ZUZANA-123 ZUZANA-123 komentáře u knih

Mesiáš Mesiáš Hana Blochová

Poutavè čtenì,spousta informacì o životĕ Ježìše,jeho učenì.Doporučuji tĕm koho fascinuje Ježìš a chtĕjì načerpat i informace kterè nenajdou v evangelijìch.

23.08.2022 5 z 5

Galilejec Galilejec Kristýna Freiová

Přìbĕh Ježìše trochu jinak než ho známe z evangeliì.V závĕru knihy pochopìte proč je napsat takto.Mnozì čtenáři kteŕì znajì přìbĕh Ježìše podrobnĕji bude možná vykreslenì nĕkterých postav dráždit.Mĕ osobnĕ vadilo vykreslenì matky Ježìše Marie jako nè přiliš pŕìvĕtivè ženy.Jsem ráda za druhè vydànì knihy,poprvè byla beznadĕjnĕ vyprodàna a to vĕtšinou znamenà,že pokud jì koupìte přes antikvariat jejì cena je nĕkolikanàsobnĕ vyššì.

12.08.2022 5 z 5

Inkoustová stopa Inkoustová stopa Mel Starr

Lèkař Hugh de Singleton potřetì v roli středovĕkèho detektiva.Tentokrát řešì krádež jednadnaceti knih teologa Johna Wyclifa.John Wycklif je u nás znám pod jmènem Jan Viklef a jeho učenì ovlivnilo našeho Jana Husa.

06.08.2022 5 z 5

V zemi stínů V zemi stínů Elizabeth Kostova

(SPOILER) Krutý vĕzeňský dozorce,vrah mnoha vĕzňů se v novèm režimu stàvà oblìbeným politikem s povĕstì neúplatnèho.Nĕkdo ho ale pozná a sepìše vśe čeho byl svĕdkem,v ohroženì života se tak stává jeho rodina a jeho ostatky spolu se sepsaným svĕdectvìm a fotografií.

29.07.2022 4 z 5

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Autor nespĕchà ,psychologicky rozebìrà živvot kràlovny Marie Antoinetty od cesty na francouzský trůn až po cestu na popravištĕ.

19.07.2022 5 z 5

Bylo jich deset Bylo jich deset Heinz Günter Konsalik

Bylo jich deset,pouze jeden se po třiceti letech vracì zpĕt do vlasti a vyprávì ....,Musejì ho přemlouvat,moc dobře si totiž uvĕdomuje,že by mohl ohrozit život dalšìch třì kteřì doposud v SSSR žijì a majì zde svè rodiny.Konsalik byl hodnĕ literálnĕ plodný a úspĕšný autor a moc ráda ho čtu.

07.07.2022 5 z 5

Papežka Jana Papežka Jana Donna Woolfolk Cross

Doporučuji k přečtenì.Pokud připustìme,že papežka Jana skutečnĕ existovala,je zde smysluplnĕ popsáno jak k tomu mohlo dojìt,že na papežský stolec usedla žena.Takè to ,proč záznamy o nì byly vymazány dává smysl.Autorka určitĕ zná dobře lidskou povahu a určitĕ zkoumala i historickè záznamy,z knihy to llze navnìmat .....

28.06.2022 5 z 5

Špionka z Bastily Špionka z Bastily C. S. Quinn

Tohle bylo napînavé až do samèho konce,nemohla jsem se odtrhnout od čtenì.Navìc se mi lìbil styl jakým je tento historycký román napsán.Momentâlně lze zakoupit i za cenu pod 100 kč.

16.06.2022 5 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Tahle kniha ležela v knihobudce,tak jsem po nì sáhla.Doma jsem zjistila,že má ještĕ dalšì dvĕ pokračovánì,možná i vìce.Název Vinařstvì je trochu rozporuplný,protože o vìnĕ jako takovèm a jeho pĕstovánì se zde nepìše tèmĕŕ nic.Zpočátku se zdàlo,že půjde o červenou knihovnu s tèmatem láska syna z bohatè rodiny a služky.Takè čìst o válce v současnè dobĕ nenì zrovna přìjemnè,navìc když čtetè o tĕch hrůzách docela dlouho.Poslednì zhruba třetina knihý byla ale velmi napìnavá a konec vyzìvá k přečtenì dalšìho dìlu.

11.06.2022 4 z 5

Vyvolený / Tichý muž / Pravidlo první / Major Pettigrew se nevzdává Vyvolený / Tichý muž / Pravidlo první / Major Pettigrew se nevzdává Sandra Brown

Pravidlo prvnì-hlavnì hrdina Pike pàtrà po vrazìch svèho bývalèho kolegy.Přìbĕh plný adrenalìnu s citovým zàbĕrem,nejde ale o ženu nýbrž o malè mimino.

23.05.2022 5 z 5

Tichý muž- Sandra Brown v prochu jinèm žànru.Pŕìbĕh ženy kterou až umìrajìcì muž naučil žìt.

19.05.2022 5 z 5

Vyvolený- hlavnì hrdinka Meggie prostĕ nedokáže žìt bez adrenalìnu.A kdo je ten vyvolený ? No pŕece prezident,k tomu ještĕ trochu konspiračnì teorie, která ale pro lidi s ,,probuzenou dušì" nenì konspiračnì teorie ale realita.

13.05.2022 5 z 5

Třináct hodin / Výlet do padesátých / Není úniku / Z kolébky do hrobu Třináct hodin / Výlet do padesátých / Není úniku / Z kolébky do hrobu Deon Meyer

Z kolébky do hrobu-moc hezký detektivní příbĕh.Myslela jsem, že vraždil nĕkdo úplnĕ jiný,takže napínavé až do konce.

03.05.2022 4 z 5

Není úniku-jak napsala čtenářka přede mnou,když se začne odkrývat skutečné pozadí příbĕhu,možná nebudete vĕdĕt komu fandit,zda strážci zákona nebo bratrům kteří ztratili svůj domov díky tĕm mocipánům nahoře.

29.04.2022 4 z 5

Výlet do padesátých - mám ráda romány kde se dĕj točí kolem cestování časem,vĕtšinou to jsou romány od Barbary Erskinové,ani tento román od Sharon Griffithsove nebyl špatný.Nešlo zde o vzpomínky na minulé životy, jak to bývá u Barbary Erskinové,ale o velice živé sny při onemocnĕní meningitidou.Když se pacient uzdraví,není si jistý,co se s ním vlastnĕ dĕlo.

26.04.2022 4 z 5

Třináct hodin-dvĕ vraždy které se na konci propojí z prostředí JAR.Řeší se zde také rasová otázka mezi policisty.Dĕj má rychlý spád,další detektivky od autora ale vyhledávat nebudu.

23.04.2022 4 z 5

61 hodin / Seznam přání / Kde se snoubí šero se šerem / O dívce, která chytala měsíc 61 hodin / Seznam přání / Kde se snoubí šero se šerem / O dívce, která chytala měsíc Lee Child

O dívce která chytala měsíc-kniha plná nadpřirozených jevů kde existují obři a tapety mĕní vzorek samy od sebe ....,je to velmi poetické čtení.

18.04.2022 4 z 5

Kde se snoubí šero se šerem-tenhle román by mohl zaujmout milovníky Pána prstenů i když jde o detektivku.

17.04.2022 4 z 5

Seznam přání-říkám si zda tuhle knihu nenapsala psycholožka.Není zde snad postava která by nemĕla nĕjaké rodinné potíže.Drogy,lhaní,nevĕa,pořád se to zde střídá.

11.04.2022 4 z 5

61 hodin-autorův hrdina Reacher opĕt v akci, tentokrát to vypadá,že tohle nemohll přežít.

11.04.2022 4 z 5