Paměti Giacoma Casanovy

Básník, jazykovědec, teolog, přírodovědec, hudebník, dějepisec, kritik, diplomat. Tím vším byl Giacomo Casanova, nesmírně všestranný člověk a také nejslavnější svůdce žen. Svou vzrušující životní pouť vylíčil velmi čtivě a barvitě ve svých pamětech. Poslední léta svého života na konci 18. století trávil na zámku hraběte Valdštejna v Duchcově, kde tuto proslulou sbírku neřestí sepsal....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/112088/pameti-giacoma-casanovy-wyP-112088.jpg 3.737
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, XYZ (ČR)

Giovanni Giacomo Casanova

Kniha Paměti Giacoma Casanovy

Karlasbooks

Kniha je plná zajímavostí a vědět něco víc o životě Casanovy není vůbec špatné. Různé dokumenty nebo filmy o něm nejsou úplně všechno.

speciale88
16.03.2018

I přes to, že je to pouze zkrácená verze. Jsem si početla perfektně. Nové poznatky o životě Casanovy které v této knize pobaví.

laepus
04.10.2017

Jsem rád, že jsem to přečetl, i když to nebylo vůbec nic extra. OK - starý proutník vzpomíná na pár let, kdy se mu nejvíc dařilo, cestoval po Itálii a Středomoří, několikrát chytil sifla a všechny ženské mu padaly k nohám - asi tak nějak to občas vyznívá. Ale s ohledem na to, že to psal jako starý páprda na českém zámku, psal to s velkým nadhledem a krásným jazykem, kdy se nepouští do vůbec žádných vulgárností a vše popisuje s grácií a lehkostí. Po nějaké době se všechny ty Lukrécie, Terezy, Kristiny apod. začnou plést, ale to nijak nevadí. Že původně studoval na kněze, že se živili i jako podvodný věstec a hrál si na vojáka jsem vůbec netušil. Tedy jak jsem napsal na úvod - jsem rád, že jsem to přečetl a něco se o Casanovi dověděl.

daja9361
13.01.2017

Na svoji dobu super ;) Jeden se i diví, jak svůj životní styl zvládal.

ZuzziŠ
04.12.2016

Tohle je prostě fakt dobrá knížka.
A možná že i výchovná. Úzkoprsým moralistům navzdory.
Howgh.

Petrue
17.07.2016

Jsem ráda, že jsem se při hlubším seznámení s životem Casanovy i velmi pobavila.

NoelHudson
19.04.2016

Nižší hodnocení jen kvůli zkrácení a upravě. Až si přečtu tu původní verzi budu hodnotit rozhodně víš.

Dreamless
26.12.2015

AKO SI NIEKTO DOVOLIL SKRÁTIŤ CASANOVOVO VEĽDIELO DO 300 STRÁN?!