Eviku-miluna - Přečtené 23


Hana
? - duben 2019
Hana 2017, A. Mornštajnová

Úžasná kniha, ale nemohla jsem ji číst v kuse. Téma je dost depresivní a musela jsem si od ní vždy na chvilku odpočinout. Nemám co vytknout. Moc povedená kniha.


Tatér z Osvětimi
? - únor 2019
Tatér z Osvětimi 2018, H. Morris

Díky lásce těch dvou jsem dokázala číst knihu vyprávějící takové krutosti, jaké se v koncentračních táborech děly. Zajímavý příběh.


Skořápky na vodě
? - prosinec 2018
Skořápky na vodě 2017, J. Pospíšilová

Nedokázala jsem se začíst. Pořád jsem čekala, jak se protnou osudy lidí - rodiny dárce a obdarovaného a ono pořádně nic moc nepřišlo.


Lovec v pasti
? - listopad 2018
Lovec v pasti 2017, S. Králová

Čekala jsem úplně jinou zápletku a zvědavost mě hnala až na poslední stranu knihy. Přečteno jedním dechem.


Heřmánkové údolí
? - listopad 2018
Heřmánkové údolí 2012, H. M. Körnerová (pseudonym)


Suši v duši
? - listopad 2018
Suši v duši 2012, E. Urbaníková

Rok Kozy
? - říjen 2018
Rok Kozy 2017, J. Hnilička


Rok blba
? - říjen 2018
Rok blba 2016, J. Hnilička

Původně jsem čekala, že autor bude popisovat každičký den v roce, čehož jsem se obávala, ale nebylo to tak. Příjemné a oddychové čtení.


Jednou nohou v blázinci
? - září 2018
Jednou nohou v blázinci 2005, S. Monyová (pseudonym)

Ultra slim knížku lze číst místo časopisu, přečteno velmi rychle a svižně. Velice jsem se u toho nasmála.. Jako matka dvou dětí vím, že možné je opravdu všechno.


Pro tvoje dobro
? - září 2018
Pro tvoje dobro 2018, E. M. Wiseman

Knihu jsem zakoupila na základě telefonické nabídky z Knižního klubu a byla jsem zvědavá, co mi tato kniha přinese. Ze začátku mě ovlivnila tím, že jsem si na ni vzpomněla při svatebního obřadu, kdy jsem stejně jako Lilly začala počítat, abych samu sebe uklidnila a nerozbrečela se dojetím během svatby mé kamarádky. Bylo to zvláštní a účinné. Vyprávění mladé Lilly pro mě bylo celkem těžké v tom smyslu, že člověk, ačkoliv byl zvědavý, co se bude dít dál, nechtěl ve čtení pokračovat a prožívat s ní utrpení její, zvířectva v cirkusu a vůbec. Druhá dějová linka z pohledu dědičky Julie nebyla o moc pozitivnější. Bída, živoření a snaha pomoci druhým i přes to, že sama neměla skoro nic. Práce v podniku, který za nic nestojí, přítel, který také za nic nestojí. A najednou to zvláštní dědictví a postupné proplétání osudů. Překvapilo mě samotné rozuzlení a ten happy end byl celkem i přijatelný, i když si nejsem jistá, jestli by jí všechny ty prostředky, vzhledem k určitým okolnostem, které nastaly, opravdu stačily.


Ryzlink ostrý jako nůž
? - září 2018
Ryzlink ostrý jako nůž 2012, V. Fojtová

Na českých knihách se mi líbí, že jména jsou obvykle typicky česká a já si tak dobře zapamatuji jednotlivé postavy. Dále si s oblibou čtu různá přirovnání, slovní obraty typické pro náš jazyk či například pro zdejší kraj, kterým je zde jihomoravský. Jelikož nyní plánuji výlet do vinného sklípku, ráda jsem si během čtení představovala, jak již i já brzy budu součástí zdejšího folklóru a užiju si jeho atmosféru. Jinak ke knize samotné, četla se svižně, děj příjemně utíkal. Kapitán Otakar Kuba, jako již otřelý detektiv, poodkrýval i něco ze svého soukromého života. Udělal tlustou čáru a ukončil definitivně vztah se svou bývalou přítelkyní a vyjel si se svou novou partnerkou Lenkou na Moravu. Ještě netuší, že právě majitel vinného sklípku Ruda Jelínek bude brzy zavražděn a on bude muset rozklíčovat důležitá fakta a zjistit, kdo je jeho vrahem. Bude to bratrovražda, zabil ho snad bratr Tomáš Jelínek? Je vrah z rodiny? Mohl by to být také bratrův stejnojmenný syn Tomáš, bratrova bývalá manželka Milena Jelínková, vdova Jiřina Jelínková či někdo úplně jiný. Možností je mnoho a věřte, že si do poslední chvíle nebudete stoprocentně jisti. Doporučuji jako příjemné čtení k babímu létu nebo v kteroukoliv jinou roční dobu. Budete doufám mile potěšeni.


Čokoládový průšvih
? - červenec 2018
Čokoládový průšvih 2018, P. Hülsmann

Isabella Wagnerová žije a pracuje v Hamburku. Je to snílek, jenž hledá pravou lásku a umí si užívat léto nejen na pikniku v parku. Tento román přináší možnost úniku od všedních povinností a i když od začátku víte, jak to dopadne, čtěte dál a dál, až se prokousáte na konec, kde najdete recept na tisíckrát zmiňovaný čokoládový průšvih. Vřele doporučuji.


Lásce na stopě
? - červen 2018
Lásce na stopě 2014, A. Potter

Taková krásná pohádka pro dospělé. Moc mě bavilo prostředí Indie, ve které se příběh odehrává.


Malý pražský erotikon
? - květen 2018
Malý pražský erotikon 2014, P. Hartl


Rozmačkané ego se slaninou
? - květen 2018
Rozmačkané ego se slaninou 2018, L. Požárová

Kniha mě zaujala svým názvem. Četla se lehce. Příjemné a oddychové čtení. Doporučuji


Za zavřenými dveřmi
? - květen 2018
Za zavřenými dveřmi 2017, B. Paris

Nejsem fanouškem tohoto stylu, přečetla jsem předtím jen dvě knihy stejného žánru a musím říct, že jsem poprvé v životě zažila úzkost při čtení knihy. Četla jsem na dvakrát a musela přemýšlet jestli se ke knize vrátit. Ten pocit je hnusný, ale má zvědavost byla větší. Přečteno jedním dechem


Do vody
? - duben 2018
Do vody 2017, P. Hawkins

Docela jsem se ztrácela v množství postav, mystično mi sem nezapadalo. Nepohltilo mne, nepřekvapilo.


Biomanželka
? - duben 2018
Biomanželka 2010, M. Viewegh

První kniha od tohoto autora která se mi vyloženě nelíbila. Byla jsem ale v nemocnici a měla s sebou jen dvě knihy a tak jsem díky nudě prokousala až na konec. Žádný pořádný děj, vyprávění z pohledu šílené duly bylo nepovedené. Zasmála jsem se snad jen jednou.


Losos v kaluži
? - duben 2018
Losos v kaluži 2017, M. Lukášková

Kniha zaujala hlavně svým vzhledem. Pohodové čtení. Zajímavé je vyprávění ze strany Báry, a na straně druhé, její moc milé babičky Milady. Ze začátku mi přišlo jako by to psaly dvě rozdílné autorky a Bára mě celkem štvala svým neustálým stěžováním si a upozorňováním na kdejaké klišé. Ale děj utíkal rychle, začetla jsem se a líbila se mi i konečná zápletka s Báry ex. Hodnotím kladně.


Okamžiky štěstí
? - březen 2018
Okamžiky štěstí 2016, P. Hartl

Knihu jsem četla první ze strany Jáchyma a musím říct super! Následně jsem byla trochu zklamaná při čtení z druhé strany z pohledu jeho sestry Veroniky. Člověk už většinu věcí věděl, ale bavilo mě číst dál a zjišťovat nové skutečnosti. Oddychové, příjemné a zábavné čtení.


Do tmy
? - leden 2018
Do tmy 2015, A. Bolavá (pseudonym)


Dívka ve vlaku
? - květen 2016
Dívka ve vlaku 2015, P. Hawkins

Dostala jsem darem. Napínavé a čtivé. Doporučuji. Film o poznání horší ale tak už to bývá


Amy a Roger: Na cestě
? - květen 2015
Amy a Roger: Na cestě 2013, M. Matson

Kniha kterou jsem dostala darem a která mě moc potěšila. Čtení u mě navodilo dobrou náladu a chuť někam vyrazit na trip. Fajnovka ke které se určitě někdy zase vrátím.