zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Poslední velkokněžna Poslední velkokněžna Bryn Turnbull

Poslední velkokněžna je historický román o nejstarší dceři ruského cara Mikuláše II., velkokněžně Olze Nikolajevně, která žila pouhých dvacet tři let. Román sleduje její životní osud ve dvou časových linkách, a to v době pár let před převratem a uvězněním, a pak je to v čase čekání na naději a následně na smrt. Zpracování knihy se mi líbilo, znovu jsem se setkala např. s Grigorijem Rasputinem, tajemným léčitelem následníka trůnu Alexeje, jehož vliv na carskou rodinu byl nesmírný... Poznala jsem první lásky Olgy Nikolajevny i její statečnost a loajalitu k rodině. Hezké čtení to bylo !

13.07.2023 4 z 5

Jedno italské léto Jedno italské léto Rebecca Serle

Dnes je překrásný letní den a i když jsem ho strávila na zahradě s touto knihou, mám pocit, že jsem cestovala. Skutečně mě tato knížka dokázala přenést k moři, do nádherného Positana, na Capri, do Neapole, a já viděla tu krásu kolem... Ano, je to tak !
Jedno italské léto je nevšední příběh o ztrátě matky, o hledání sebe sama, o poznání a pochopení. Když jsem se přibližovala ke konci, byla jsem neskutečně zvědavá, jak to všechno dopadne, kam paní autorka příběh nasměruje. A skončilo to podle mého gusta, opravdu ! I proto dávám 5*, jsem nadšena z krásy Positana, jeho vůní a chutí, okouzlena příběhem matky a dcery, nadpřirozenem v příběhu. Dojetím na závěr... , který se hodně povedl !

08.07.2023 5 z 5

Dům knih Dům knih Beate Rygiert

V románě s názvem Dům knih jsem se vydala do Berlína 20. let a poznala život ve slavném nakladatelství Ullstein, ale přitom i tři úžasné ženy, novinářku Rosalii, spisovatelku Vickie a písařku Lili. Poté co se generální ředitel Domu knih, vdovec Franz Ullstein zamiluje do o mnoho let mladší Rosalie, příběh začíná být víc a víc zajímavý, dynamický i fascinující. Proti tomuto sňatku se vzbouří jeho děti a celá početná rodina. Obstojí tato láska ?
Jedná se o moc dobré, kvalitní čtení, nečekejte tedy žádnou romantiku, ale příběh skutečného života !

08.07.2023 5 z 5

Sophiin triumf Sophiin triumf Corina Bomann

Sophiin triumf uzavírá trilogii o životní cestě Sophie Krohnové, která v mládí ztrácí domov, jistoty, lásku a probíjí se životem po boku dvou úspěšných newyorských královen kosmetiky a hledá své štěstí... I poslední díl s názvem Barvy krásy byl krásný, možná trošku míň akční, volnější, ale přivedl trilogii do hezkého a nadějného konce. A naděje je moc důležitá ! Těším se na další autorčiny knihy, Corina Bomannová psát tedy umí !

05.07.2023 5 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Letní sázka je příjemné odpočinkové letní čtení pro milovníky knih a romantických příběhů. Román je plný vtipných a rychlých dialogů, dobře se čte, a je kouzelný tím, že oba hrdinové jsou spisovatelé, je tam knihkupectví, spousta knih a lásky k nim. January a Augustus, no nejsou to báječná jména ? Veselé čtení, které pobaví, ale pozor, není to jen bezduchá romantika, ale román má i linku o ztrátě blízkého člověka, či nemoci.
Ráda zkusím od paní autorky i další románek ! Může být !

30.06.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Robert Bryndza prostě umí ! Opět jsem si připomněla a užívala jeho lehký, příjemný a srozumitelný styl psaní, jeho knihy je pro mne radost číst ! Ocenila jsem, že tento díl s Kate a Tristanem se odehrával uprostřed krás a tajemství Dartmooru, kde Robert chodil jako chlapec s rodiči na dovolenou. To je moc milé !
Ďáblovu cestu jsem si užila dokonale, nic nechybělo, pátrání bylo náročné, konec uspokojivý. A já se už moc těším na první Robertův psychologický thriller, je jasné, že si ho s radostí přečtu !

27.06.2023 5 z 5

Knihkupkyně z Dachau Knihkupkyně z Dachau Shari J. Ryan

Knihkupkyně z Dachau je krásně napsaný válečný román. Jednoduše, ve dvou časových linkách, které spojí příběh nakonec do jednoho celku. U tohoto románu platí pořekadlo, že v jednoduchosti je krása. Silný, dojemný a poutavý příběh z období holocaustu. Grace, bydlící v Bostonu, zdědí po své babičce nemovitost v Německu. O své babičce nikdy neslyšela a přesto přijíždí do Německa, aby pátrala po svých kořenech a převzala dědictví. Příběh Matildy, její babičky, se začne odvíjet v roce 1940, a je neuvěřitelně smutný...

24.06.2023 5 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

(SPOILER) Na začátku tohoto thrilleru vonícího lesem mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ale pak už to šlo vše dobře i rychle. Konec byl naopak velmi čtivý a velmi nepředvídatelný.
Jeho a její, už samotný název je velmi neobvyklý. Jeho a její lži, jeho a její tajemství, jeho a její manželství, jeho a její pravda... atd... Thriller je příběhem hlasatelky zpráv Anny a jejího bývalého manžela Jacka, který vede vyšetřování vraždy, která se stala v Annině rodném městečku. Když pak mrtví přibývají, zlo narůstá, lži se kupí jedna na druhou a kořeny dávné minulosti vyplouvají na povrch, čtenář se jen stěží orientuje a vraha tipuje. Mně se to teda vůbec nepodařilo. Ale čtení to bylo prima, zabavila jsem se !

22.06.2023 4 z 5

Ozvěny minulosti Ozvěny minulosti Gregg Olsen

Od Gregga Olsena jsem již četla dvě knihy a i proto jsem po krátkém váhání sáhla i po této detektivce. Jedná se o první případ vyšetřovatelky Megan Carpenterové, takže můžeme očekávat více knih s touto hrdinkou. Jsem víceméně spokojena, příběh byl napsán velmi svižně, pořád se něco dělo, atmosféra byla ponurá a těžká a na mě zapůsobilo hodně prostředí odlehlého statku, kde se děj odehrává. I samotná Megan Carpenterová je hodně traumatizovaná osoba a její osud se také postupně odkrývá, a to i při vyšetřování vražd. Určitě budu číst i další díl série !

21.06.2023 4 z 5

Tajné milostné dopisy Olivie Morettiové Tajné milostné dopisy Olivie Morettiové Jennifer Probst

Tak to bylo moc pěkné čtení, prosycené slunečními paprsky, vůní moře, krásou Itálie a nehynoucí láskou, po které touží každá žena. Ach, já si tak přála, aby Olivia a Raphael byli navždy spolu. Ale oni určitě jsou, neboť jejich láska musí být věčná !
Tento román je ideálním startem do letní sezóny, líbil se mi, dojímal mne, byl prostě super. Příběh tří sester, které po smrti matky naleznou její milostné dopisy a vydají se pátrat po jejich pisateli, můžu doporučit všem milovníkům romantiky !

17.06.2023 5 z 5

Poslední lži Poslední lži Kerry Lonsdale

Poslední lži je druhá část psychologického románu s thrillerovými prvky o osudech členů rodiny Carsonových. Tento díl je zaměřen na nejmladší dceru Lily, ze které se stala Jenny Masonová, úspěšná animátorka. Bohužel Lily i jejího syna Joshe doženou stíny minulosti a tajemství, které je zahaluje se postupně odkrývá. Lily se bojí o život svého syna, který je v ohrožení... Sáhnu i po závěrečném díle, kdy se rozplete osud Lucase Carsona.
Knížka se četla rychle, bylo to pro mne nenáročné čtení, ale i tak se mi celkem líbilo !

16.06.2023 4 z 5

Dům vůní Dům vůní Martina Sahler

MIMOŘÁDNĚ KRÁSNÝ ROMÁN !!!!!
Dům vůní je pro mne jako dar, dárek, který jsem nečekala a který mě okouzlil ! A to nejenom krásou jižní Francie a městečka parfémů Grasse, ale i svým nevšedním příběhem osudů rodiny Girardových. Tento román budete vnímat všemi smysly, je totiž dokonalý, stejně jako vůně Florence, po které jsem zatoužila.
Doporučuji k přečtení, budete spokojeni, přátelé !!!

14.06.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Loď plná nevěst - tento román byl velmi očekávaný, ale i to samotné očekávání skvělého počtení bylo velmi, velmi vysoké. Jojo Moyesová je téměř sázka na jistotu, no ne ?
Téma románu bylo skutečně nevšední a originální, vůbec nic jsem ani já netušila o nevěstách, které se plavily za svými ženichy z Austrálie do Anglie. A že touto nevěstou byla i samotná babička paní Jojo, je jen třešinka na dortu. Líbí se mi, že je román napsán na základě skutečných událostí... Nejdříve jsem knihu zapůjčila své kamarádce, která se nemohla dočkat, bohužel dočetla jen do půli... Odradila ji dlouhá plavba, spousta postav a málo lásky... Mě ne ! Nic mě neodradilo ! Věděla jsem, že já dočtu a bude se mi líbit. Oceňuji krásnou milující postavu těhotné Margaret a její fenky Maude, bohatou a nezkrotnou Avici a nenápadnou zdravotní sestřičku Frances. A u ní, kdyby vydržela kamarádka číst, u Frances by našla i lásku... Nenápadnou, vřelou, tichou, ale věčnou !
A já za tu nekonečnou plavbu odměním paní Jojo 5* !! Hezké !!

10.06.2023 5 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Ani v tomto díle to nemá Ondřej z Rohatce vůbec jednoduché. Na příkaz krále musí splnit slib a odjede na tři válečná tažení. A jeho žena Chiara zrovna čeká první dítě. To se neodjíždí vůbec snadno... Líbilo se mi setkání se slepým Janem Lucemburským i popis bitvy u Kresčaku. Opět vynikající čtení, skvěle namíchaný mix z české historie okořeněný dobrodružstvím a i kapkou lásky, i když jen té manželské. Budu číst dál !

05.06.2023 5 z 5

Nové nebe Nové nebe Margit Steinborn

Nové nebe přinese Novou naději. Ano, tento úžasný válečný příběh bude mít své pokračování. A my jeho čtenáři se dozvíme o dalších poválečných osudech židovské učitelky Hannah, její dcerky Meliny a rodiny Sandnerových. Doufám, že to pro ně bude hlavně nový začátek.
Nové nebe je krásný, emotivný příběh, který se díky krátkým kapitolám i skvěle a lehce čte. Když Německo ovládli nacisté, musí se učitelka hudby Hannah skrývat i se svou dcerkou na odlehlém statku, ale i zde už není bezpečí. Smutný příběh i o dobrých lidech v nelehkých dobách, o lidské soudržnosti, obětavosti a pomoci !

03.06.2023 5 z 5

Velké naděje Velké naděje Christiane Gohl

I druhý díl Zvěrolékařky se mi moc líbil. Skvělý příběh, bohatý na děj, se odehrává na Novém Zélandu, na Krétě a chvíli i v Austrálii. Čtenář opět sleduje osudy veterinářky Nellie , jejíž rodina se rozrůstá. Její dospělá dcera Grit se dostává na Krétě do velkého nebezpečí a Nellie má práce i starostí plnou hlavu...
Sarah Larková napsala skutečně obdivuhodný příběh se silnými ženskými hrdinkami. Oba díly byly pro mne pěkným čtenářským zážitkem !

01.06.2023 5 z 5

Tři životy Tři životy Natasha Lester

Alix a Anthony - splynutí dvou lidí, kteří si padnou jako tělo a šaty, takové, které všude sedí jako ulité. Tuto větu jsem si vypůjčila z bohatého textu románu, moc se mi zalíbila.
Tři životy - další rozsáhlý, spletitý a skvěle napsaný příběh z pera oblíbené australské autorky. Román je příběhem Alix St. Pierreové, která dětství prožila jako sirotek, za války pracovala jako špionka a po válce je pravou rukou Christiana Diora. Proto název Tři životy.
Děj odehrávající se v poválečné Paříži byl i pro mne čtivější, a líbil se mi určitě víc. Krásné šaty, slavný návrhář, hledání pravdy, láska... Ovšem i linka válečná ze Švýcarska a Itálie je dobře napsaná, jen samozřejmě smutná a bolestná. Natasha Lester vždy napíše mimořádně kvalitní příběh a Tři životy nejsou výjimkou.

27.05.2023 5 z 5

Na viděnou v Havaně Na viděnou v Havaně Chanel Cleeton

Román je to velmi lákavý, ať už svou krásnou obálkou, či zasazením příběhu do prostředí atraktivní a daleké Kuby. Na druhé straně téma příběhu je dosti časté. Po smrti babičky se její vnučka s kubánskými kořeny vydává na Kubu, aby pátrala po rodinném tajemství z doby kubánské revoluce. Knížka se mi četla dobře, ale nemůžu napsat, že to je příběh nezapomenutelný či srdceryvný. Ale i tak, ráda jsem zavítala do exotického prostředí Kuby, procházela se po nekonečné pláži Varadero a sledovala krásu palem, šum větru a nekonečně modrou oblohu.

26.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Milá cácorko,
ano, teď už znám Tvůj příběh a nemyslím si, že můžeš být šťastná. Snad pak až čas zahojí ty největší a nejhlubší rány, pak pocítíš úlevu a v životě
se ti zableskne i první paprsek štěstí. To Ti přeji z celého srdce !

Nikdo z nás by nechtěl ani neměl mít les v domě. Je to smutný, silný, temný, drásavý příběh z pera Aleny Mornštajnové, skvěle napsaný...

22.05.2023 5 z 5

Rozmarýnová zátoka Rozmarýnová zátoka Jenny Hale

Rozmarýnová zátoka musí být místo vskutku překrásné, docela si tu krásu umím představit, jen ty časté hurikány ne... Příběh je to oddechový, nenáročný, čtenář si může číst a přitom odpočívat a relaxovat. Melanie po milované babičce zdědí značný obnos peněz určený ke koupi domu v Rozmarýnové zátoce, na pobřeží Mexického zálivu. Babi ten dům milovala, a Melanie se při jeho renovaci snaží pátrat v minulosti, aby zjistila důvod babiččina odkazu. Najde staré dopisy, plné vyznání lásky, které psal původní majitel domu a které nikdy nebyly doručeny. Komu byly určeny ? Tento rodinný příběh spojuje láska, tu najde i samotná Melanie, a tak to má v životě být ...
Hezké čtení, protkané dopisy z minulosti, což příběh oživilo a dodalo ději šmrnc. A já zrovna takový příběh potřebovala, i proto jsem spokojená !

21.05.2023 4 z 5