Vlastula.P - Přečtené 38


Největší obchodník na světě
? - březen 2018
Největší obchodník na světě 1994, O. Mandino

Za mě určitě 5 hvězd. Nikdy by mě nenapadlo po knize v obchodě sáhnout- dostala jsem ji jako dárek a bylo by téměř barbarské nepřečíst si ji. Ani nevím, zda je to pro mě motivační, každý máme motivaci jinou, nicméně spoustu skrytých "rad" mi to určitě dalo.


Muži sobě
? - leden 2018
Muži sobě 2013, Z. Humpolcová


Miluj svůj život-ilustr.
? - leden 2018
Miluj svůj život-ilustr. 1999, L. L. Hay

Sedmilhářky
? - listopad 2017
Sedmilhářky 2015, L. Moriarty

Jako první jsem viděla seriál. Přesto, že už mám knihu doma dlouho, chtěla jsem si ji přečíst až potom. Nezklamala mě. Jako vždy oproti seriálu (který byl ale mimochodem taky úžasný) kniha byla ještě lepší. Za mě super!


Malý pražský erotikon
? - červen 2017
Malý pražský erotikon 2014, P. Hartl


Bábovky
? - březen 2017
Bábovky 2016, R. Třeštíková

Po dlouhé době hodnotím knihu méně než pěti hvězdami. Kniha se mi četla velice dobře, propletení postav mi nedělalo ani potíže a celkem mě bavilo. Ale ten konec? Zřejmě mi něco uniklo, jinak nevím. :D


Harry Potter a Tajemná komnata
? - únor 2017
Harry Potter a Tajemná komnata 2002, J. K. Rowling

TOP, TOP, TOP :) Jsem nadšená a už se těším, až sáhnu po dalším díle. Filmy znám zpaměti, ale když ten příběh čtete, jste jeho součástí víc než když se díváte na film. A to je to kouzlo! :)


Dítě Bridget Jonesové
? - leden 2017
Dítě Bridget Jonesové 2016, H. Fielding

Pohodové odpoledne s Bridget. :) Na filmu jsem byla v kině a byl super! A u knížky jsem se bavila úplně stejně.


Zahrada kouzel
? - leden 2017
Zahrada kouzel 2010, S. A. Allen

Nenáročná, dobře čtivá, odpočinková kniha. Bylo pár pasáží, které jsem přečetla bez zájmu, myšlenkami jinde, ale převažovaly pasáže, které jsem hltala. Každopádně splnila mé očekávání a jsem ráda, že jsem po ni konečně v mé knihovničce sáhla. Nakonec jsem byla i ráda, že jedna z hlavních "hrdinek" Clair se probrala, protože mě někdy opravdu pěkně štvala. :)


Harry Potter a kámen mudrců
? - leden 2017
Harry Potter a kámen mudrců 2002, J. K. Rowling

Filmy Pottera miluju! A jsem ostuda, že ke knížkám se dostávám až teď. :) O to víc jsem si čtení užívala. První díl přečten na jeden nádech.


Milostná strategie
? - leden 2017
Milostná strategie 1997, S. Monyová (pseudonym)

Když jsem se rozhodla, že se zapojím do výzvy 2017, zaskočil mě bod 8 oblíbená kniha rodičů...Nikdo v rodině není takový knihomil jako já, takže to byl celkem oříšek. Moje mamka miluje knížky Simony, takže jsem sáhla do její skromné knihovny a hledala mezi těmi, které jsem ještě nečetla. Co říci ke knize...Dávám pouze tři hvězdy. Samotný příběh je zajímavý, i když hlavní hrdinka mi byla od začátku téměř do konce nesympatická svým chováním (právě proto, jaké měla dětství, to pro mě bylo nepochopitelné). Kniha mi ale přišla taková...neúplná...nejspíš to bylo tím, jak autorka přecházela z jedné kapitoly do další. Proto takové hodnocení.


Lincoln 1933
? - leden 2017
Lincoln 1933 2007, J. Werich

Ani nevím, kde se vzala tahle knížka v mé knihovničce, každopádně jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. :) Některé povídky zaujaly méně, ale každopádně mě to bavilo! :) Přečteno na jeden zátah. Málo kdy se mi stane, že se u čtení nekontrolovaně směji nahlas. Tady se mi v tomto směru celkem dařilo. :) zasloužených 5 *


Břicháč Tom a Lucie
? - leden 2017
Břicháč Tom a Lucie 2016, T. Kosačík


Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma
? - leden 2017
Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma 2015, T. Kosačík


Břicháč Tom
? - leden 2017
Břicháč Tom 2015, T. Kosačík


Zítra vyjde slunce
? - leden 2017
Zítra vyjde slunce 1998, S. Monyová (pseudonym)

Po knize jsem sáhla na základě čtenářské výzvy 2017, kdy jsem vybírala mezi mamky oblíbenými od Simony (její knížky miluje a i já už jsem některé četla a líbily se mi). Tahle se mi hodila do bodu 20, jelikož první věta začíná otázkou. Takže zdánlivě těžké téma bylo kupodivu jednoduché. :) Knížka se četla sama, jako všechny autorčiny tvorby. Nedokážu se vžít do kůže hlavní hrdinky Hedviky, ale po tom celém "divadle" kolem Richarda, jsem postavu Ondřeje opravdu obdivovala. :D Smutné na tom všem je, že se tohle opravdu kolem nás může dít.


Manželovo tajemství
? - leden 2017
Manželovo tajemství 2014, L. Moriarty

Dnešní den jsem se rozhodla věnovat jen této knize, kterou jsem dostala od Ježíška. U každé knihy se musím ze začátku přemlouvat, než mě nějak zaujme, což u této knihy nebyl vůbec problém. Knížka je velmi čtivá a žádná pasáž mi nepřišla vůbec nudná. Propletení všech postav bylo zajímavé a opravdu mě to bavilo. Je to první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Jednoznačně doporučuji!


Dívka ve vlaku
? - prosinec 2016
Dívka ve vlaku 2015, P. Hawkins

Mě se knížka vcelku líbila. Oproti filmu, který jsem viděla až potom (jak už to tak bývá) byla knížka bezvadná. Koneckonců až na minimum knih se mi vždycky každá líbí jiným způsobem. Na každém příběhu se najde něco, co mě zaujme. Takže dobrý. :)


Osm týdnů v blázinci
? - prosinec 2016
Osm týdnů v blázinci 2014, E. Lohmann


4 blondýnky
srpen 2013 - únor 2014
4 blondýnky 2008, C. Bushnell

Musím uznat, že ze začátku jsem knihu každou chvíli odkládala. Chtělo to opravdu se začíst a dostat se do děje, pak jsem napínavě vydržela číst jak jen mi to čas dovolil. Nakonec dávám všechny hvězdy. Ze Sexem ve městě se opravdu ostatní knížky autorky srovnávat nedají. Určitě další odpočinková u které zapomenete na svoje starosti a aspoň chvíli vypnete. Na řadě je Dům na páté avenue! :)


Džungle rtěnek
duben - srpen 2013
Džungle rtěnek 2010, C. Bushnell

Právě jsem knihu dočetla a jsem naprosto NADŠENÁ! Po přečtení Deníků jsem se hrozně těšila až se vrhnu na Sex ve městě, který mě ale neuvěřitelně zklamal. Dlouho jsem váhala než jsem začala číst Džungli rtěnek. Jednoduchá knížka, která má ovšem ohromné kouzlo. Při každé volné chvíli jsem hltala každé slovo a tím se doslova vytrácela realita kolem mě. Všechny postavy byly skvěle vymyšlené. Tři kamarádky se stejným cílem a přitom každá úplně jiná. Cestu k jejich snu i pády některých z nich jsem prožívala s nimi. Teď jsou u mě na řadě 4 blondýnky, tak doufám, že to bude zase skvělé počtení! Zasloužených pět hvězd! :)


Sex ve městě
březen - duben 2013
Sex ve městě 2009, C. Bushnell

Jako pro většinu i pro mě velké zklamání. Už na začátku jsem se začala ztrácet v postavách...Přeskočit několik kapitol, nejspíš bych o nic nepřišla...Největší zklamání že o Carrie a Božském jsem se dočetla až na posledních 50ti stránkách...Nicméně nelituji, že jsem se do knihy pustila i když jsem s ní tak trochu bojovala. Předtím jsem od Candance četla oba deníky a byla jsem nadšená, takže určitě jsem s knihami od autorky neskončila a předemnou je Džungle rtěnek :)


Falešná volnost
? - březen 2013
Falešná volnost 2001, J. Frey

Souhlasím s komentáři. Jakmile začnete číst, musíte dokonce! Krásně se četla. DOPORUČUJI :)


Okamžik co mění život
? - březen 2013
Okamžik co mění život 2003, J. Frey

Úžasná knížka! Přečetla jsem ji snad na jeden nádech!


Neplakala jsem, když táta zemřel
leden - březen 2013
Neplakala jsem, když táta zemřel 1993, I. Galey

Konečně jsem knihu dočetla, trvalo mi to docela dlouho :) Příběh jsem chvílemi opravdu "hltala", nicméně se mi kniha nečetla moc dobře. Musela jsem se přemlouvat, abych pokračovala ve čtení. Proto nedám pět hvězd,ale pouze čtyři. Obdivuji autorku, že měla tu odvahu knihu napsat a tím skončit s minulostí. Zasloužila si to


Klapzubova jedenáctka
? - leden 2013
Klapzubova jedenáctka 1963, E. Bass (pseudonym)


Honzíkova cesta
? - leden 2013
Honzíkova cesta 1998, B. Říha


Manželkou matčina milence
? - leden 2013
Manželkou matčina milence 1994, D. D´Henri

Na to, že jsem knížku četla uplnou náhodou a spíš ze zoufalství, protože byla jediná po ruce, nemůžu říct nic špatného. Klidně bych si ji přečetla znovu.


Bylo nás pět
? - leden 2013
Bylo nás pět 1979, K. Poláček

Zábavné počteníčko do části kdy Bajza blouzní z nemoci ... :)


Malý princ
? - leden 2013
Malý princ 2005, A. d. Saint-Exupéry

Jedna z těch nepovedených knih zavedených do povinné četby. Knížku jsem opravdu nepochopila hned a ani bych po ni znovu nesáhla. Jako odpad bych to ale rozhodně nedávala...


Babička
? - leden 2013
Babička 2005, B. Němcová

Knížku jsem četla kvůli povinné četbě, ale četla se mi dobře. Dokonce padla mezi mé oblíbené. Samozřejmě není to moderní literatura, ale ty 4 hvězdy si odemě zaslouží bez pochyby! Knížku doporučuji přečíst a to až do konce, myslím, že potom hodně lidí změní názor.


Deníky Carrie B. 2 – Léto ve městě
? - leden 2013
Deníky Carrie B. 2 – Léto ve městě 2011, C. Bushnell


Deníky Carrie B.
? - leden 2013
Deníky Carrie B. 2010, C. Bushnell

Líbí se mi oba díly. Moc hezky se čtou a pokaždé mě mrzelo, že už kniha skončila :D


Konkurz na milence
? - leden 2013
Konkurz na milence 2002, S. Monyová (pseudonym)


Hříšný kanec
? - leden 2013
Hříšný kanec 2009, S. Monyová (pseudonym)


Blonďatá stíhačka
? - leden 2013
Blonďatá stíhačka 2010, S. Monyová (pseudonym)


Pletky s osudem
? - leden 2013
Pletky s osudem 2006, S. Monyová (pseudonym)


Deník
? - leden 2013
Deník 2002, J. Patterson

Na knihu jsem narazila v knihovně náhodou, nečetla jsem ještě žádnou od tohoto autora. Podle toho, co tu píšete, to není jeho běžný styl, ale já musim říct, že to byla nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Jak už tu řeklo několik čtenářů, knihu jsem přečetla za jeden večer a nemohla jsem se od ní odtrhnout! Běhal mi mráz po zádech a slza málem také ukápla! Opravdu nádherný příběh! Stojí za to si ji přečíst! :)