, co se stalo, není pravda a málem jsem ho celý probrečela. Už jsem zvědavá na další díl a na to, jak tahle celá série dopadne, protože mi přijde, že teď už půjde vážně do tuhého.

5⭐/5⭐ Nemám co vytknout. Za mě bezpochyby nejlepší díl Harryho.

vojta888
23.11.2020 4 z 5

Výborná kniha.

Taťka Hraboš
18.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Ani tenhle díl nevybočuje z vysokého standardu celé série. Ale zase mi to nedá a trochu si musím rýpnout. Závěr byl na můj vkus až příliš dělaný na efekt. Teď nemám na mysli události na Astronomické věži, tam to mělo logiku, ale předchozí události v jeskyni s viteálem. Proč byl jen tento viteál ukryt a chráněn takto složitě a – nenapadá mě lepší slovo – bombasticky? Proč se Brumbál plně podřídil Voldemortovým „pokynům“ a nesnažil se najít méně sebevražedné řešení (nedal se třeba viteál tím pohárem prostě nabrat, musela se ta voda vypít, nemohla se prostě jen vylít?) A jak to, že R. A. B. se to zřejmě podařilo zvládnout mnohem lépe a ještě dát všechno do zdánlivě původního stavu? Jako kdyby tu scénu autorka plánovala právě pro budoucí filmové zpracování a nad logickými souvislostmi si moc hlavu nelámala. No nic … nad těmito knihami se asi nemá moc přemýšlet, člověk se prostě musí jen nechat tím světem pohltit a brát ho, jaký je …

Luigi1
14.11.2020 5 z 5

Stále pěkné čtení

Renda698
08.11.2020 5 z 5

severus snape je moje nejoblíbenější postava koho taky like

Alnima
07.11.2020 5 z 5

No, co dodat. Tuto knihu jsem poprvé četla ve čtrnácti,když byla vydána. Od té doby jsem ji četla už několikrát a stále musím říct, že autorka ji napsala prostě úžasně. Líbí se mi naprostá propojenost mezi díly. Stále se něco děje, hlavní hrdinové se postupně vyvíjí a nesmím zapomenout na to, že nic podobného jsem ještě (ani do teď) nečetla. Takže za mě 5 z 5*. Film dobrý, ale s knihou nesrovnatelný.

Kutcho
01.11.2020 5 z 5

Kniha sa nesie v podobnom duchu ako Fénixov rád, no napriek tomu ma bavila trochu viac. Príde mi to, ako keby prvé štyri diely boli jedna séria zameraná viac pre mladších čitateľov, pričom štvrtý diel bol jej vyvrcholením. Piaty až siedmy diel zasa považujem za druhú sériu, kde sa to všetko siedmym dielom uzavrie. Jedna z mála vecí, ktoré mi trochu vadia na celej sérii je, že hoci majú knihy veľa zaujímavých postáv, dostávajú málo priestoru, a to celkom platí aj o Hermione a Ronovi. Ale inak fajn. Ďalší výborný diel, v ktorom sa dej posunul ďaleko a teším sa, čo bude v poslednej časti (aj keď vďaka filmom už ako tak viem).