ZUZANA-123 ZUZANA-123 komentáře u knih

Bůh chrání milence Bůh chrání milence Johannes Mario Simmel

Ze začátku mi to přišlo nudne,pak to ale dostalo ten ,,simmelovský šmrnc".

23.04.2024 5 z 5

Hrobařova dcera Hrobařova dcera Joyce Carol Oates

Určitě tahle autorka není vystudovanà psycholožka nebo psychiatr ? Umí totiž mistrně popsat psychologii lidskych osudů.Velmi zajímavý je zàvèr knihy.

10.04.2024 5 z 5

Ve tmě jsou jen temný stín Ve tmě jsou jen temný stín Johannes Mario Simmel

Škoda,že to zatím nikdo nezfilmoval.

17.03.2024 5 z 5

Věčnost není příliš dlouhá Věčnost není příliš dlouhá François Cheng

Poetický příběh dvou spřízněných duší kterÿm v jednom z životű nenì umožněno zűstat spolu.

05.03.2024 5 z 5

Mazurka za bílých nocí Mazurka za bílých nocí Susanne Scheibler

Romantika pak drama a na závĕr opĕt romantika.

24.02.2024 5 z 5

Tajná přání Tajná přání Marie Lacrosse

Ve třetím díle se setkáváme i s postavami z trilogie Vinařství.Zajímavé jsou informace ze života Sigmunda Freuda a jeho postupu při psychoterapii,čast svých názorů a zkušeností nakonec přehodnotil.

18.02.2024 5 z 5

Falešné pozlátko Falešné pozlátko Marie Lacrosse

První díl mi přišel napínavĕjší,ale určitĕ budu pokračovat i třetím dílem.

09.02.2024 5 z 5

Deus Irae Deus Irae Roger Zelazny

Docela jsem se nasmala.Je to můj první Dick,jeho další tvorbu zatím neznám,tak tĕžko srovnávat.

24.01.2024 5 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Prvních cca 150 stran jsem uvažovala o tom,že knihu odložím.Zvítĕzilo prostředí a informace ze života Laponců.

14.01.2024 3 z 5

Pohnutá doba Pohnutá doba Marie Lacrosse

Romantické a napínavé čtení,rozhodnè budu pokračovat dalším dílem.V knize se objevuje i postava z trilogie Vinařství.Líbí se mi autorčin přístup k historickým faktům.

01.01.2024 5 z 5

Svůj kalich hořkosti Svůj kalich hořkosti Johannes Mario Simmel

Simmel začal plnit naší knihovnu v osmdesátých letech a je stále čtivý i desítky let po prvním vydání jeho románů.U současných autorů často z románů vyzařuje chvat a spĕch,trh je přesycen a konkurence veliká.Simmel rozhodnĕ svůj román neuspĕchal.

16.12.2023 5 z 5

Duše vzpomíná na Hirošimu Duše vzpomíná na Hirošimu Dolores Cannon

Spousta informací o Japonsku v dobĕ druhé svĕtové války,pokud tedy připustíme existenci duše a to,že si své minulé životy dokážeme vybavit pomocí záznamů uložených v podvĕdomí.Zajímavá kniha i pro ty kteří se zajímají o druhou svĕtovou válku.Autorka byla uznávanou odbornicí v oblasti regresí,autorkou řady knih u nás vycházejí postupnĕ.

30.11.2023 5 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Krásný fiktivní přívéh toho proč si nepamatovat minulé životy.

19.11.2023 5 z 5

Putování časoprostorem Putování časoprostorem Ivona Antalii

Moc krásné,plné moudra.Prosím pište dal,ta knížka krásnĕ zahřeje a přitom je jemná.

06.11.2023 5 z 5

Ženevský podvod / Vánoční seznam / Už žádná tajemství / Hora mezi námi Ženevský podvod / Vánoční seznam / Už žádná tajemství / Hora mezi námi James Twining

Hora mezi námi-začala jsem číst a zjistila jsem,že jsem nedávno vidĕla zfilmované.

31.10.2023 4 z 5

Vánoční seznam-krásný příbĕh o nápravĕ lumpa kráčejícího přes mrtvoly.Závĕr má romantický nádech.

26.10.2023 4 z 5

Ženevský podvod-čtení spíše pro muže.Prý inspirováno skutečností.

22.10.2023 4 z 5

Atomový dědek Miroslav Grégr: Se skromností sobě vlastní Atomový dědek Miroslav Grégr: Se skromností sobě vlastní Miroslav Grégr

Zajímavé vyprávĕní z odbornosti pana Grégra,z jeho působení v ministerské funkci,ve funkci ředitele Desty.Je mi smutno ze zjištĕní,že dnešní ministři zpravidla nemají kvalifikaci na řízení jednotlivých rezortů,nenesou žádnou zodpovĕdnost za svou práci,vyroky ani rozhodování.

16.10.2023 5 z 5

Strašák / Kavárna na pláži / Divadelní děs / Rtěnka v Afghánistánu Strašák / Kavárna na pláži / Divadelní děs / Rtěnka v Afghánistánu Michael Connelly

Rtĕnka v Avganistánu-román z prostředí života Avgánských žen od autorky zabívající se humanitární činností.

07.10.2023 5 z 5

Kavárna na pláži-hlavní hrdinka Evie která je rodinou považována za černou ovci rodiny nalézá své štĕstí,přátelství a lásku.Bylo to čtivé.

03.10.2023 5 z 5