zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Tajemná kniha Tajemná kniha Joris Chamblain

Nadherne kresby.

27.03.2023 5 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Tak tohle byla zase jizda. Darcy Coates umi opravdu psat. Clare uz konecne opousti roli naivky, i kdyz teda hooodne pomalu. A Dorran ten je ..... porad divnej :), ale tak nejak to vsechno funguje dohromady. Je i dobre, ze oba hrdinove nejsou tak uplne jednickovy ale spis takovi opravdovi. Tesim se na dalsi dil.

15.03.2023 5 z 5

Vzestup vlka 8 Vzestup vlka 8 Rick McIntyre

Ideální pro milovníky vlků. Místy dej plynul pomaleji, ale tak nějak to hezky fungovalo, člověk úplně cítil atmosféru místa. Líbily se mi drobné poznatky, kterými autor doplňoval vyprávění. Z textu je cítit, že vlci jsou autorovo srdcovou záležitostí.

07.03.2023 5 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

(SPOILER) Kniha je opravdu obsáhlá, možná na knihu až moc. Byl by to však výborný materiál pro dokumentární seriál. Z tohoto pohledu mi to přijde fajn, ale vadil mi často vkládány osobní a poněkud neobjektivní (i když se o objektivitu snažila) pohled autorky.

07.03.2023 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

(SPOILER) Jako cekala jsem vic, kdyz to melo takovy uspech u ctenaru, ale uz toho mas asi hodne precteno. Bylo to hezke a opravdu krasne se to cetlo, ale nemohla jsem se zbavit paralel s konretne dvemi knihami - Paolo Coelha "Veronika se rozhodla zemřít" a "Život za životem: od Kate Atkinson. Davam ctyri hvezdy, protoze ten kdo necetl zminovane knihy, tak si Pulnocni knihovnu jiste uzije, myslenka je silna. Navic boj s depresemi neni zadny med, a pokud nekoho tahle kniha nakopne spravnym smerem, z tech nekonecne mnoho vesmiru, tak jenom dobre.

09.02.2023 4 z 5

Velká svačinková bichle Velká svačinková bichle Pája (p)

Tohle je opravdu bichle :). Hrozne moc se mi libili obrazky. Spousta svacin je vlastne jednoduchych, takze ani tak nejde o kucharku, jak uz je napsano v popisu knihy jde o vice nez kucharku - kniha je oslniva v tom, ze je ohromnou inspiraci. U spousty svacin jsem si rekla "vzdyt jo, proc me to nenapadlo :)?".

03.02.2023 5 z 5

Řez ovocných dřevin Řez ovocných dřevin Dorothea Baumjohann

Jednoduché, ale hodně užitečné návody jak prořezat dřeviny - a to jak hned po výsadbě, nebo taky jako udržovací řez i jako řez neudržovaných dřevin. Navíc jsou tam návody pro různé dřeviny zvlášť. Vše ukázáno na schématech i fotografiích. Opravdu užitečné.

21.01.2023 5 z 5

Perfektni, krasne ctive, nadherne uprimne.

19.01.2023 5 z 5

Historie deskových her Historie deskových her Adrian Seville

Souhlasim s predchozim komentarem, ze to rozhodne neni o historii deskovych her. Kniha se sklada s kraskych fotek her typu Clovece nezlob se - tapacky s kostkou. Text se pak vicemene sklada s kratkeho popisu hry. Samotna publikace je vlastne zdarila ... takovy katalog do muzea, kde by meli takoveto hry vystaveny, ale bohuzel ocekavana historie her tam neni.

13.12.2022 3 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Tuhle serii zboznuju.

07.10.2022 5 z 5

Nejhorší děti na světě 2 Nejhorší děti na světě 2 David Walliams

Prvni dil se nam libil malicko vic.

13.09.2022 4 z 5

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Desive. Kniha me pohltila, jen jsem se misty trochu ztracela v tom, kdo co rekl. Doporucuji i podcast.

13.09.2022 5 z 5

Frida Kahlo: Umělkyně, která malovala celou duší Frida Kahlo: Umělkyně, která malovala celou duší Javier Alonso López

Krasna edice - jednodusse stravitelne pro deti. Jen bych ocenila trochu vic obrazku z jejiho dila.

13.09.2022 5 z 5

Neuvěřitelné dějiny lékařství Neuvěřitelné dějiny lékařství Jean-Noël Fabiani

Tak toto je opravdu obsahla knizka, rozhodne nejde cist na jeden zatah. Kdyz pominu snahu autoru o neustaly humor, ktery u tohoto druhu literatury moc nemusim, tak mi to ale prijde celkem zdarile a ocenuji to jako doplneni k uceni detem napr. na stredni skole, tedy pro ty ktere to zajima. Rozhodne je to lepsi nez cteni spousty dlouhosahlych zivotopisu nebo popisu, jak se k cemu prislo. Je to dobry startovni bod pro zajemce o medicinu. Jeste priznam, ze druha polovina knihy, kde se resilo moderni lekarstvi, se libila vic.

12.08.2022 5 z 5

Gran Canaria Gran Canaria Izabella Gawin

Info ohledně ubytování a restaurací už není po covidu extra aktuální, ale v tomto průvodce značně oceňuji navrhované trasy.

07.08.2022 5 z 5

Gran Canaria Gran Canaria Dieter Schulze

Po covidovem období už některé informace nejsou aktuální, hlavně ohledně restauraci, ale to je teď asi problém všech průvodců. Jinak hezký zpracovaný průvodce.

07.08.2022 5 z 5

Šílená Max Šílená Max Brenna Yovanoff

Jako doplněk k seriálu to asi funguje, i proto jsem po knize sahla, ale nevidim, co by přinášela nového. Byla jsem celkem zklamaná. Všechny ty jakože nové informace šly tušit už ze samotného seriálu (pokud jste velký fanda), čekala jsem něco víc.

22.07.2022 3 z 5

Milá Joy Milá Joy Gary Andrews

Nádhera

08.07.2022 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Přesto, že si v komentářích můžete přečíst, že kniha má zdlouhavý začátek, tak mě to tak nějak přišlo, že to k tomu patřilo. Celý příběh opravdu začíná pěkně ze široka a pak se dějová linka pořád zužuje k celkovému rozuzlení. Mě se to líbilo moc.

04.07.2022 5 z 5

Kam se poděly děti Kam se poděly děti Mary Higgins Clark

Celkem brzo uz bylo jasne, jak to vsechno je, ale bylo to i tak napinave az do konce.

21.06.2022 5 z 5