Koupit knihy

Ivanka Devátá

česká, 1935

Nahrávám...

Nová kniha

Šťastná za všech okolností

Šťastná za všech okolností - Ivanka Devátá

„Až umřu, kluci,“ říkám svým synům, „chci, abyste věděli, že jsem byla šťastná, protože já dovedla být šťastná za všech okolností.“ Úspěšná herečka a ještě úspěšnější spi... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 18 knih

Komentáře (9)

kapr
18.05.2020

Paní Ivanku Devátou jsem bohužel doposud neznal. Realistické divadlo Zdeňka Nejedlého jsem kdysi jednou nebo dvakrát navštívil. Už si nevzpomínám co bylo tehdy na programu, a samozřejmě ani zda paní Devátá tehdy účinkovala. K RDZN jsem měl odtažitý vztah. Vycházelo to už z názvu, který po většinu mého života neslo. Nepomohlo ani to, že stálo na té správné straně města, na levém břehu Vltavy kde jsem žil i já. Dnes se už jmenuje zase Švandovo divadlo. Stejné jméno nese i nejbližší tramvajová zastávka. Ta nesla názvy, které se s dobou postupně proměňovaly tak, jako kůže chameleona. Původně to byla Kinského zahrada. Později se změnila na Náměstí sovětských tankistů. V mezidobí vás pak vítaly Petřínské sady. Od instalace piedestalu místo nikdy nenazval jinak, než U tanku.
Nedávno se mi dostala do ruky knížka paní herečky. Shodou okolností šlo právě o její prvotinu. Téměř bez výjimky se snažím přečíst každou knížku spojenou s domácí divadelní scénou. Většina z nich potěší i pobaví. Při tom vám známé osoby o něco přiblíží. Když jsem vzal do ruky tuto knihu, přiznám se, nic moc jsem si od ní nesliboval. Když jsem knížku otevřel, přicházela překvapení jedno za druhým. Už na přebalu jsem narazil na informaci, že se autorka narodila 27.listopadu. To je pro mne důležité datum. Další následovala, když jsem přečetl pár stránek, O podrobnosti se už raději podělím přímo v komentáři ke knížce. Je pravděpodobné, že těchto pár řádků po přečtení autorčiných dalších knih o několik vět ještě doplním. O tom, že se budu snažit přečíst všechno co napsala, a napíše, jsem v tomto okamžiku hluboce přesvědčen, protože začínám tušit, že to bude stát za to. Už se opravdu moc těším.

zdenaR
03.05.2019

Moje oblíbená spisovatelka - její knihy pro mě představují zdroj dobré nálady, optimismu, velkého člověčenství, prostě spolehlivý lék na problémy a chmury.
Měla jsem to štěstí se s ní setkat na besedě u Hynka Žirovnického a opravdu má v sobě tolik pozitivní energie, kolik jí předává do svých knížek.
Moc bych si přála, kdyby své knihy namluvila - díky za audioverzi knihy Jak jsem se zbláznila, tu by opravdu měli prodávat v lékárně jako antidepresiva :-)))

JancaMia
01.12.2018

Oblíbená autorka a úžasná herečka :) z jejích knížek čiší pohoda a životní zkušenosti, také vždy zvednou náladu.

vajdulka8833
16.05.2016

Vedle Zdeny Frýbové moje nejoblíbenější autorka. Mám všechny její knížky a jsou to spolehlivé jistoty čtení. Čtu opakovaně stále dokola. Doufám, že brzo dopíše další knížku, kterou avizovala už dávno jako volné pokračování "Jen jednou mladá".

opice1956
27.09.2015

Co knížka, to PERLA. Když čtu její knížku, zní mi v uších její hlas, jako kdyby mi je "četla ona sama"...

Marika Vanova
06.05.2015

Její příběhy mě baví a musím se smát.

xevik
07.01.2015

její knihy jsou úžasné a pobaví .Když mám špatnou náladu, vím že mě nikdy nezklame.

Sonica
26.08.2014

vždy se u jejich knih pobavím

1