Král rytíř Přemysl II. Otakar ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době mládí Přemysla II. V té době jeho otec Václav I. realizuje svůj politický sen – ovládnout prostřednictvím sňatku prvorozeného syna Vladislava rakouské země. Jenže Vladislav umírá a Přemysl se stane...

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/216053/kral-rytir-premysl-ii-otakar-216053.jpg 4.6418
Série

Přemyslovská epopej 3.

Žánr
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno (ekniha)
více informací...


Nahrávám...

Komentáře (65)

Kniha Král rytíř Přemysl II. Otakar

Přidat komentář
Hubis
21. ledna

Líbí se mě ale Husitskou epopej to nepřekoná / můj subjektivní názor /

Klarinecka
07. ledna

Jako více čtenářů tak i já jsem se tady zasekla. Druhá polovina knihy mi přišla hodně úmorná a tento díl jsem četla nejdéle. Ale i tak je to hezké počtení.

Rony70
03. ledna

Zajímavá a poučná kniha, stejně jako předchozí dva díly. Mám ale problém, že už se ztrácím v té spoustě jmen, rodů, panovníků, vévodů, manželek, sester, dcer a tet. Jen papežů se v těch třech dílech vystřídalo snad už 10 nebo 15, další problém je, že spousta císařů, vévodů apod. se jmenuje Fridrich a kdo se pak má vyznat, který Fridrich je který? :-) Před Vondruškou ale smekám, protože je vidět, že má přehled a napsat takovéto knihy vyžadovalo asi spoustu času a studia. Nejen, že má přehled o politice, ale navíc i popisuje jednotlivé bitvy v jakém se odehrály terénu, jaké bylo počasí atd. Prostě spousta a spousta informací, které člověk nemá šanci si zapamatovat. Ale i tak se pustím i do posledního dílu, abych věděl, jak to s Přemyslem Otakarem II. dopadlo.

Michelle83
31.12.2019

Dočetla jsem jen do půlky a dál to nešlo (mám ráda fakta, ne smyšlené příběhy, které se vydávají za něco, čím nejsou). Už nikdy více!

VendulaB
06.12.2019

Výborná historická série pokračuje dalším dílem a naštěstí kvalita neklesá. Stále velmi čtivé, napínavé, poučné, lehké a příjemné. Je poznat, že autor píše zkušenou rukou. Pokud se svým skvělým způsobem drží popisu historie a neprezentuje vlastní názory, je Vondruška skvělý.

animovanej medv
14.10.2019

Je mi líto, ale třetí kniha byla nejslabší a sdílím s ostatními komentátory pocit, že si dají pauzu, než se vrhnou na poslední díl...

666Jitka
13.09.2019

Celá Přemyslovská epopej je skvěle napsaná a provází nás celou dobou vlády toho rodu - vynikající čtení ...

Wladimirski
26.08.2019

Třetí díl Přemyslovské epopeje opět nezklamal. Skvělá sonda do významného období naší historie, literatura faktu i poutavý román. Je až neuvěřitelné, jak autor dokáže propojit dochované informace z kronik s vlastním vtělením lidských příběhů a tváří, vzájemných vazeb a kontextů. Přemyslovská epopej by měla být povinnou středoškolskou literaturou, ideálně ve vázané knižní formě, jelikož již sama obálka knihy čtenáře přenese do atmosféry dané doby.

1