Švábi

Švábi https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165557/bmid_svabi-eEl-165557.jpg 4 4149 4149

Harry Hole série

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kakerlakkene , 1998

danielavachova
27.10.2019 5 z 5

Tak to už bylo lepší,chválím. Řadím Nesba mezi mé oblíbené autory! Jen tak dále.

Lubisek
29.09.2019 5 z 5

Druhý případ Harryho Holea jsem četl neprodleně po tom prvním, a tak musím uznat, že je zde vidět opravdu velký pokrok. I když je tematika docela podobná, tak se příběh od prvního velmi liší. Dostáváme se opět na jiné místo a zápletka je ještě více propracovanější. Do poslední chvíle nemáte ponětí, kdo oním vrahem je. Posledních 100 stránek knihy jsem četl s velkým napětím a nemohl jsem se dočkat, až konečně dojdu na konec knihy. Oproti prvnímu dílu mě potěšil závěr. Konečně se mi dočkalo finálové rozmluvy mezi vrahem a Harrym. Tváří v tvář - oba čelí smrti. Jediné, co mi zbývá říct, je to, že se brutalita dále stupňuje, tak jsem zvědav, jaké to bude dál. U druhého dílu již dávám 5 hvězd. :)

sue_partymix
29.09.2019 3 z 5

Oproti Netopyrovi velky skok kupredu, pokud serie bude mit dal kvalitativne stoupajici tendenci, mozna zmenim na pana Nesbø nazor a zaradim jej konecne mezi sve oblibene severske autory.

derminator
22.09.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih ze série které jsem četl. Sice jsem vraha odhalil zhruba v půlce knihy, ale musím říct, že vám to nedá a čtete a čtete až je konec! Knize dávám 95%.

PROCHEY
25.08.2019 3 z 5

Četlo se stejně dobře jako předchozí díl, ale samotná zápletka a její rozluštění dávalo větší smysl... 3,5 hvězdičky. Jsem zvědav na další díly.

boxas
24.08.2019 4 z 5

Někdy jsem se ztrácela ve všech těch jménech, někdy moc politiky, na druhou stranu místy svižný dialog a vtipné repliky.

soukroma
14.08.2019 4 z 5

Poslední přečtená z celé dosavadní série a překvapivě dobré čtení (na druhou položku série starou jedenadvacet let): přímočaré vyšetřování, jednodušší zápletka (taky o třetinu kratší než pozdější HH) a vcelku výkonný Harry, který téměř nepropadá svým démonům, alkoholu se zdárně vyhýbá. Do vyšetřování vstupuje očekávané vše - politika, sex, pedofilie, moc, velké peníze... Závěrečnou krvavou akční scénu začínajícímu supermanovi klidně odpustím. Bez zvláštní napůl Američanky Liz by se to celé ale rozhodně neobešlo.

PriMula
12.08.2019 2 z 5

Dočteno jen do půlky. Bankok mi nesedl a ta politika v díle už vůbec ne. Tak jdeme na Červenku na kterou se i tak těším, protože Netopýr byl parádní.

čtenářP
04.08.2019 4 z 5

Hole na výletě v Thajsku

pavčape
30.07.2019 3 z 5

Druhý případ Harryho Holea . Je to poněkud slabší odvar pro ty, kdo jsou zvyklí na severské detektivky. Nicméne Hole je Hole a Nesbo je Nesbo, proto budu v této sérii dál pokračovat!

pavels36
30.07.2019 5 z 5

Další případ severského hrdiny. Doporučuji

hanka24
19.07.2019 3 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem četla i jiné severské autory, čekala jsem něco jiného. V tomto případě jsem se do čtení spíše nutila a děj mě vůbec nevtahl.

Dreisii
10.07.2019 5 z 5

Další kniha od Nesba která mě zaujala a četla se jedním dechem,jak píšou někteří podemnou 21 let stará a za mě super dílo.

onyx84
03.07.2019 4 z 5

Když tak pročítám komentáře, bere někdo v potaz,z jakého je to roku?je to 21 let starý, vemte si,jak se posunula kinematografie.Za mě super,chytlavý,čtivý,napínavý...už teď přede mnou leží Červenka a těším se na ní...

Bulldog
03.07.2019 2 z 5

Absolutně nejslabší díl a vůbec mě to nebavilo..

jittik
21.06.2019 5 z 5

Myslím, že Nesbo si právem zaslouží těch několik literárních ocenění za svá díla.
Vemte si, že to je detektivka stará 21 let a pořád má grády, kolik takových ze současných "rychlo" autorů si přečtou naše děti za 20 let a řeknou "wau"?
Určitě jdu na další díl.

Hawkeye65
19.06.2019 3 z 5

Moje druhé stretnutie s Harrym má dosť sklamalo. Tentoraz však Nesbø nenavštívil Austráliu, ale Thajsko a napísal zaručenú kópiu Netopierieho muža. Iná krajina, iní ľudia, no rovnaké dielo. Pozitívom je, že tu prebýva viac detektívneho deja ako v Netopierovi.

Effka
07.06.2019 4 z 5

Oproti prvnímu dílu mě tato kniha hned od začátku zaujala, byla napínavá, prostředí Thajska zajímavé, poutavé čtení.

Morfyk
15.05.2019 3 z 5

Netopýr byl pro mě obrovským zklamáním zvláště po tom, co jsem od každého slyšel jak je Jo N. mistrem žánru krimi. Říkal jsem si to si snad všichni dělají srandu, vždyť jsem četl tolik mnohem, ale opravdu mnohem lepších knih ... Řekl jsem si, dej Švábům šanci a pak to když tak vzdej, a ono ejhle, kniha mě zaujala byla čtivá, ze začátku pomaleji, ale s přibývajícím koncem čím dál tím více lákavější až jsem druhou polovinu přečetl za pár hodin a nemohl se od ní předem odtrhnout, bez toho aniž bych se dočetl konce.

Těší mě vědomí, že mám spoustu knih s Harrym ještě před sebou a pokud rozdíl každé knihy bude takový, jako mezi Netopýrem a Šváby, tak mě čeká ještě opravdu luxusní jízda ;-)

diNov
28.04.2019 4 z 5

Obrovské zlepšení oproti prvnímu dílu.