Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12249 12249

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

Bórborka
15.09.2019 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Po celou dobu sledujeme "obyčejný" chod Bradavic, ačkoliv se nevyhnutelně blíží pád dobra. Celá série je mou srdcovkou, ale tento díl prostě vyniká.

LucaR8
11.09.2019 5 z 5

moje srdcová záležitost. Pamatuji si, že jsem knihu vyloženě vydupala k Vánocům. Při rozbalování dárků jsem ji samozřejmě rozbalila jako první, hned se začetla a ostatní dárky už mě vůbec nezajímaly

Pafka643
03.09.2019 5 z 5

Princ dvojí krve je pro mě osobně vrchol celé série. Je to především proto, že mám rád bradavické prostředí a baví mě sledovat "obyčejný" život studenta školy čar a kouzel.
A zde ho je požehnaně. Od milostných trampot (které chytnou za srdíčko, ale jsou i komické) až po zajímavou výuku. Trable puberťáků překvapivě skvěle zapadají do velice temného příběhu, který by malým dětem mohl přinést i nějakou tu noční můru.

Harrymu je 16 a už je téměř dospělým čarodějem. Kouzelnické společenství ho po událostech ve Fénixově řádu považuje za vyvoleného a v Bradavicích se žije o poznání snesitelněji. Všechno by mohlo být fajn. Tedy až na ten drobný detail, že se vrátil největší černokněžník všech dob, lord Voldemort.
Jeho stoupenců přibývá a atmosféra strachu houstne. Harry se bude muset ponořit do černokněžníkovi minulosti a pokusit se odhalit důvod jeho nesmrtelnosti. V kamenných chodbách hradu, ale i mimo ně se rozehrává podivná hra, která může mít pro všechny zůčastněné následky, které si ponesou po celý život.

Gweny
28.08.2019 5 z 5

Od hororu už nemá předposlední díl ságy o Harry Potterovi moc daleko. A bohužel mě částečně zklamal. Ten příběh není tak chytlavý. Na druhou stranu tu jde hlavně o Snapea. Další můj hrdina.

Bafy
21.08.2019 5 z 5

Jsem ráda že sem mohla číst celou sérii najednou, nevydržela bych čekat na další díly stejně jako teď čekám na pokračování Sedmého nebe :-)

RHorse
20.08.2019 4 z 5

Za mě jeden z těch slabších dílů, už je vidět, že to autorka psala pro film. Nechci nijak znehodnocovat celou ságu, na vydání jsem čekala s velkým napětím a četla jsem amatérské překlady bez diakritiky a pořád je to pro mě jedna z nejlepších sérií a knih, co jsem kdy četla, ale ve srovnání s ostatními díly slabota. Nemluvě o filmovém zpracování, které je ze všech filmů nejslabší.

DancerJaneBooks
19.08.2019 5 z 5

(SPOILER) OBSAHUJE SPOILERY
Aaaa.. já fakt nevím, co k tomu mám napsat. Prostě by si tu sérii měl každý přečíst..podobné věci už jsem psala u předchozích dílů, takže už se asi rovnou vrhnu na děj.
Když jsem byla po každém díle tak vyjevená z toho, co se v té knize dělo, tak jsem samozřejmě na různých sociálních sítích hledala všechno možné, co se týče této série. A samozřejmě jsou všude spoilery, spoilery, spoilery.. ehm, i tady v tomhle komentáři budou. No, takže jsem se dozvěděla, že Brumbál umře, že Snape umře, souvislosti s Lily a tak dále.. ale vážně jsem nemyslela, že to bude takhle. Ono se to v Relikvii smrti změní, tomu věřím, ale cože?! Já ale nemam tušení, JAK se to může změnit!? Začalo to hned na začátku. Snape se ukázal v úplně jiném světle, ale já jsem si samozřejmě dávala naději, že se to musí během tohoto dílu nějak změnit, takže jsem na to nebrala až tak velký důraz. Pak jsem ze spoilerů tušila, že Snape je Princ dvojí krve, ale nic víc. Prostě jsem si myslela, nebo spíš doufala v to, že se to nějak potom vysvětlí na konci a že to všechno dělá na Brumbálův příkaz, i když to bylo pro mě celkem nepravděpodobné.. nechci teď ještě přecházet k tomu, co se stalo na konci, to si nechám až na konec. No, nevěděla jsem, co má Malfoy za lubem, ale nikdy jsem ho neměla ráda, takže ho teď nemám ráda ještě víc, ale ukázalo se, že zabít nedokáže. Navíc se teď ukázalo ještě víc, že na Harryho jenom žárlí a chce být "slavný", protože prohlásil: ,,Chcete mě připravit o moje zásluhy i o moji slávu!" Takže to bylo víc než jasné. Na začátku bylo taky skvělé, jak tam byl ministr z našeho světa a že tam byl náš svět zakomponovaný, naše vztahy s kouzelnickým světem a to tomu kouzelnickému světu hodně dodávalo na realitě. Tenhle díl se četl mnohem líp, než Fénixův řád, protože ten měl fakt malinké písmena. A špatné skloňováni mi hodně vadilo, ale za to autorka nemůže - např. Katie - ke Katii.. tohle se neskloňuje.. má to být ke Katie.. ale zase tam nebyly chyby jako v předchozím díle. No, Harry, Ron a Hermiona na mě působí pořád stejně a jsem ráda, že místo Cho zastoupila Ginny, protože tak se mi to líbilo víc, jelikož Cho jsem fakt nemusela. A Ron a Hermiona.. někdy mě štvali, ale to jejich laškování bylo fakt vtipné. Vzpomínky na Voldemorta byly děsivé, ale fakt husté. Jak autorka dokázala vymyslet i jeho minulost.. úžasné. Ještě jednou dodávám, že prostě Dobby je skvělý. Je tak věrný a trochu mě pobavilo, ale i dojalo, když řekl: ,,A jestli Dobby selže, sám se vrhne z nejvyšší věže, Harry Pottere!", takže Harryho musí mít fakt hodně rád. Jedna z nejlepších částí je taky to, když Harry konečně dostane Křiklanovu vzpomínku. Já jsem z toho byla tak hrozně nervózní, jako bych u toho byla. Ale bylo to i vtipnou formou. No a další hustá akční část byla ke konci, když šel Harry s Brumbálem pro ten viteál. To jsem taky celkem prožívala. No ale to, co se dělo potom?! Tomu jsem prostě vůbec nemohla uvěřit. Myslela jsem si, že mám asi špatný výtisk nebo co.. tohle se prostě nemohlo stát. Čekala jsem, že to bude úplně jinak.. Celou tu dobu jsem Snapeovi věřila stejně jako Brumbál, byla to moje oblíbená postava a on udělá tohle?! Pořád doufám, že v tom je nějaký mnoholičný lektvar anebo prostě něco.. cokoliv, jenom aby to nebylo takhle. Jsem ale celkem uklidněná tím, že se to snad v Relikvii smrti všechno změní. Ale bude to divné bez Brumbála... sice mě trošku v tomhle díle štval tím jeho podivným vyjadřováním, ale patřil do mých oblíbených postav..
Asi to nevydržím a pustím se hned do posledního - :(( - dílu, až se dodívám na film, ke kterému se naše aktuální bouřka celkem hodí. Myslím, že v něm zase bude něco pozměněné a zkrácené, protože to tak bylo vždycky. Jedinou naději mám u filmu Relikvie smrti, protože je rozdělený na dvě části, takže doufám, že je propracovaný. Ale už jenom jeden díl a je konec :(((( achjoo.. Nechci to dočíst!!! :((( Ale bez ohledu na věk by si tohle měl každý přečíst, protože to je mistrovské dílo a autorka to napsala tak, jako kdyby v Bradavicích žila taky.

any37
18.08.2019 5 z 5

Harry byl, je, a vždycky bude láska. Ani tenhle díl není zklamáním, i když mezi mé nejoblíbenější nepatří. Na druhou stranu zase začínám mít ráda Harryho! - po tom, jak se choval ve Fénixově řádě, jsem se bála, že už se to ani nestane.

Medasek
14.08.2019 2 z 5

Další úžasná kniha o Harrym. Trochu tenčí než předchozí díl, ale o nic míň napínavý.

Mitculka
11.08.2019 5 z 5

Bylo to skvělé, úžasné. Hrozně se mi líbily všechny vzpomínky na Voldemortův život, řešení vztahů (kromě slova muckat), odhalování Dracovy slabosti, prostě všechno. Z drtivé a bolestné události na konci mi naskakovala husí kůže. Nemám slov. Jediné, co mě hrozně mrzelo, že byla hlavní trojice taková odtažitá k Hagridovi - velmi mě zasáhlo, když se na začátku těšil, až je uvidí na péči o kouzelné tvory, kterou ani jeden z nich neměl zapsanou, a pak se navzájem ještě nějakou dobu ještě vyhýbali. A pak ještě ta záležitost s pavoučím pohřbem - jak se mohli rozhodnout tam nepřijít, když ten vzkaz byl promáčený slzami a prosil je, že to sám nezvládne?! Hrozně mě mrzelo, že oni za ním vždycky chodí, když něco potřebují, ale když potřeboval podporu on, klidně by se na něj vykašlali. Ještě že nakonec tam aspoň ten Harry šel.

Pedruska01
09.08.2019 5 z 5

Mě je vždycky tak líto, když se musím s těmi postavami a celými Bradavicemi loučit na konci knihy, a o to horší to bylo teď, když se stalo takové neštěstí.
Četlo se to samo, nemohla jsem se odtrhnout, protože mě to neskutečně bavilo, znovu to ve mě rozvířilo tolik emocí. Už jsem to zmiňovala u předchozího dílu, že jak jsou hlavní hrdinové starší a vývoj událostí pořád houstne, bojím se, že příběh bude jen o nadcházející válce, ale kdeže, žádný strach. Pořád tam je spousta dobrodružství a pořád je to tak skvěle napsané. Je úžasné kolik toho díky té knize vím, kam se na to hrabe filmové zpracování, které si díky bohu nijak zvlášť nepamatuju, proto mám naprosto úžasný zážitek z četby.
Harry, Ron a Hermiona dospívají, stárnou a je to znát na jejich chování, na vztazích. A ačkoliv bych se teď trochu zdráhala číst o šestnáctiletých puberťácích, tady to je jedno. Ať už Harrymu bude opět jedenáct a nastoupí poprvé do Bradavic anebo se bude blížit k plnoletosti, nikdy pro mě nebude problém po něm sáhnout nebo snad nad ním váhat - ještě ráda.
Harry Potter je srdcová záležitost. A i když mi zbývá poslední díl, kde se budu muset loučit s touto ságou, postavami a tím dech beroucím světem, tak i tak se neskutečně těším. :)

janka3232
02.08.2019 5 z 5

Považuji se za šťastného člověka, když jsem mohla s těmito knihami vyrůstat a dospívat. Skvělé čtení.

Hobo
13.07.2019 5 z 5

Opravdu mě fascinuje, jak autorka pouze nenapíše další díl, jako tak mnozí autoři, ale na předešlém staví a rozvíjí tendenci.

kuruteku
11.07.2019 4 z 5

Asi nejtemnější díl - končí skoro bezvýsledně, jako předehra k mohutnému finále. Ale má i pozitiva, která film nedokázal zaznamenat - právě kamarádství skrz Brumbálovu armádu jako menší verzi Fénixova řádu.

l.e.d
01.07.2019 5 z 5

Harry Potter si drží svou kvalitu. Děj se posunul od pohádky k "temné pohádce"? Kdo přečetl předchozí díly se nemohl dočkat překladu. Pamatuju jak jsem byl napnutý jak kšandy. Čekal jsem kdy dostanu hranatý dárek a budu se moct vrátit do bradavic. Teď se na mě všechny knihy smějí z police a slyším v hlavě "Vrať se k nám, už je to 15let co znáš jen okleštěné filmy"!

malazluta
13.06.2019 5 z 5

K celé sérii o Harry Potterovi jsem přistupovala opatrně. Z počátku mě hodně odrazoval ten mediální rozruch kolem knih této autorky. Celou serii od začátku až do konce jsem si přečetla poměrně nedávno a musím dodat, že jsem ji zvládla jedním dechem. J.K.Rowlingová má opravdu talent a úžasnou fantazii, stvořila příběh, který je jedinečný, napínavý a nejde se od něj odtrhnout.

Mamosvain
03.06.2019 4 z 5

Pro mně jeden z těch slabších dílů, ale jak je vidět, jsem jeden z mála, kteří to tak mají. Ale abych pravdu řekl, bude to spíš jenom proto, že jsem se už prostě jenom tak moc těšil na závěr, že jsem tohle chtěl mít co nejrychleji za sebou. Tomu také odpovídá to, že jsem měl tenhle díl přečtený za pouze jeden a půl dne. Ovšem to u J. K. Rowlingové prostě není překvapení.

PhoebePollard
29.05.2019 4 z 5

Další skvělý díl... snape je moje neojblíbenější postava, takže nenávist všech ostatních k jeho osobě se mi moc nezamlouvá, ale stejně. Je to skvělé a já nutně potřebuji další díl. Velmi nutně.

Coucouha
09.05.2019 5 z 5

Tak teď nevím, jestli je můj nejoblíbenější díl "Ohnivý pohár" nebo právě "Princ dvojí krve"...všechny díly naprosto zbožňuju. Je to TOP literatura. Jen některý díl mě chytí za srdce více a jiný méně. Vždycky po přečtení knihy zkouknu i film a jelikož je to má HP premiéra, jsem nadšená! Rozhodně to není něco, co čtu naposledy, ale čtení si absolutně užívám. Dokonce mě mrzí, že už jen poslední díl a bude konec této krásné pohádky...každopádně se těším! Jsem moc ráda, že jsem se k HP dopracovala takhle v dospělosti (skoro v 30 letech)...je to úžasné!

Eunike93
08.05.2019 5 z 5

Opět jsme mohli v průběhu děje zaznamenat Harryho proměnu, ať už byla způsobena dospíváním či dovídáním se fakt. Moc příjemným zjištěním pro mě bylo, že už se konečně přestal prát sám se sebou a se svým lepším a horším já. V tomto dílu mi byl Harry asi nejvíc sympatický. Krásná ukázka toho, jak dobrem čelit proti zlu. Ono teda tohle se snaží autorka ukázat už od prvopočátku, konečně jí to teda doopravdy vyšlo...