Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12212 12212

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

Leenah
17.01.2019 5 z 5

Asi nejlepší díl v porovnání s filmy, spousta věcí navíc, skvěle se to četlo a "cestování" prostřednictvím myslánky je prostě geniální. Jen jsem si prostě za celou dobu nedokázala oblíbit Ginny, což mi trochu kazí celkový dojem.

LuT
15.01.2019 5 z 5

HP jsem četla jen dvě poslední knihy a myslím, že jsem udělala dobře. Obě byly skvělé. Méně dětské, jako předchozí, které jsem v pubertě moc číst nechtěla :))

terezaki
15.01.2019 5 z 5

Napětí, láska, kouzla a přátelství. To vše v této knize najdete. Zlo nabírá na síle a i přesto vás tato kniha dokáže rozesmát i rozplakat. Je kouzelná a nezapomeňte si všímat při čtení všech detailů. Můžou se vám ještě hodit.

rasputin
14.01.2019 5 z 5

V Bradavicích vás naučí čarovat. A nemusíte tam ani být. Stačí číst tyhle kouzelné knihy. Jak jinak si mám vysvětlit, že kouzlo, které jsem použil, skutečně zafungovalo. Ano. Knihu jsem si nedopatřením polil. Naštěstí jenom čirou vodou. „Dehydratum!“ vykřikl jsem. A kniha opravdu za dva dny vyschla. Že to trvalo tak dlouho, přičítám tomu, že jsem kouzlil bez použití hůlky.

Haloon
07.01.2019 5 z 5

Skvělý díl, jako ostatně všechny. Kniha nám předkládá vše, co bychom měli vědět, než se příběh pořádně rozjede v posledním díle.
Čtenář se zde dočká více vztahových situací než ve všech předchozích dílech dohromady, ale má to svou logiku, neboť naši hrdinové již vyrostli. Dozvíme se také mnoho věcí ze života lorda Voldemorta, což je přesně to, co čtenář potřebuje vedět, než dojde na závěrečné lámání chleba.
Jako vždy, skvěle napsáno, neskutečně čtivé a napínavé. Jako by v tom bylo nějaké kouzlo.

blazensknizkou
29.12.2018 5 z 5

Prostě Harry. Nic víc k tomu není potřeba říkat.

Twinny
27.12.2018 5 z 5

Kniha není tak rozsáhlá jako předchozí díl, přesto v ní nic nechybělo. V žádném Harrym mi nic nechybělo. Tady možná Fred a George, kteří se zde objevují méně. Ale to je logické. Příběh jde ruku v ruce s Harrym a tady se běh života dvojčat z jeho cesty trochu odklonil.
O to víc jsem hltala nová a důležitá odhalení. Úžasný díl. Smutné zakončení.
6/2011

Pauvka
21.11.2018 5 z 5

Harry a jeho svet je pro me srdcova zalezitost. Taky mi ukapla slza u poslednich stranek.. Ve filmu mi chybela zminka o Voldemortovich rodicich. Kez bych mela sanci aspon jednou sedet ve Velke sini na jejich hostine a dlabat ty dobrutky, o kterych nejednou mluvili!! :-) proste 5

Margherita_N
16.11.2018 5 z 5

Je to srdcová záležitost - Harry Potter se objevil, když mi bylo kolem deseti, byl stejně starý jako já a byl to hrdina z kouzelného světa. Nicméně už tenkrát jsem si říkala, kéž by ty knihy byly propracovanější. Spousta věcí je v nich nedomyšlená nebo pokulhávající, ale stejně tomu dám pět hvězd, protože ten svět mám strašně ráda... Ale Brumbál měl větší potenciál. A to, že se z lektvarů neustále propadající Harry dostal do pokročilé třídy, nepochopím... :-))

Lubisek
11.11.2018 5 z 5

Oproti předchozím dvěma dílům se v 6. dílu dočkáváme jakéhosi útlumu. Ale to má také něco do sebe. Řeší se zde hlavně okolnosti ohledně Voldemorta. Můžeme vidět první zmínku o viteálech, které hrají v celé sérii opravdu tu nejdůležitější roli. Napětí se nám dostává až na konci dílu, ale opravdu to stojí za to. Také jsou v knížce skvěle popsána Harryho a Brumbálova sezení, to mi ve filmu opravdu chybí. A velkou roli začíná hrát Severus Snape - jedna z nejlepších a nejpropracovanějších postav v knize. Nutno podotknout, že občas se děj táhne, dočítáme se hlavně o lásce hlavních hrdinů a jejich životních problémech. Ale samozřejmě nejde udělit jinak než 5 hvězd.

magda24
10.11.2018 5 z 5

Prince dvojí krve jsem přečetla už dvakrát. Není to zrovna můj oblíbený díl, ale nemůžu než dát 5 *, protože ten svět je prostě úžasný a Harry je srdcovka. Navíc je tu dost věcí, které se ve filmu neobjevily (například vzpomínky na Voldemorta a jeho předky, které sledujeme v myslánce) a přišly mi dost zajímavé a podstatné.

sarka9190
08.11.2018 3 z 5

Dávám tři. Za mně nejslabší díl série. Nic moc se neděje, Harry je opravdu protivnej puberťák, jako ostatní postavy, ale mám li přiznat barvu, něco mi tu nefunguje. Jako by došla šťáva. Takže celá kniha se odehrávala v tempu nic nic nic ... finále. A asi se mnou nebude hodně lidí souhlasit, ale chemie okolo hlavního hrdiny a jeho lásky byla hodně uspěchaná. Jako by si autorka uvědomila, že je za polovinou knihy a vůbec v přeposlední knize v sérii. Je to sice možná prkotina, ale prostě se nemohu zbavit dojmu, že se zde až moc unáhleně tlačí na pilu.

Ivka14
03.11.2018 5 z 5

Určitě další úžasný díl.Konec jsem rozdýchávala,ale za mě asi nejslabší. Ale bylo tam dost akce a napětí a taky lásky a nenávisti:)

ještěrka38
19.10.2018 4 z 5

Pro mě už moc natažené.

Metsästäjä
16.10.2018 4 z 5

Tož dalo se... Ale hlavní hrdina je mi stále čím dál tím méně sympatický.

Aki12
21.09.2018 5 z 5

Ach jo, pozvdechl si mudla z malé země Česká republika, po přečtení Harryho Pottera a Prince dvojí krve. Jak to ta autorka vlastně dělá, že je to tak skvělé?! Proč máte po přečtení pocit, že se v knize nic nedělo, ale přesto jste se do ní zamilovali? Jak autorka dokázala nacpat napětí, emoce a hlavně onu těžkou dobu temna, o které se mnohokrát zmiňoval Brumbál do jedné knihy?
To se asi nikdy nedozvíme. Proto paní Rowlingové děkuji za vše co do teď napsala, a autora filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, obviňuji z černé magie, kterou použil na vytvoření onoho příšerného filmu.

Belbo
17.09.2018 2 z 5

Oproštění se od modelu "dětského" psychologického románu a návrat k světu Bradavic má v celku osvěžující vliv, ale pořád (v rámci celé série) knihu ničí Rowlingowic snaha pracovat s dospíváním pubertálních fakanů a patetickou vatou vyplňovat emočně zajímavé scény. Shrnuto a podtrženo: práce s myslánkou a s rekonstrukcí času minulého by byla za 3 až 4 hvězdy, psychologie, patos a hlavně v závěru nelogicky naivní chování, jednání a myšlení postav strhávají 2 hvězdy dolů, takže nakonec s odřenýma ušima za dvě ... Asi nejhůře napsané vztahové partie a romantické linky. Lenka Lanczová sice píše sračky, ale oproti JKR je bohyní. Závěrečný symposion je total best pro učebnice patosu :)

michaella03
01.09.2018 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl celé série (ještě mě čekají Relikvie smrti). Mezi to nejlepší patřily vzpomínky na Voldemorta. Pak mě překvapilo,nebo spíš zaskočilo, jak si najednou Harry zničehonic uvědomil, že se mu Ginny vlastně líbí.
U toho dílu jsem si uvědomila, jak dokonale to Rowlingová vymyslela. Konec jsem samozřejmě obrečela :( ;)
Paráda ❤

Jarmila97
31.08.2018 5 z 5

jako vždy Harry Potter nezklamal byla hrozně nadšená z celé knihy

misowi84
30.08.2018 5 z 5

Princ dvojí krve je pro mě zatím nejemotivnější..
Konec jsem rozdýchával.. A popravdě..
Hlavu mám zamotanou ještě více, než předtím..
Menší výdech a šup šup na Relikvii smrti..