Eviku-miluna - Příspěvky

HanaHanaA. Mornštajnová

Úžasná kniha, ale nemohla jsem ji číst v kuse. Téma je dost depresivní a musela jsem si od ní vždy na chvilku odpočinout. Nemám co vytknout. Moc povedená kniha.

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiH. Morris

Díky lásce těch dvou jsem dokázala číst knihu vyprávějící takové krutosti, jaké se v koncentračních táborech děly. Zajímavý příběh.

Skořápky na voděSkořápky na voděJ. Pospíšilová

Nedokázala jsem se začíst. Pořád jsem čekala, jak se protnou osudy lidí - rodiny dárce a obdarovaného a ono pořádně nic moc nepřišlo.

17.12.2018

Lovec v pastiLovec v pastiS. Králová

Čekala jsem úplně jinou zápletku a zvědavost mě hnala až na poslední stranu knihy. Přečteno jedním dechem.

24.11.2018

Rok blbaRok blbaJ. Hnilička

Původně jsem čekala, že autor bude popisovat každičký den v roce, čehož jsem se obávala, ale nebylo to tak. Příjemné a oddychové čtení.

07.10.2018

Jednou nohou v blázinciJednou nohou v blázinciS. Monyová (pseudonym)

Ultra slim knížku lze číst místo časopisu, přečteno velmi rychle a svižně. Velice jsem se u toho nasmála.. Jako matka dvou dětí vím, že možné je opravdu všechno.

18.09.2018

Ryzlink ostrý jako nůžRyzlink ostrý jako nůžV. Fojtová

Na českých knihách se mi líbí, že jména jsou obvykle typicky česká a já si tak dobře zapamatuji jednotlivé postavy. Dále si s oblibou čtu různá přirovnání, slovní obraty typické pro náš jazyk či například pro zdejší kraj, kterým je zde jihomoravský. Jelikož nyní plánuji výlet do vinného sklípku, ráda jsem si během čtení představovala, jak již i já brzy budu součástí zdejšího folklóru a užiju si jeho atmosféru.
Jinak ke knize samotné, četla se svižně, děj příjemně utíkal. Kapitán Otakar Kuba, jako již otřelý detektiv, poodkrýval i něco ze svého soukromého života. Udělal tlustou čáru a ukončil definitivně vztah se svou bývalou přítelkyní a vyjel si se svou novou partnerkou Lenkou na Moravu. Ještě netuší, že právě majitel vinného sklípku Ruda Jelínek bude brzy zavražděn a on bude muset rozklíčovat důležitá fakta a zjistit, kdo je jeho vrahem. Bude to bratrovražda, zabil ho snad bratr Tomáš Jelínek? Je vrah z rodiny? Mohl by to být také bratrův stejnojmenný syn Tomáš, bratrova bývalá manželka Milena Jelínková, vdova Jiřina Jelínková či někdo úplně jiný. Možností je mnoho a věřte, že si do poslední chvíle nebudete stoprocentně jisti.
Doporučuji jako příjemné čtení k babímu létu nebo v kteroukoliv jinou roční dobu. Budete doufám mile potěšeni.

17.09.2018

Pro tvoje dobroPro tvoje dobroE. M. Wiseman

Knihu jsem zakoupila na základě telefonické nabídky z Knižního klubu a byla jsem zvědavá, co mi tato kniha přinese.
Ze začátku mě ovlivnila tím, že jsem si na ni vzpomněla při svatebního obřadu, kdy jsem stejně jako Lilly začala počítat, abych samu sebe uklidnila a nerozbrečela se dojetím během svatby mé kamarádky. Bylo to zvláštní a účinné.
Vyprávění mladé Lilly pro mě bylo celkem těžké v tom smyslu, že člověk, ačkoliv byl zvědavý, co se bude dít dál, nechtěl ve čtení pokračovat a prožívat s ní utrpení její, zvířectva v cirkusu a vůbec.
Druhá dějová linka z pohledu dědičky Julie nebyla o moc pozitivnější. Bída, živoření a snaha pomoci druhým i přes to, že sama neměla skoro nic. Práce v podniku, který za nic nestojí, přítel, který také za nic nestojí. A najednou to zvláštní dědictví a postupné proplétání osudů.
Překvapilo mě samotné rozuzlení a ten happy end byl celkem i přijatelný, i když si nejsem jistá, jestli by jí všechny ty prostředky, vzhledem k určitým okolnostem, které nastaly, opravdu stačily.

13.09.2018

Čokoládový průšvihČokoládový průšvihP. Hülsmann

Isabella Wagnerová žije a pracuje v Hamburku. Je to snílek, jenž hledá pravou lásku a umí si užívat léto nejen na pikniku v parku. Tento román přináší možnost úniku od všedních povinností a i když od začátku víte, jak to dopadne, čtěte dál a dál, až se prokousáte na konec, kde najdete recept na tisíckrát zmiňovaný čokoládový průšvih. Vřele doporučuji.

02.08.2018

Lásce na stopěLásce na stopěA. Potter

Taková krásná pohádka pro dospělé. Moc mě bavilo prostředí Indie, ve které se příběh odehrává.

03.06.2018

Rozmačkané ego se slaninouRozmačkané ego se slaninouL. Požárová

Kniha mě zaujala svým názvem. Četla se lehce. Příjemné a oddychové čtení. Doporučuji

20.05.2018

Amy a Roger: Na cestěAmy a Roger: Na cestěM. Matson

Kniha kterou jsem dostala darem a která mě moc potěšila. Čtení u mě navodilo dobrou náladu a chuť někam vyrazit na trip. Fajnovka ke které se určitě někdy zase vrátím.

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíP. Hartl

Knihu jsem četla první ze strany Jáchyma a musím říct super! Následně jsem byla trochu zklamaná při čtení z druhé strany z pohledu jeho sestry Veroniky. Člověk už většinu věcí věděl, ale bavilo mě číst dál a zjišťovat nové skutečnosti. Oddychové, příjemné a zábavné čtení.

12.05.2018

Losos v kalužiLosos v kalužiM. Lukášková

Kniha zaujala hlavně svým vzhledem. Pohodové čtení. Zajímavé je vyprávění ze strany Báry, a na straně druhé, její moc milé babičky Milady. Ze začátku mi přišlo jako by to psaly dvě rozdílné autorky a Bára mě celkem štvala svým neustálým stěžováním si a upozorňováním na kdejaké klišé. Ale děj utíkal rychle, začetla jsem se a líbila se mi i konečná zápletka s Báry ex. Hodnotím kladně.

BiomanželkaBiomanželkaM. Viewegh

První kniha od tohoto autora která se mi vyloženě nelíbila. Byla jsem ale v nemocnici a měla s sebou jen dvě knihy a tak jsem díky nudě prokousala až na konec. Žádný pořádný děj, vyprávění z pohledu šílené duly bylo nepovedené. Zasmála jsem se snad jen jednou.

Do vodyDo vodyP. Hawkins

Docela jsem se ztrácela v množství postav, mystično mi sem nezapadalo. Nepohltilo mne, nepřekvapilo.

11.05.2018

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Dostala jsem darem. Napínavé a čtivé. Doporučuji. Film o poznání horší ale tak už to bývá

11.05.2018

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Nejsem fanouškem tohoto stylu, přečetla jsem předtím jen dvě knihy stejného žánru a musím říct, že jsem poprvé v životě zažila úzkost při čtení knihy. Četla jsem na dvakrát a musela přemýšlet jestli se ke knize vrátit. Ten pocit je hnusný, ale má zvědavost byla větší. Přečteno jedním dechem