ZuzziŠ ZuzziŠ komentáře u knih

Žert Žert Milan Kundera

Čtyři nebo pět? Čtyři nebo pět?
Proč váháš, ZuzziŠ, nad pěti hvězdičkami? Copak jsi nezažívala literární nirvánu a osvícení?
Ano, ano, ale....
Čtyři hvězdičky. Za rozvláčnost Ludvíkovu.

14.04.2017 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Bála jsem se, nemůže to skončit špatně, katastrofou, totlní apokalypsou...nemůže to tak skončit a neskončilo.
Spasení přichází skze lásku. Jeho oči to viděly a já odevzdávám, co jsem takto přijala.

06.04.2017 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Hnusná a odporná, zbavená života, toužící po usedavém pláči a smutku, po pláči a smutku. Už nikdy víc, už nikdy víc nechci tuto knihu vidět, nechci o ní mluvit, protože jsem ji dočetla, jsem hnusná a odporná zbavená života, toužící po usedavém pláči a smutku, tatam je radost ze života, z lásky a krásy.
(ach, kniha je to tedy dokonale napsaná, ale mohu ji doporučovat a uvrhnout tak další do stavu hniloby?)

15.02.2017 3 z 5

Neumělcům života Neumělcům života Marek Vácha

Začala jsem číst a vtáhla se do děje, celou svou bytostí, celým svým nitrem, nadechla se a čas se ve slovech zastavil, neběžel kolem mě, byla jsem ve víru slov, a pak mě vždycky z časoprostorového vakua vytrhla tramvaj, která žila v jiném vesmíru, v jiné sféře stvoření, než já a která mě dovezla tam, kde jsem musela vystoupit, vydechla jsem a na rtech zůstala modlitba - Bože, daruj nám pokoj, krásu, lásku, naději, víru, touhu po věčnosti.

03.02.2017 5 z 5

Karel IV. - Císař a synové Karel IV. - Císař a synové Josef Bernard Prokop

První půlku knížky jsem si říkala, kdo ví, jestli já tu pentalogii dočtu, vždyť přece nemám takové trápení ještě další dvě a půl knihy zapotřebí (evidentně je to díl od dílu horší...), a pak, ani nevím kdy a jak, ale - ta kniha se stala nádhernou!

29.01.2017 4 z 5

Král na oslu Král na oslu Nico Ter Linden

Jak uchopit evangelium pro děti a být jim tudíž schopen něco předat?
Nico Ter Linden dává praktické rady snadno a rychle!
(a některá podobenství jsem konečně pochopila...ehm...)

22.01.2017 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Usmyslela jsem si, že si přečtu Hlavu XXII, a když jsem zjistila, kolik že to má stránek, zesinala jsem.
Jenomže těch stránek ta kniha může mít víc a víc a víc a nekonečně mnoho, protože je skvělá. Naprosto skvělá.

16.01.2017 5 z 5

Exil a království Exil a království Albert Camus

Na začátku byl vtip - stojím v knihovně, koukám na Camusovu knihu a říkám si, to by byla legrace, kdybych zrovna já četla Camuse!
A byl to vtip s tou nejlaskavější pointou - já se zamilovala.

03.01.2017 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Schválně jsem se ke knize vrátila - přece jenom, od dětství jsem urazila kus cesty - a dobře jsem udělala. Moc dobře jsem udělala ( :-) ).

30.12.2016 5 z 5

Vzdáleným nablízku – Vášeň a trpělivost v setkání víry s nevírou Vzdáleným nablízku – Vášeň a trpělivost v setkání víry s nevírou Tomáš Halík

Jak těžké je napsat komentář, když tuto knihu budu ještě nějaký ten pátek zpracovávat (jenomže když si někdo na databázi knih vede čtenářský deník, tak si prostě vede čtenářský deník!).
S něčím jsem souhlasila hned, s něčím budu po delším západe, něco možná nepřijmu nikdy - a největší část toho všeho jsem velmi pravděpodobně špatně pochopila, jenomže co se mnou, hříšnicí, jež nejčastěji hřeší hříchem ješitnosti?

30.12.2016 4 z 5

Nebe opravdu je... Nebe opravdu je... Todd Burpo

A tak jo. Mám o čem přemýšlet.
A až to vymyslím, tak...jsem zvědavá, jak s tím naložím.

13.12.2016 4 z 5

Příběhy z jiného vesmíru Příběhy z jiného vesmíru Marek Orko Vácha (p)

Nevím, jak moc jsem chtěla dodržet instrukce, které mi udělil dárce této knihy (jedna kapitola před spaním), ale stejně by to nešlo - přečetla jsem to v kráse jedním dechem.

11.12.2016 5 z 5

Odpustila jsem Odpustila jsem Immaculée Ilibagiza

Naučné, návodné, vedoucí, a kdyby to nebylo místy "mirkodušínovské", tak bych dala pět hvězdiček :-)

09.12.2016 4 z 5

Paměti Giacoma Casanovy Paměti Giacoma Casanovy Giacomo Girolamo Casanova

Tohle je prostě fakt dobrá knížka.
A možná že i výchovná. Úzkoprsým moralistům navzdory.
Howgh.

04.12.2016 5 z 5

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

Tato kniha je přesně důvodem, proč jsem ještě nikdy nic nenapsala já, protože místo krásné, oddechové detektivky na dlouhé a temné zimní večery bych napsala karikatury na někoho lepšího.
Ale nebýt té touhy být kontroverzní a ze všeho obvinit prohnilou katolickou církev (jako by nestačily stohy protestantských spisů) a touhy svést se na vlně Šifry mistra Leonarda a toho sladkého konce, tohle mohla být krásná oddechová detektivka na dlouhé a zimní večery!

28.11.2016 3 z 5

Jako řeka, jež plyne Jako řeka, jež plyne Paulo Coelho

Jestli se zase někdy naskytne příležitost a já budu požádána, abych udělala nějakou pobožnost, tak...opíšu něco z tohohle.

22.11.2016 4 z 5

Řešení konfliktů v církvi Řešení konfliktů v církvi Eddy de Pender

Tož, uvidíme, ale mohlo by to fungovat!

22.11.2016 5 z 5

Ze života české společnosti Ze života české společnosti Josef Škvorecký

Z prvních dvou částí jsem byla nadšená, ze třetí už ne tak, což je škoda, nejradši mám, když je závěr nejlepší.
A napadlo někdy někoho, jak tu třetí část čte někdo, kdo neumí anglicky...?

17.11.2016 4 z 5

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

Na začátku všeho přiznávám svoji hloupost, že jsem se zcela dobrovolně jala číst knížku ve slováčtině a pak se divila, že mě ten jazyk naprosto rozčiluje (z osobních důvodů nemající ve skutečnosti žádnou spojitost se Slováckem).
Když jsem se ale prokousala řečí a četla příběhy, které jsem ale všechny odněkud znala (třeba ze Šumaře na střeše), tak ten jazyk byl tím nejzajímavější a nejcennější částí celé té knihy. Na druhém místě je nádherný závěr. A na třetím některé trefné a fakt skvělé hlášky.
A pak, bohužel, dlouho nic.

16.11.2016 3 z 5

Hostina chudých Hostina chudých Pavel Filipi

Tohle jsem četla, abych našla odpověď na svoje otázky (svoji otázku?), a asi jsem ji našla...a to je dobře.

04.11.2016 4 z 5