Zuzka_Zuu Zuzka_Zuu komentáře u knih

Hůř než mrtví Hůř než mrtví Charlaine Harris

Sookie a její štěstí na maléry. Tenhle díl jsem přečetla během strašně krátké doby, hltala jsem děj a těšila se na další zápletky. Vztah Sookie a Erica si užívám a stále čekám, kdy se ti dva konečně dají dohromady! Mrzí mě, kolik ran v průběhu děje Sookie zažije a obdivuju, že se ještě zdrží na nohou! Při některých jsem dokonce musela zadržoval slzy, jak moc mě to bolelo za Sookie. Těším se na další díl

31.07.2022 5 z 5

Dočista mrtví Dočista mrtví Charlaine Harris

Další skvělý díl! V tomhle díle jsem Sookie hodně litovala a zároveň se těšila na každé shledání s Ericem. Už první stránka téhle knihy mi dala jasně vědět, jak moc se kniha liší od seriálu. V tomto porovnání se se dosti rozchází a podobností je míň a míň. Ač nerada; kniha je rozhodně lepší, víc věcí vysvětluje a nenechává tolik otazníků. Za mě další povedený díl :)

11.07.2022 5 z 5

Klub mrtvých Klub mrtvých Charlaine Harris

Pohodové a nenáročné čtení, rozhodně neurazí. Za mě zatím nejlepší díl, nechybí v něm ani nějaké to flirtování. První jsem viděla seriál, takže jistou představu toho, jak bude série pokračovat mám a jsem zvědavá, jak moc se scenáristi seriálu drželi knížek i nadále, zatím jistá podobnost tam je :)

06.07.2022 5 z 5

Upíři v Dallasu Upíři v Dallasu Charlaine Harris

Kniha byla čtivá a rychle mi utekla. Nechybělo ani škádlení, které knize dodávalo šmrnc a nutilo mě číst rychle dál, žádné odkládání

04.07.2022 5 z 5

Dcera hlubin Dcera hlubin Rick Riordan

Kniha se mi líbila, četla se mi dobře, ale to jméno Ana (s jedním "n") mě neskutečně iritovalo, ale to na příběhu nic nemění, jen vada na kráse. Nápad skvělý a rozhodně zakomponovat do něj kapitána Nema oceňuji. Líbí se mi, jak se autoři inspirují dílem vydaný několik dekád zpět, protože tím to dílo opět vynesou tam, kde má být ️

15.05.2022 5 z 5

Mezi zloději Mezi zloději Adrienne Young

Ze začátku slabší, ale potom se děj rozjel a já se nemohla odtrhnout až do poslední chvíle. Nemůžu se dočkat druhého dílu, který se mi zatím nepodařilo dohledat, kdy se u nás přeloží, protože už je vydaný v angličtině :)

31.03.2022 5 z 5

Kdo se líbá naposled Kdo se líbá naposled Hortense Ullrich

Knihu jsem četla hodněkrát jako náctiletá a strašně jsem ji hltala :)

22.08.2021 5 z 5

Čarodějnice se nelíbaj Čarodějnice se nelíbaj Hortense Ullrich

Knihu jsem jako náctiletá strašně hltala a četla poměrně často :)

22.08.2021 5 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Hodně jsem se nasmála a o kousek víc se mi podařilo mému malému porozumět.

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

(SPOILER) Obě knihy si mě získali a opětovně se k nim ráda vracím a stejně tak jako Andrew s Camryn, s mužem v autě na cestách posloucháme starý rock a mezi oblíbené patří i Kansas a jejich Carry on Wayward son a nebo Dust in the wind, proto mi možná tyto knihy tak moc přirostly k srdci, kdo ví :)

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Emily v Paříži 2 Emily v Paříži 2 Catherine Kalengula

První jsem viděla seriál a jakmile byla kniha dostupná u nás v knihovně, musela jsem si ji přečíst! Parádní, odpočinkové čtení, pohlazení pro duši přesně jako seriálové zpracování.

15.03.2024 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Příjemné oddechové Urban fantasy. Hlavní hrdinka mi dost připomíná Anitu Blake, takže to pro mě bylo příjemné čtení a napětí mezi Kate a pánem šelem Curranem to příjemně zpestřovalo. Je cítit, jak je to k sobě táhne, flirtují a pak se téměř pozabíjejí. Jsem zvědavá co bude dál

06.03.2024 5 z 5

Emily v Paříži Emily v Paříži Catherine Kalengula

Rozhodně je třeba tentokrát shlédnout seriál na Netflix a potom až číst knihu, spíš výtažek knihy. Je to napsané opravdu spoře, seriál příběh Emiliina života v Paříži pozdvihl na jinou úroveň, včetně žhavených scén s Gabrielem, životem Mindy - kde má v knize ona svého přítele se kterým zpívá a kde je její rozvoj kariéry? Já chápu, že je kniha zaměřené na život výhradně Emily a Gabriela, ale ... Kniha by měla být naopak obohacena o více informací, místo, kde se dozvíme to, co bylo v seriálu skryto. Nicméně jsem si čtení užila, viděla jsem před očima filmové zpracování v podobě hlavní hrdinky LiLy Collins.

03.11.2023 5 z 5

Německý ovčák Německý ovčák Esther Verhoef Verhallen

Krásná kniha, plná obrázku a dobře čtených pouček. Je poutavě napsaná, takže mi v hlavě i po dočtení zůstalo dost informací. Rozhodně doporučuji přečíst jako jednu z nemála dalších, před pořízením německého ovčáka :)

06.04.2023 5 z 5

Německý ovčák Německý ovčák Roy Allan

Sice straší průvodce plemenem n.o., nicméně mnoho věcí zůstalo i doteď stejných. Za mě skvěle napsané, obrázky pomáhali lepší představě. Jsem ráda, že naše knihovna měla knihu k zapůjčení :)

06.04.2023 5 z 5

Mrtví odcházejí Mrtví odcházejí Charlaine Harris

Ufff, tenhle díl je plný zvratů, novinek a přiznání. Nechybí ani ztráty hlavních postav. Opět je rozvíjen vztah Mezi Sookie a Ericem. Na konci knihy jsem chvíli zůstala jen tak sedět a vstřebávala nové informace. Co se týče seriálu v porovnání s knihami, tahle kniha šla dost okolo kolem seriálu. Jsem zvědavá na další díl

06.08.2022 5 z 5

Bezpochyby mrtví Bezpochyby mrtví Charlaine Harris

Tak tenhle díl byl srdcervoucí. Až mě to zjištění bylo za Sookie a ať se ten bastard jde bodnout. Úplně se Sookie soucítím. Kniha plná zvratů, mužské síly a konečně také snad lásky, co by mohla vyjít! To neustálé flirtování z Ericem mě přivádí k šílenství a to napětí mezi nimi taky. Zdali pak se dočkáme nějakého Eric-Sookie románku, který jsi budou oba pamatovat (na věky)?

15.07.2022 5 z 5

Flirt Flirt Laurell K. Hamilton

(SPOILER) Boží kniha, tak jako všechny ze série Anita Blake. Líbí se mi, jak autorka využívá svoje vlastní zážitky a scény do psaní, jak vysvětluje v závěru knihy. Jsem ráda, že to nedělám jen já. Taková obyčejná scéna, jako ta v restauraci a vznikne z toho příběh! Mám to stejně, jedna scénka, jako byste sledovali film a bum, je z toho příběh! Já tuhle autorku prostě miluju, jednoduchost má v sobě své kouzlo :)

29.06.2022 5 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Série Anity Blake prostě miluju, rozhodně to chce přečíst další díly a nevzdávat se při prvním. Knihy jsou čtivé a s každým dílem zajímavější

26.05.2022 5 z 5