Švábi

Švábi
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165557/bmid_svabi-eEl-165557.jpg 4 4158 4158

Harry Hole série

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kakerlakkene , 1998

orangerose
20.04.2019 5 z 5

Pěkně napínavý děj, knížka měla dobrou zápletku kdo je vrah, určitě sáhnu po dalším díle téhle série :)

JustWomen
17.04.2019 2 z 5

Nebavilo, nepohltilo, děj se pomalu sunul, vztahy nezajiskřily, dočetla jsem to jen proto, že jsem se rozhodla číst tuto sérii od začátku, tak snad další díl bude lepší.

lapagerie
17.04.2019 5 z 5

Sérii s Harry Holem louskám různě na přeskáčku podle nálady a možností, takže ke Švábům jsem se dostala až teď. Poslouchala jsem jako audioknihu a chci do nebes vychválit Hynka Čermáka. Fantazie. A i díky tomu dávám 5*

stesa
16.04.2019 3 z 5

Po ne příliš dobrém prvním dojmu z Netopýra jsem se do čtení Švábů musela na začátku skoro nutit. Postupem času mě ale kniha příjemně překvapila: ve srovnání s Nesbøvou prvotinou se příběh více soustředil na kriminální zápletku a příjemně ubíhal. Zklamaná jsem bohužel byla opět v závěru, který byl rozvleklý a na můj vkus až příliš překombinovaný. Posledních pár kapitol do konce jsem už skoro ani nemohla dočíst. Nesba si určitě ještě někdy zkusím přečíst, v knížkách vidím pozitivní vývoj autorova stylu, ale zatím dávám pořád ještě jen průměrné hodnocení.

pavel6855
08.04.2019 4 z 5

Není to vůbec špatná knížka, docela dobře napsaná a příjde mi o něco srozumitelnější jak předchozí úvodní díl, který fungoval spíš jako celé představení serie, harryho holea a austrálie jakožto země kde se to celé odehrávalo.. Je to o krapet lépe čtivá detektivka, která splňuje vše co detektivka má v sobě mít. Vraha, zápletku, nějaké osobní vztahy s hlavním hrdinou a vyšetřovací metody.... Jedna z lepších detektivek na trhu, ale kulervoucí není :) Proto jedna hvězdička dolů.

Vakalik
06.04.2019 3 z 5

Nedávno jsem si dala předsevzetí přečíst všechny Nesbovy detektivky. První díl jsem četla již pár měsíců zpátky a teď přišla řada na díl druhý – Švábi. Děj odsýpá, zápletka je zajímavá a líbí se mi vyprávění o Thajsku. Něco mi tu ale oproti jiným detektivkám chybí. Možnost vcítit se do hlavní postavy, nějaká atmosféra, která by člověka pohltila a nutila číst dál a dál. Detektivka to není špatná, ale pro mě to bylo takové syrové čtení bez možnosti se do děje vžít. Další díly mají lepší hodnocení, tak uvidíme.

SedllY
01.04.2019 4 z 5

Daleko lepší jak 1.díl. Nyní jsem i nalákán na další díly, což jsem po 1. díle nebyl a do 2. se musel přinutit.

NADEI
31.03.2019 4 z 5

HH čtu tak nějak na přeskáčku a Švábi byli malinko slabší i když mě Harry vždycky dostane svým surovým přístupem , jak k vyšetřování, tak ke svému životu.

cubeice
23.03.2019 3 z 5

Jak to jen napsat? Nejsem skalním fanouškem kriminálek, před Harym Holem jsem z tohoto žánru přečetl asi jen "Jméno růže", ale to se do této kategorie nedá zařadit tak jednoznačně. Švábíci mi (přestože jsou spíše symbolem špíny a nepořádku) přišli čistou krimi, rozhodně bych ji neoznačil za severskou s ohledem na místo děje. A možná právě proto mě to vlastně příliš nebavilo, proti Netopýrovi, to bylo takové nějaké přímočaré, to, co jsem chválil na prvním dílu, mi tady chybělo, a to jakési zlidštění postav, jejich osobnější příběhy, které by mi pomohly vytvořit si k nim bližší vztah, ať už pozitivní nebo negativní. Tady to prostě nějak nejiskřilo a jen se to tak horkokrevně posouvalo pomalu vpřed, procupitalo jako šváb a vlastně ani onen odporný hmyz v tom nehrál žádnou roli. Snad jen, že to tak trochu symbolizuje celý tenhle příběh a jak to Jo v knize popisuje, když rozsvítíte, na krátký okamžik ho zahlédnete a vzápětí vám zmizí ve tmě. A stejně to u mě bude se vzpomínkou na tento příběh...

EvikU.
17.03.2019 5 z 5

Tak jo. Začínám propadávat kouzlu Harryho. Kniha se mi líbila. Udržovala mě v napětí. Četla se sama. V sérii určitě pokračuju.

slečna.k
14.03.2019 3 z 5

Dlouho jsem se tomuto autorovi vyhýbala, nejsem totiž moc fanoušek detektivek. Kniha nebyla špatná, zápletka se mi líbila a celkově se dobře četla a byla i napínavá. Nicméně to je tak vše, hlubší dojem ve mně kniha nezanechala a třeba ve srovnání s trilogií Petra Maye - Ostrovem Lewis, byli Švábi žalostně bez atmosféry.

iz67
01.03.2019 3 z 5

Odsypá to, ale nemůžu říct, že bych po přečtení z toho byl na větví (jako například z Policie). Nějak jsem celou dobu tušil, že to dopadne jak dopadlo a poslední odstavce mi do očí slzy nevehnaly.

janadibelkova
24.02.2019 odpad!

Pořád čekám na knihu, u které pochopím, proč je tenhle autor a jeho příběhy o HH tak úspěšný. Nezačetla jsem se vůbec, příběh je zbytečně dlouhý, rozuzlení přichází zvláštně, vůbec se mi kniha nelíbila.

Predator666
18.02.2019 4 z 5

Je to chytře napsané, obsahuje i pár zajímavých point. Rychle se to čte. Ale obávám se, že za několik dní zapomenu, co se v knize vůbec dělo. Jako detektivka je to však propracované, tajemné, napínavé - prostě dobré.

AsiUrčitě
09.02.2019 4 z 5

Četla jsem předchozího Netopýra, který mne zcela neoslovil, tak se mi do dalšího Nesbø moc nechtělo, ačkoliv je na každém rohu vychvalován. Nakonec mne překvapila dobrá, svižná detektivka, která mi hezky ubíhala. Zajímavé bylo dozvědět se něco o thajském sexuálním průmyslu a nakonec vrah byl po všech mých konspiračních teoriích překvapivý. Hlavní hrdina mi navíc díky svému tápání v životě a neutuchajícímu smyslu pro spravedlnost připomínal Harryho Bosche, jehož jsem si oblíbila, což bylo další plus.

Lotka
03.02.2019 3 z 5

Začala mě bavit víc než za svou polovinou. Když porovnám s novějšími díly, bylo to prostě slabší.

Pepa0216
01.02.2019 5 z 5

O nĕco lepší než první díl. Napínavá detektivka s pro mĕ překvapivým závĕrem. Jediná výtka je že je to moc surové, ale takové malé části a popisy lze přeskočit. Harry Hole je zajímavá postava a jsem zvĕdavý jak budou vypadat další případy.

TomTomis
22.01.2019 3 z 5

Kniha se mi četla docela dobře, ale stále mě nějak nepřesvědčila o bestselerovosti autora. Moje druhá knížka od autora. No nevím, nevím, zda se v tom pro mě nebude skrývat zklamání. Mám nachystanou na polici Červenku, ale nějak se mi do toho nechce. Snad pořízený první box jeho knih zvládnu:) Asi nebudu přesvědčen o tom, abych si pořídil další. Hlavní postava vyšetřovatele mi přijde poněkud psych.narušená. Ale asi je to autorův záměr, aby postavu mohl tvarovat a měnit. Zápletka docela ušla. Stojí za to pokračovat v této sérii?

mudr_teena
21.01.2019 4 z 5

Harry Hole v Thajsku. Skvělý příběh, prostředí. Ale ty jména thajských občanů mi občas vážně dělaly problém :D

Marta08
16.01.2019 4 z 5

HH v Thajsku, kde řeší vraždu norského velvyslance? Ano a ještě jednou ano. Diplomatické prostředí mě baví, působí kompaktněji než předchozí Netopýr.