Švábi

Švábi
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165557/bmid_svabi-eEl-165557.jpg 4 4158 4158

Harry Hole série

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kakerlakkene , 1998

Andrea81
13.01.2019 4 z 5

Harry Hole mě prostě baví, nemůžu těm jeho případům tak nějak odolat. Vtáhl mě do svého světa a těším se na další příběhy. Oddechové i surové zároveň.

GraceC
13.01.2019 4 z 5

Sice jsem od Nesba četla už i lepší knihy, ale jeho stylu psaní prostě neodolám. Sice vleklejší začátek, ale tak poslední třetina opravdu stojí za to. Hodnotím 7/10

MagicM
08.01.2019 4 z 5

Druhym dilem se serie HH uz zacina pekne rozjizdet. Svabi za me prekonavaji kvalitou Netopyra, uz se tesim na dalsi dil! :)

Faila
01.01.2019 4 z 5

Napínavé a zajímavé.

elena2054
26.12.2018 5 z 5

Ano, ano.
Stoupající tendence.
Šváby jsou už celistvější a kompatibilnější než Netopýr.
Moc hezké čtení, jen je mi zatim z obou dílů víc horko, než bych od Nora čekala .
Tak snad příště. :)

Ilirea25
25.12.2018 4 z 5

Již druhý díl HH a mohu říct, ze je to opravdu skvělé. Jsem ráda, že HH nespadá do stejného stereotypu, jako například Brown. Někdo někoho zabije, přijde detektiv, najde si babu, vyřeší případ, zachrání zemi a konec. Velmi čtivé, stránky ubíhají a než se namane, je konec. Doporučuji.

Kristy78
12.12.2018 4 z 5

Dalši vyřešený případ. Harry Hole opět vedl vyšetřování svým svérázným způsobem. Teším se na další příběh :)

Margherita_N
11.12.2018 4 z 5

Knihu z thajského prostředí jsem si přečetla ráda a oceňuju to, jak autor příběh zamotal. V pozdějších knihách jsem neměla takový problém odhalit vraha, anebo mě možná Nesbo vychoval. Tady je to pěkně napínavý, zamotaný, čtivý. I když přestřelený a nepravděpodobný. Líbil se mi nápad poslat detektiva s každým dílem do jiné země, jen škoda, že s druhým dílem to víceméně skončilo :-D A že pak už se s Harrym podíváme do zahraničí spíš na návštěvu.

termitovo
02.12.2018 3 z 5

3.5 myslim, ze rychle zapomenu... Ale musim uznat, ze to je pekne realisticke.

Katulinka69
21.10.2018 4 z 5

Bezva.

Smardik17
21.09.2018 5 z 5

Líbilo se mi to. Podle mě lepší než první díl

dadako
14.09.2018 4 z 5

Přišlo mi to podobné jako Netopýr u kterého se mi více líbilo prostředí.

therushka531
30.08.2018 2 z 5

Plus za perfektní popis prostředí, měla jsem pocit, jako bych tam byla, a za postavu Harryho. Mínus za "tu záležitost" s jeho sestrou, která mi přišla přitažená za vlasy a zbytečná (taková "náhoda", že se to přihodilo zrovna jí), za motiv (na můj vkus trochu primitivní), za to, že bylo zase dost brzy jasné, kdo je vrah, a hlavně za ten konec, kdy !!!! SPOILER !!!! polomrtvý Harry chytá vraha jako v americkém akčňáku, tam jsem se fakt smála. Za mě rozhodně slabší než první díl.

Enrs
23.08.2018 4 z 5

Šváby jsem četla mimo chronologické pořadí, ale u tohoto dílu to nikterak nevadilo. Faktem je, že knihu jsem zhltla, aniž bych si z ní moc pamatovala. Harry předvedl již tradiční nadpřirozenou výhru nad smrtí, ale i tady jako v ostatních knihách mu to stejně odpustíte. Jediné, co ve mě přetrvalo, byla imaginární představa Runy nad Bangkokem, hořkosladká melancholická pachuť na kořeni jazyka...

Sharru-ken
16.08.2018 3 z 5

Upřímně jsem ani nečekal velký rozdíl oproti Netopýrovi. Kniha je psána v podobném duchu, jen se změnilo prostředí. Velké plus dávám opět za postavy, které jsou opět originální, uvěřitelné a ani náznak nějakého kopírování z Netopýra. (doufám, že mu to vydrží i dál) Harry Hole byl o něco sympatičtější, avšak Austrálie z prvního dílu mě bavila víc než Thajsko.
Nevím proč si to v hlavě pořád srovnávám Detektivem od Arthura Haileyho, který je podle mě, hlavně díky preciznosti autora, o něco lepší.
I přes to je podle mě Nesbø výborný autor a budu ho číst i nadále.

oladnb
14.08.2018 3 z 5

Cekala jsem vic. Prvni kniha, kterou jsem od autora cetla a asi ho v duchu omlouvam, ze to byla teprve jeho druha kniha. Moc detektivek jsem zatim necetla, ale nejake vetsi napeti by to chtelo. Nektere rozhovory pro me az nudne a zbytecne. Naproti tomu poslednich 50 stran vybornych, nemohla jsem se odtrhnout. Skoda, ze takovych nebylo vice. Nicmene i tak ma kniha sve kvality a zajimavy je pohled na Thajskou kriminalitu.

Agatha84
06.08.2018 4 z 5

Trochu jsem se ztrácela v postavách a zcela jsem se neorientovala v oblasti finančnictví a burzovních termínů :-) I tak se Harry Hole stává mou oblíbenou postavou a nemůžu se dočkat dalších pokračování! Doufám,ze tentokrat má očekávání splní více.

Thunder02
01.08.2018 3 z 5

Bylo vidět že se tady Nesbo rozjížděl. HH mi nějak moc neseděl, děj jako takový byl nejzajímavější asi tak do půlky knihy pak už to tak nějak ztrácelo dech. Finále též velice sporné, nějak mě nenatchlo určitě jsem čekal víc. Neříkám že je to špatná knížka ale po druhé už si ji asi nepřečtu

SadUnicorn
01.08.2018 4 z 5

Myslím, že Švábi jsou o trochu lepší než předchozí Netopýr. Harry Hole je mi rozhodně sympatičtější. Ale když došlo na zvrat, musela jsem se trochu smát. Nedovedu si totiž představit, že by někdo byl schopný vymyslet tak spletitý plán, na kterém se ve výsledku nic nepokazí a vše mu dokonale vyjde. Přesto jsem byla ve výsledku se zápletkou spokojená. Ale nebyl by to Nesbo bez akční scény na konci. Pokud jde o mně, mám rozhodně radší Harryho - inteligentního vyšetřovatele s pozoruhodnou myslí než Harryho - nezničitelného akčníhu superhrdinu, který i několikrát vážně zraněný dopadne padoucha s vypjetím posledních sil. Ale právě protože je Harry většinu knihy (a většinu všech ostatních knih) spíše logických vyšetřovatelem, jsou pro mě knihy od Nesba tak lákavé.

DJANKA
01.08.2018 3 z 5

Od tohoto autora jsem jako první knížku četla Sněhuláka a byla jsem nadšená. Tak jsem si řekla, že zkusím číst sérii od začátku. Tento druhý díl se mi sice líbil více než ten předchozí, ale tak nějak to stále ještě nebylo ono. Takže ještě uvidím, jestli budu v sérii pokračovat postupně a nebo některé díly přeskočím a vyberu si ty co mě zaujmou.