Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12241 12241

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Jeden z vydařenějších dílů že série Harry Potter (pouze můj názor) doporučuji ❤️

JulianaH.
22.04.2019 5 z 5

Jediné minus vidím v tom, že Voldemort je tak jednostranně „záporácký". Neumím si představit věrohodnou motivaci, která smrtijedy vede do jeho služeb. Výlety do jeho mládí byly ale působivé. Výborně je vykreslená puberta hlavních hrdinů a také Harryho vztah s Brumbálem. Líbí se i, jak je napsaná Křiklanova postava – jako vyvážený, uvěřitelný a vůbec ne černý/bílý charakter. Ginny a Hermiona mi lezou na nervy jako obvykle; a jako obvykle zbožňuji profesora Snapea.

Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla potřetí, jsem samozřejmě věděla, jak skončí. Nicméně je mi i tak smutno.

Terez25
19.04.2019 5 z 5

Joanne Kathleen Rowling je dle mého názoru jednou z nejnadanějších spisovatelek naší doby. Harry Potter se naprosto poprávu stal fenoménem a pochybuji, že by ještě někdy něco vzbudilo takovou senzaci.

Nazli
18.04.2019 3 z 5

Už ani nevím kolikrát jsem tuto knihu četla. Nepřestává mě bavit a čas od času po ní znovu sáhnu.

rejhyl
07.04.2019 3 z 5

Šestý díl série nepřináší příliš mnoho nového materiálu a dle mého názoru spíše recykluje to, s čím autorka uspěla dříve, a posouvá děj dále ke konci, jenž má jistě velmi dobře rozmyšlený a dopředu ví, co potřebuje čtenáři říci, než ságu zakončí. Jedna zbytečná smrt a několik zbytečných vět. I tak je to pro fanoušky Harryho samozřejmá povinnost a možná i z toho popudu autorka nechala prostor pro brisantní finále, se kterým vyrukuje později. Bomba (pun intended) ovšem šestý díl zkrátka není.

Audrina
06.04.2019 5 z 5

Šestý díl HP se řadí k mému zřejmě nejoblíbenějšímu. Krásně připraví čtenáře na velké finále, které se chystá.

oblakaknih
28.03.2019 5 z 5

Upřímně nevím, co k tomuto dílu napsat.
Naprosto mě dostal. Říkala jsem si, že se to stát nemůže, ale bylo to snad ještě horší, než když se dívám na film.
Smála jsem se, ale HLAVNĚ jsem plakala!
Jediné, co mě naštvalo je, že je kniha ve vazbě naopak. Aspoň ale vypadám jako Lenka Láskorádová, ne?

VenduLou
12.03.2019 5 z 5

Krása! Knížka se četla tak přirozeně, jako když dýcháte. Občas se mi teda dech tajil strašidelnou a kouzelnou atmosférou příběhu, prostě trošku jiná pohádka. Dočítala jsem Harryho Pottera nad ránem a mé slzy se vsakovaly do papíru. Říkala jsem si, že takhle knížka přece nemůže skončit a Snape je přece dobrej?! Nezapomenutelné.

stoun25
06.03.2019 3 z 5

Slušný příběh, ale ubírám body za sloh.. Všechny knihy od paní Rowlingové mi přijdou tak slohově jednoduché že bych myslel že to napsala v šestnácti letech. To jediné mi kazilo dojem z knih.

Dankra
24.02.2019 5 z 5

Myslím, že nejlepší série ze všech - v komentářích je vše, nemá co dodat. Dana

Michelle95
21.02.2019 5 z 5

Šestý a zároveň předposlední díl nám dává několik informací navíc, pokud znáte jen filmové zpracování. Kromě těchto informací ale mimo jiné proniknete i do pocitů hlavních postav a ty dodávají příběhu o tolik víc! Samozřejmě jsem opět brečela a dovolila jsem tak knize, aby ve mně probudila všechny pocity, které do ní sama Rowlingová zapečetila. Opět dávám plné hodnocení a kdyby to šlo, dala bych ještě víc!

Omnis
17.02.2019 1 z 5

Stejně jako posléze 7. díl je tento bohužel rychlým sestupem na dynamice i zajímavosti. Skoro se to nedá číst, ale člověk tak nějak musí...

Ajinka88
17.02.2019 5 z 5

Knihy ze série Harry potter mě nikdy nepřestanou bavit. Prostě nádhera

Hania932
16.02.2019 5 z 5

Tohle je tak boží díl. Nemám slov, stránky jsem úplně hltala. Tento díl je hodně tajemný a záhadný. Už od začátku jsem knížku milovala a ten děj je prostě dokonalý. I když vím, jak to všechno dopadne, tak jsem stejnak byla nervozní v určitých věcech. Po přečtení jsem si uvědomila, kolik jsem toho dozvěděla. Ve filmu půlka není a tak mě nějaké věci překvapili. Tohle je díl, kdy si začínám uvědomovat, že se blíží konec a ta představa mě děsí. Konec jsem celý probrečela, protože pro mě je konec hodně emociální a zemře tam moje oblíbená postava.
Tohle je skvělý díl a já si strašně moc užila. Opravdu magické!♥

Jeckyyy
11.02.2019 5 z 5

Je skvělé sledovat, jak se děj postupně přesunul z pohádky...... Nejlepší je cestování pomocí myslánky, dospívání postav a s tím souvislé jejich "problémy" a trable... hned jdu na poslední (achjo, poslední :( ) díl ♥

Ana72154
09.02.2019 5 z 5

Klasika. Předposlední díl úžasné ságy.

Jani23
03.02.2019 5 z 5

Knížka je velmi pěkně napsaná. Příběh vás v táhne do světa Bradavic a nemůžete se odtrhnout od čtení.

Janule809
02.02.2019 5 z 5

Super, těším se na další

Beltrix
31.01.2019 5 z 5

Musím přiznat, že jsem dlouho váhala, co k téhle knížce napsat. Celá série mě baví a tenhle díl je rozhodně zásadním dílem skládačky, ale jaký vlastně je? Byly tam části, které mě bavily - například Bellatrix a Snape, některé Harryho hlášky, Křiklan jako křeslo a podobně. Jenže já jsem čtenář, který si užívá především své oblíbené postavy, takže pro mě mnohé bylo poněkud nudné - především scény s myslánkou, které - uznávám - byly pro děj dost zásadní, pro mě osobně však nebyly ke čtení příliš zajímavé. Co se týče milostné linie, tak mě nijak nenudila, ale ani příliš nebavila, respektive jediní, kdo mě zaujali byl náš milovaný vlkodlak a jeho vyvolená. Závěr mě také příliš nepřekvapil, protože ač jsem knihu četla krátce po vydání, tak mi to dobrá duše stihla prozradit. I tak jsem však doufala, že "je to určitě jen hra", ale bohužel. Zároveň jsem celý díl nadávala Harrymu, že si jede svůj zajetý kolovrátek: Snape a Malfoy jsou špatní..., protože jsem si říkala, že určitě to v závěru bude jinak. No, očividně mě oslnivá kariéra ve věštění budoucnosti nečeká.

jahex
31.01.2019 5 z 5

Po pátém dílu, který je pro mě nejslabší z celé série, mě tenhle neskutečně bavil. Odhalování minulosti a záhad největšího černokněžníka bylo super. Ač se mi líbí i film, tak kniha nám dává mnohem více informací. No nám... Spíš Harrymu. V knize ví naprosto přesně, co má hledat. Kdežto ve filmu to může být cokoliv.