Zuzanka46 Zuzanka46 komentáře u knih

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Jedním slovem paráda! Ale nutno říct, že po přečtení tisíců pochvalných komentářů jsem přeci jen od knihy čekala ještě o malinko víc... Škoda, u dalšího Miniera si raději komentáře zde nechám až na závěr ☺

26.03.2017 4 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Čtivá a napínavá kniha. Téma záměny dětí nutí člověka zamyslet se, jak by se ve stejné situaci zachoval on sám. Nicméně závěr na mě působil překombinovaně. Měla jsem dojem, že autorka se do děje zamotala až tak, že smrt jedné z postav bylo jediné možné řešení, jak vzniklou situaci zvládnout. Kniha mě ale i přesto bavila a ráda si přečtu od autorky i něco dalšího.

26.02.2017 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Zajímavý příběh, který určitě stojí za přečtení! Nicméně musím říct, že mě vztah Lylie a Marca iritoval a to i přesto, že pro ně děj skončil dobře. Asi mi vadilo, že si nedovedu představit podobnou situaci v reálném životě... Každopádně i přesto je knížka velmi zdařilá a napínavá.

13.02.2017 4 z 5

Šampaňské a heřmánkový čaj Šampaňské a heřmánkový čaj Franziska Stalmann

Příjemné a odpočinkové čtení. Jediné co mi trochu vadilo, byl otevřený konec příběhu, ale i přesto je knížka velmi povedená.

22.01.2017 4 z 5

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Skvělá kniha, která se dobře čte a bavila mě od začátku až do konce. Ze začátku mi bylo hlavní hrdinky Mii líto, ale postupem času se mi svým chováním znechutila. I když ve výsledku dosáhla svého, tak je dle mého názoru jen otázkou času, než si její muž najde milenku novou a celý kolotoč začne nanovo.

08.01.2017 5 z 5

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Skvělý, i když smutný příběh... Mohu doporučit

01.01.2017 4 z 5

O mé rodině a jiných mimozemšťanech O mé rodině a jiných mimozemšťanech Kathy Lette

Hořko-sladký příběh o tom, jaké to je být matkou dítěte s postižením. Kniha je čtivě napsaná s humorným dějem, nad kterým čtenáři občas zůstává rozum stát.

20.11.2016 5 z 5

Oběd v Paříži Oběd v Paříži Elizabeth Bard

Moc hezký příběh o životě američanky v Paříži a o tom, že sžít se s odlišnou kulturou není vždy úplně jednoduché... Za mě bych klidně recepty z knihy mohla vypustit, ale jinak nemám co vytknout :)

30.10.2016 4 z 5

Bohové viny Bohové viny Michael Connelly

Ke knize mě nenapadá nic víc, než slovo průměrná.

09.10.2016 3 z 5

Pod toskánským sluncem Pod toskánským sluncem Frances Mayes

První třetina knihy se mi velmi líbila a bavila mě. Sama sebe jsem si představovala, jak to musí být úžasné žít na italském venkově, pěstovat si bylinky a chodit nakupovat zeleninu na místní trh.
Ale ve chvíli, kdy byla rekonstrukce domu víceméně hotová, mě kniha začala neuvěřitelně nudit. Začalo mi vadit, že se v knize nerozvíjí příběh žádného hrdiny a že když přeskočím 3 kapitoly, které mě nebaví, tak o nic zásadního v ději nepřijdu. Postupem času jsem začala přeskakovat víc a víc kapitol, až jsem knihu odložila úplně... Po knize Na větrné hůrce je to bohužel v pořadí druhá kniha, kterou jsem nedočetla až dokonce.

22.09.2016 2 z 5

Vina Vina Jonathan Kellerman

Čtivá detektivka se zajímavým příběhem. Bod strhávám za to, že místy na mě příběh působil dojmem, že zápletku vyšetřuje sám Alex a detektiv Milo se jen cpe jídlem... Druhý bod strhávám za ošizený konec, myslím si, že dopadení padoucha by si zasloužilo trošku něco nápaditějšího, než jak jej autor uvedl :-)

06.09.2016 3 z 5

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Nenáročné letní čtení na dovolenou :-) Co se mi ale moc nelíbilo, byly občasné francouzské výrazy v knize. Chápu, že tím autorka chtěla navodit atmosféru francouzského venkova, ale vzhledem k tomu, že francouzsky neumím ani ň, tak mě to při čtení knihy lehce rušilo. Také jsem nebyla nadšená z vyjmenovaného seznamu úkolů na začátku každé kapitoly (styl Bridget Jonesová), obzvlášť když to v knize nebylo nikdy více rozvedeno... Kniha je čtivě napsaná a neurazí ani nenadchne :-)

14.08.2016 3 z 5

Zabiják Zabiják Jonathan Kellerman

Moje první kniha od Kellermana a určitě ne poslední! Skvěle napsaná detektivka, napínavá od začátku až do konce. Velmi se mi líbilo, že v knize nejsou žádné nadbytečné pasáže a ani přílišné popisování násilí, v čemž si mnozí autoři libují... Jednu hvězdičku strhávám za to, že poměrně brzy před koncem odhalíte pachatele, a díky tomu konec knihy pro mě ztratil napětí.

29.07.2016 4 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Kniha se mi velmi líbila, jednu hvězdičku strhávám za to, že místy bych uvítala propracovanější děj, v těchto částech knihy jsem se i trochu nudila... Nicméně z čeho jsem byla nadšená, tak to byly kapitoly z minulosti a ze zajímavě řešeného konce knihy.

15.07.2016 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Těšila jsem se na krásný klasický příběh plný lásky, ale tato kniha pro mě byla bohužel velkým zklamáním. Do knihy jsem se nedokázala začíst a najíst si v ní sympatického hrdinu. Ani po měsíci "trápení" jsem knihu nedočetla dokonce a veškeré naděje na její dokončení jsem již vzdala.

01.07.2016 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Naprosto skvělá knížka! Velmi se mi líbilo, jak je děj vyprávěn ze tří odlišných pohledů a všechny hlavní hrdinky mi byly velmi sympatické. Možná příběh Megan byl trochu překombinovaný, ale to nic nemění na tom, že knížka určitě stojí za přečtení. Jednu hvězdičku strhávám za nedokončený příběh Scotta a za to, že vraha jsem odhalila poměrně brzy :)

18.05.2016 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Po mém absolutním nadšení z knihy Mráz, mě tento díl série lehce zklamal... Nějak jsem se nemohla do knihy stále začíst a motiv vražd mi nepřišel až tak zajímavý jako u prvního dílu. Příběh mi přišel překombinovaný. Můj dojem z knihy zachránil samotný konec, který byl opravdu geniální. Nicméně i přes mé lehké zklamání jsem i nadále velkou fanynkou Martine Servaze a jeho týmu a velmi se těším, až se začtu do dalšího dílu :)

29.04.2016 4 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Kniha je napínavá a dá se přečíst jedním dechem :) Jediné, co mě trochu zklamalo, byl samotný závěr knihy, ten mi přišel až moc překombinovaný... Kniha je skvělá a vřele ji doporučuji k přečtení, ale abych řekla pravdu, tak jsem od ní (po přečtení tisíců pochvalných kritik) čekala ještě o malinko víc...

03.04.2016 5 z 5

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Velmi čtivě napsaná knížka, pro pohodové čtení :)
Jednu hvězdičku strhávám za to, že po knížce Ztracené, která mi doslova vyrazila dech, jsem očekávala od této autorky trošku víc. Myslím, že zrovna tohle téma by si to zasloužilo... Nicméně i tak se jedná o skvělou knížku, která určitě stojí za přečtení.

13.03.2016 4 z 5

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Z knihy jsem trochu rozpačitá... Těšila jsem se na její závěr, ale žádné rozuzlení se nekonalo. Nemám ráda nedokončené příběhy a tato kniha na mě přesně takhle působila. Nebýt nedořešeného konce, tak se mi kniha líbila. Čtivý, zajímavý a velmi smutný příběh okořeněný indickou kulturou, po dalších knihách této autorky již ale nejspíš nesáhnu...

05.03.2016 3 z 5