Vlastula.P - Komentáře

SedmilhářkySedmilhářkyL. Moriarty

Jako první jsem viděla seriál. Přesto, že už mám knihu doma dlouho, chtěla jsem si ji přečíst až potom. Nezklamala mě. Jako vždy oproti seriálu (který byl ale mimochodem taky úžasný) kniha byla ještě lepší. Za mě super!

17. listopadu

BábovkyBábovkyR. Třeštíková

Po dlouhé době hodnotím knihu méně než pěti hvězdami. Kniha se mi četla velice dobře, propletení postav mi nedělalo ani potíže a celkem mě bavilo. Ale ten konec? Zřejmě mi něco uniklo, jinak nevím. :D

Harry Potter a Vězeň z AzkabanuHarry Potter a Vězeň z AzkabanuJ. K. Rowling

Oproti filmovému provedení, kde mě tenhle díl tak neučaroval, je knížka z prvních tří dílů pro mně nejlepší.

Harry Potter a Tajemná komnataHarry Potter a Tajemná komnataJ. K. Rowling

TOP, TOP, TOP :) Jsem nadšená a už se těším, až sáhnu po dalším díle. Filmy znám zpaměti, ale když ten příběh čtete, jste jeho součástí víc než když se díváte na film. A to je to kouzlo! :)

Dítě Bridget JonesovéDítě Bridget JonesovéH. Fielding

Pohodové odpoledne s Bridget. :) Na filmu jsem byla v kině a byl super! A u knížky jsem se bavila úplně stejně.

Zahrada kouzelZahrada kouzelS. A. Allen

Nenáročná, dobře čtivá, odpočinková kniha. Bylo pár pasáží, které jsem přečetla bez zájmu, myšlenkami jinde, ale převažovaly pasáže, které jsem hltala. Každopádně splnila mé očekávání a jsem ráda, že jsem po ni konečně v mé knihovničce sáhla. Nakonec jsem byla i ráda, že jedna z hlavních "hrdinek" Clair se probrala, protože mě někdy opravdu pěkně štvala. :)

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling

Filmy Pottera miluju! A jsem ostuda, že ke knížkám se dostávám až teď. :) O to víc jsem si čtení užívala. První díl přečten na jeden nádech.

Milostná strategieMilostná strategieS. Ingrová

Když jsem se rozhodla, že se zapojím do výzvy 2017, zaskočil mě bod 8 oblíbená kniha rodičů...Nikdo v rodině není takový knihomil jako já, takže to byl celkem oříšek. Moje mamka miluje knížky Simony, takže jsem sáhla do její skromné knihovny a hledala mezi těmi, které jsem ještě nečetla. Co říci ke knize...Dávám pouze tři hvězdy. Samotný příběh je zajímavý, i když hlavní hrdinka mi byla od začátku téměř do konce nesympatická svým chováním (právě proto, jaké měla dětství, to pro mě bylo nepochopitelné). Kniha mi ale přišla taková...neúplná...nejspíš to bylo tím, jak autorka přecházela z jedné kapitoly do další. Proto takové hodnocení.

Lincoln 1933Lincoln 1933J. Werich

Ani nevím, kde se vzala tahle knížka v mé knihovničce, každopádně jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. :) Některé povídky zaujaly méně, ale každopádně mě to bavilo! :) Přečteno na jeden zátah. Málo kdy se mi stane, že se u čtení nekontrolovaně směji nahlas. Tady se mi v tomto směru celkem dařilo. :) zasloužených 5 *

Zítra vyjde slunceZítra vyjde slunceS. Monyová (pseudonym)

Po knize jsem sáhla na základě čtenářské výzvy 2017, kdy jsem vybírala mezi mamky oblíbenými od Simony (její knížky miluje a i já už jsem některé četla a líbily se mi). Tahle se mi hodila do bodu 20, jelikož první věta začíná otázkou. Takže zdánlivě těžké téma bylo kupodivu jednoduché. :) Knížka se četla sama, jako všechny autorčiny tvorby. Nedokážu se vžít do kůže hlavní hrdinky Hedviky, ale po tom celém "divadle" kolem Richarda, jsem postavu Ondřeje opravdu obdivovala. :D Smutné na tom všem je, že se tohle opravdu kolem nás může dít.

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Mě se knížka vcelku líbila. Oproti filmu, který jsem viděla až potom (jak už to tak bývá) byla knížka bezvadná. Koneckonců až na minimum knih se mi vždycky každá líbí jiným způsobem. Na každém příběhu se najde něco, co mě zaujme. Takže dobrý. :)

Manželovo tajemstvíManželovo tajemstvíL. Moriarty

Dnešní den jsem se rozhodla věnovat jen této knize, kterou jsem dostala od Ježíška. U každé knihy se musím ze začátku přemlouvat, než mě nějak zaujme, což u této knihy nebyl vůbec problém. Knížka je velmi čtivá a žádná pasáž mi nepřišla vůbec nudná. Propletení všech postav bylo zajímavé a opravdu mě to bavilo. Je to první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Jednoznačně doporučuji!

4 blondýnky4 blondýnkyC. Bushnell

Musím uznat, že ze začátku jsem knihu každou chvíli odkládala. Chtělo to opravdu se začíst a dostat se do děje, pak jsem napínavě vydržela číst jak jen mi to čas dovolil. Nakonec dávám všechny hvězdy. Ze Sexem ve městě se opravdu ostatní knížky autorky srovnávat nedají. Určitě další odpočinková u které zapomenete na svoje starosti a aspoň chvíli vypnete. Na řadě je Dům na páté avenue! :)

11.02.2014

Džungle rtěnekDžungle rtěnekC. Bushnell

Právě jsem knihu dočetla a jsem naprosto NADŠENÁ! Po přečtení Deníků jsem se hrozně těšila až se vrhnu na Sex ve městě, který mě ale neuvěřitelně zklamal. Dlouho jsem váhala než jsem začala číst Džungli rtěnek. Jednoduchá knížka, která má ovšem ohromné kouzlo. Při každé volné chvíli jsem hltala každé slovo a tím se doslova vytrácela realita kolem mě. Všechny postavy byly skvěle vymyšlené. Tři kamarádky se stejným cílem a přitom každá úplně jiná. Cestu k jejich snu i pády některých z nich jsem prožívala s nimi. Teď jsou u mě na řadě 4 blondýnky, tak doufám, že to bude zase skvělé počtení! Zasloužených pět hvězd! :)

12.08.2013

Manželkou matčina milenceManželkou matčina milenceD. D´Henri

Na to, že jsem knížku četla uplnou náhodou a spíš ze zoufalství, protože byla jediná po ruce, nemůžu říct nic špatného. Klidně bych si ji přečetla znovu.

01.04.2013

Bylo nás pětBylo nás pětK. Poláček

Zábavné počteníčko do části kdy Bajza blouzní z nemoci ... :)

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Jedna z těch nepovedených knih zavedených do povinné četby. Knížku jsem opravdu nepochopila hned a ani bych po ni znovu nesáhla. Jako odpad bych to ale rozhodně nedávala...

BabičkaBabičkaB. Němcová

Knížku jsem četla kvůli povinné četbě, ale četla se mi dobře. Dokonce padla mezi mé oblíbené. Samozřejmě není to moderní literatura, ale ty 4 hvězdy si odemě zaslouží bez pochyby! Knížku doporučuji přečíst a to až do konce, myslím, že potom hodně lidí změní názor.

01.04.2013

Sex ve městěSex ve městěC. Bushnell

Jako pro většinu i pro mě velké zklamání. Už na začátku jsem se začala ztrácet v postavách...Přeskočit několik kapitol, nejspíš bych o nic nepřišla...Největší zklamání že o Carrie a Božském jsem se dočetla až na posledních 50ti stránkách...Nicméně nelituji, že jsem se do knihy pustila i když jsem s ní tak trochu bojovala. Předtím jsem od Candance četla oba deníky a byla jsem nadšená, takže určitě jsem s knihami od autorky neskončila a předemnou je Džungle rtěnek :)

Falešná volnostFalešná volnostJ. Frey

Souhlasím s komentáři. Jakmile začnete číst, musíte dokonce! Krásně se četla. DOPORUČUJI :)

20.03.2013

Okamžik co mění životOkamžik co mění životJ. Frey

Úžasná knížka! Přečetla jsem ji snad na jeden nádech!

20.03.2013

Rodinná pouta I. dílRodinná pouta I. dílJ. Bártů

Tak nevim...seriál se mi líbil, ale knížku už mám pár let a zatím jsem pokaždé skončila tak na třicáté stránce a dál se ne a ne dostat :))

11.03.2013

Neplakala jsem, když táta zemřelNeplakala jsem, když táta zemřelI. Galey

Konečně jsem knihu dočetla, trvalo mi to docela dlouho :) Příběh jsem chvílemi opravdu "hltala", nicméně se mi kniha nečetla moc dobře. Musela jsem se přemlouvat, abych pokračovala ve čtení. Proto nedám pět hvězd,ale pouze čtyři. Obdivuji autorku, že měla tu odvahu knihu napsat a tím skončit s minulostí. Zasloužila si to

07.03.2013

Deníky Carrie B.Deníky Carrie B.C. Bushnell

Líbí se mi oba díly. Moc hezky se čtou a pokaždé mě mrzelo, že už kniha skončila :D

01.01.2013

DeníkDeníkJ. Patterson

Na knihu jsem narazila v knihovně náhodou, nečetla jsem ještě žádnou od tohoto autora. Podle toho, co tu píšete, to není jeho běžný styl, ale já musim říct, že to byla nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Jak už tu řeklo několik čtenářů, knihu jsem přečetla za jeden večer a nemohla jsem se od ní odtrhnout! Běhal mi mráz po zádech a slza málem také ukápla! Opravdu nádherný příběh! Stojí za to si ji přečíst! :)

01.01.2013