Král rytíř Přemysl II. Otakar přehled

Král rytíř Přemysl II. Otakar https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216053/mid_kral-rytir-premysl-ii-otakar-216053.jpg 5 578 578

Přemyslovská epopej série

Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době mládí Přemysla II. V té době jeho otec Václav I. realizuje svůj politický sen – ovládnout prostřednictvím sňatku prvorozeného syna Vladislava rakouské země. Jenže Vladislav umírá a Přemysl se stane...

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Král rytíř Přemysl II. Otakar. Přihlašte se a napište ho.

rickiwolf
10.02.2023 4 z 5

Další kniha z cyklu Přemyslovských epopejí, která mne přesvědčila, že autor ví o čem píše. A, že s dalšími díly se rozvíjí životy, s nimiž se máme možnost seznámit v hodinách dějepisu pouze ve zkratkovité podobě.

jaja1989
14.10.2022 2 z 5

Nevím , jak to pan Vondruška dělá, ale vždycky když mám oblíbeného panovnika a on o něm napíše knihu, tak ho vykreslí tak že mi ho znechutí.
Díky knihám s Oldřichem z Chlumu jsem měla Přemysla Otakara II. Rada, ale teď...
Kniha je to ,ale napsaná poutave a stalo to za to si ji přečíst.

lenyleny
05.08.2022 5 z 5

Opět velmi zdařilé, čtivé i když jsem ji četla déle absolutně není při ní nuda . Já tyto knihy čtu déle, neboť stále dohledávám fakta . Ale musím přiznat že již méně často než když jsem začala číst první romány od spisovatele Vondrušky nebo paní Vaňkové.

Knižní novinky (9. - 16. 5.)

09.05.2013

Proto tak miluji dějiny. Je to, jako bych pil živou vodu, protože ctnost předků léčí mé rány z hříchů současníků.

Kniha Král rytíř Přemysl II. Otakar v seznamech

v Právě čtených21x